Nowe mieszkania Białegostoku, ceny mieszkań — 57 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
57 Inwestycji
Bydgoszcz
85 Inwestycji
Gdańsk
144 Inwestycji
Katowice
83 Inwestycji
Kielce
51 Inwestycji
Kraków
276 Inwestycji
Lublin
59 Inwestycji
Olsztyn
58 Inwestycji
Opole
20 Inwestycji
Poznań
230 Inwestycji
Rzeszów
71 Inwestycji
Szczecin
76 Inwestycji
Warszawa
407 Inwestycji
Wrocław
277 Inwestycji
Zielona Góra
21 Inwestycji
Łódź
124 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Białegostoku
Augustów
2 Inwestycji
Bielsk Podlaski
1 Inwestycja
Hajnówka
1 Inwestycja
Mońki
1 Inwestycja
Suwałki
4 Inwestycji
Łomża
5 Inwestycji
Cena za m2
3 162
7 240
3 162 7 240
Pokoje
11 Inwestycji
29 Inwestycji
38 Inwestycji
27 Inwestycji
15 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Białymstoku

Białystok to największe miasto północno-wschodniej Polski i stolica województwa podlaskiego, ważny ośrodek akademicki, naukowy i biznesowy. W ostatnich latach Białystok bardzo się rozwija i zmienia, przyciągając coraz więcej cudzoziemców i osób młodych przybywających do miasta w poszukiwaniu pracy. W związku z tym na białostockim rynku nowego budownictwa mieszkaniowego z roku na rok zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania inwestycji, rosną też ceny.

Nowe mieszkania w Białymstoku ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Białymstoku jest różnorodna pod względem cen i ofert, a inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta. Największą popularnością cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych wokół centrum. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Architektura osiedli jest nowoczesna i funkcjonalna, mieszkania oddawane są w wysokim standardzie, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Białegostoku. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze. Nieruchomości oddawane są z niezbędną infrastrukturą, zagospodarowanym terenem, drogami dojazdowymi.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Białymstoku szczególną uwagę zwracają na lokalizację. Pod uwagę biorą również jakość wykończenia budynków i parametry wpływające na komfort zamieszkania. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, deweloperzy ciągle podnoszą standard wykonania, a w swoich inwestycjach oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców. 

Coraz więcej na rynku nowych mieszkań w Białymstoku jest obiektów “bez barier”, czyli w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji projektowane są bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Białymstoku?

Wśród niezbędnych udogodnień w nowym budownictwie w Białymstoku są cichobieżne windy, miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, całodobowy monitoring i ogrodzenie terenu, komórki lokatorskie, place zabaw dla dzieci, nasadzenia zieleni i chodniki wokół budynków.

Często w białostockim nowym budownictwie mieszkaniowym realizowane są dodatkowe elementy, takie jak: rowerownie, wózkownie, stojaki na rowery, lobby, osiedlowe sklepy i punkty usługowe. Na wewnętrznych dziedzińcach znajdują się elementy małej architektury, strefy odpoczynku, siłownie plenerowe.

W Białymstoku w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standarcie wyposażają lokale w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne, wideodomofony, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Białymstoku ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Białystok podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na terenie całego miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Białymstoku wynosi około 6350 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejsze lokalizacje na rynku nowych mieszkań to osiedla Bojary, Piasta i Nowe Miasto. Położone w pobliżu centrum miasta, dobre skomunikowane dzielnice oferują dostęp do rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, oświatowej, rekreacyjnej i kulturalnej. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie kosztuje średnio od 6400 do 7000 zł.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Białymstoku są osiedla Bema, Białostoczek, Skorupy, Przydworcowe. Rozpiętość cen tu jest duża, im wyżej stopień rozwoju infrastruktury miejskiej i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 5900 do 6500 zł.

Najtańsze lokalizacje w Białymstoku to bardziej odległe, z rozwijającą się infrastrukturą osiedla Wysoki Stoczek, Dziesięciny, Starosielce. Średnia wartość mieszkania na sprzedaż na rynku pierwotnym tu wynosi około 5400 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Białymstoku ― dużo ofert, rosnące ceny, liczne udogodnienia dla mieszkańców

Rynek nowego budownictwa w Białymstoku prężnie się rozwija, zwiększa się liczba ofert i ciągle podnosi się standard wykonania, rosną też ceny nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.