Nowe mieszkania Suwałki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Suwałkach

Położone na północnym zachodzie Polski Suwałki są jednym z kluczowych ośrodków miejskich regionu. Jest to siedziba powiatu oraz drugie pod względem wielkości miasto województwa podlaskiego. Lokalizacja miasta oraz jego walory infrastrukturalne przyciągają wiele osób chcących zamieszkać w kameralnej okolicy, a także deweloperów, którzy realizują różnego rodzaju nowe inwestycje.

Suwałki są obecnie miejscem zamieszkania dla około 70 tysięcy osób i wyróżniają się dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską. Bliskość Wigierskiego i Suwalskiego parków narodowych oraz rozległa plaża miejska nad zalewem Arkadia otwierają liczne możliwości rekreacyjne.

Co buduje się w Suwałkach?

Oferta rynku pierwotnego w Suwałkach jest dość liczna i różnorodna, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką powierzchnię miasta. Wśród nowo powstających kompleksów mieszkalnych znajdziemy takie typy nieruchomości, jak:

  • kameralne wielorodzinne osiedla składające się z szeregu modernistycznych bloków i zagospodarowanego przynależnego terenu;
  • rozległe kompleksy mieszkalne o autonomicznej wewnętrznej infrastrukturze, w tym realizowane etapami;
  • wolnostojące bloki o zapleczu usługowym;
  • jednorodzinne kompleksy – głównie w zabudowie szeregowej;
  • inwestycje apartamentowe o dodatkowych udogodnieniach i wysokim standardzie wykończenia.

Gdzie w Suwałkach powstają nowe mieszkania?

Suwałki są strefą aktywnej działalności deweloperskiej, której owocem są nowe osiedla w różnorodnych częściach miasta – na północy (Osiedle Północ II, Osiedle Daszyńskiego), w zachodniej części Suwałk (Osiedle Piastowskie), na południu (w otulinie lasu), oraz na przedmieściach Suwałk w różnych kierunkach.

Lokalizacja i charakter okolicy zazwyczaj warunkują typ wznoszonych nieruchomości – w bardziej urbanistycznych dzielnicach powstają inwestycje zbliżone do wielkomiejskich, a w kameralnych częściach Suwałk buduje się osiedla o niskiej zabudowie i rozległym przynależnym terenie, wyposażonym w dodatkową infrastrukturę, która pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańców bez konieczności opuszczania osiedla.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje powstające w Suwałkach obowiązkowo posiadają podstawowe elementy wewnętrznej infrastruktury. Są to przede wszystkim:

  • zaaranżowany zielenią teren wyposażony w małą architekturę, elementy oświetlenia ulicznego, drogi dojazdowe i chodniki, a także strefy wypoczynku dla mieszkańców i place zabaw dla najmłodszych;
  • bloki wyposażone są w windy oraz pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów; często do dyspozycji lokatorów są również indywidualne komórki;
  • różnorodne miejsca postojowe – stanowiska w podziemnych halach garażowych, naziemne parkingi oraz indywidualne boksy garażowe.

Na terenie wybranych inwestycji przewidziano dodatkowe udogodnienia, takie jak siłownie pod chmurką, osiedlowe strefy zieleni (parki, skwery) oraz zaplecze handlowo-usługowe. Deweloperzy też chętnie wdrażają nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak fotowoltaika czy ładowarki do aut elektrycznych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Suwałkach?

Dla osób, które chcą zainwestować w rynek pierwotny, Suwałki mogą być trafnym wyborem, ponieważ posiadają szereg przekonujących zalet. Po pierwsze, są autonomicznym miastem o dobrej infrastrukturze, dobrze połączonym ze strategicznymi punktami Podlasia. Po drugie, na terenie miasta buduje się dużo nowych inwestycji, często – o podwyższonym standardzie, przy tym ceny mieszkań są w dalszym ciągu przystępne.

Oczywista jest jednak tendencja wzrostowa, co czyni nieruchomość dobrym sposobem na zwiększenie kapitału, bowiem już po kilku latach lokal odczuwalnie zyska na wartości.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Suwałkach?

Mieszkanie deweloperskie w Suwałkach obecnie kupimy w cenie ze średniej półki – najtaniej kupimy lokal na osiedlu wielorodzinnym ulokowanym niedaleko granicy miasta, a najdrożej są sprzedawane apartamenty o wysokim standardzie położone niedaleko centrum miasta. W cenę wliczono już podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (zależy od metrażu nabywanego lokalu); podlega on zwrotowi w przypadku kupna mieszkania jako lokalu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Oleckood ‍4 983 zł / m2
Elkod ‍7 298 zł / m2
Grajewood ‍6 120 zł / m2
Giżyckood ‍6 623 zł / m2
Mikołajkiod ‍18 695 zł / m2
Białystokod ‍8 565 zł / m2
Mrągowood ‍8 646 zł / m2
Łomżaod ‍7 150 zł / m2
Biskupiecod ‍6 007 zł / m2
Wysokie Mazowieckieod ‍6 925 zł / m2
Ostrołękaod ‍5 320 zł / m2
Barczewood ‍4 650 zł / m2