Nowe mieszkania Siechnice

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Siechnicach

Siechnice, kameralne miasto ulokowane tuż przy południowo-wschodniej granicy Wrocławia, cieszy się niezwykłą popularnością wśród potencjalnych nabywców nieruchomości oraz deweloperów. Głównym atutem jest lokalizacja – położone w obrębie Aglomeracji wrocławskiej miasto łączy kameralność z możliwością szybkiego dostępu do kluczowych destynacji Wrocławia. W obrębie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Siechnice posiadają wszechstronnie rozwiniętą, w pełni autonomiczną infrastrukturę, są doskonale połączone z Wrocławiem za pośrednictwem sieci komunikacji miejskiej oraz kluczowych arterii drogowych.

Co buduje się w Siechnicach?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Siechnicach jest dość liczna i różnorodna – na liście realizowanych inwestycji mieszkaniowych znajdziemy nowe osiedla wielorodzinne, kameralne kompleksy nowych apartamentów wykonane w stylu zabudowy jednorodzinnej, inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, osiedla składające się z jednorodzinnych segmentów mieszkalnych.

Ze względu na kameralny charakter miasta większość nowych inwestycji posiada niską zabudowę – wysokość budynków z reguły nie przekracza 4-5 pięter. Inwestycje są wykonane przeważnie w lakonicznym modernistycznym stylu i wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia. Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim.

Gdzie w Siechnicach powstają nowe mieszkania?

Siechnice są objęte aktywną działalnością deweloperską i posiadają dość duży zasób terenów nadających się pod nowe budownictwo mieszkaniowe. Dlatego nowe inwestycje są wznoszone prawie w każdej części miasta – w centrum Siechnic – okolicach urzędu miasta, w południowo-wschodniej części, w kierunku prowadzącym do Wrocławia. W bardziej kameralnych zakątkach powstają inwestycje o charakterze jednorodzinnym bądź osiedla nowych apartamentów nawiązującym do stylu zabudowy willowej, w bardziej zurbanizowanych punktach miasta wznoszone są inwestycje o charakterze zbliżonym do wielkomiejskiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i stosowna infrastruktura osiedli to kluczowe cechy inwestycji oferowanych przez rynek pierwotny. Siechnice w swojej ofercie deweloperskiej posiadają kompleksy mieszkalne o pełnym zagospodarowaniu – do obowiązkowych elementów wewnętrznej infrastruktury należą:

  • strefy parkingowe i podziemne hale garażowe;
  • place zabaw dla najmłodszych;
  • rowerownie, wózkownie i komórki lokatorskie w budynkach;
  • ogrodzenie i monitoring terenu;
  • zielone nasadzenia, mała architektura i oświetlenie.

W wielu inwestycjach, szczególnie tych położonych w centralnej części Siechnic, przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterach budynków mieszkalnych. W mieszkaniach dostępnych na sprzedaż zaprojektowano wszelkie niezbędne instalacje i doprowadzono podstawowe media.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Siechnicach?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpopularniejszych sposobów na zachowanie kapitału przed skutkami kryzysów gospodarczych oraz jego pomnożenie. Mieszkanie deweloperskie w Siechnicach może zostać narzędziem do generowania pasywnego dochodu z wynajmu długoterminowego, gdyż jest dość popularną miejscowością do zamieszkania, wybieraną przez różne grupy wynajmujących – zarówno młode rodziny, jak i osoby czynne zawodowo i pracujące we Wrocławiu.

Lokalizacja w pobliżu stolicy Dolnego Śląska dodaje atrakcyjności i perspektywiczności inwestycyjnej, gdyż zapewnia stabilny wzrost cen nieruchomości. Dla inwestora to oznacza możliwość uzyskania dochodu z ponownej sprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Siechnicach?

Ceny nowych mieszkań w Siechnicach należą do umiarkowanych, a wszystkie oferty obecnie mieszczą się w granicach średniej półki cenowej. Najtaniej kupimy jednorodzinny domek lub mieszkania w obrębie kameralnego osiedla w oddaleniu od centrum Siechnic, w najwyższych cenach są sprzedawane apartamenty w inwestycjach, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Kolejnym czynnikiem kształtującym cenę nowego mieszkania są udogodnienia przewidziane w danym osiedlu – im wyższy jest standard wykonania i im więcej jest dodatkowych elementów infrastruktury, tym wyższa cena nieruchomości.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Siechnic

Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Karwianyod ‍6 900 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Wrocławod ‍11 187 zł / m2
Kiełczówod ‍8 775 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍10 321 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Smolecod ‍8 197 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 050 zł / m2
Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł / m2
Brzegod ‍6 861 zł / m2
Sobótkaod ‍7 845 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Namysłówod ‍5 600 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Siechnic

Mędłówod ‍520 000 zł
Czernicaod ‍244 500 zł
Dobrzykowiceod ‍395 450 zł
Karwianyod ‍617 281 zł
Kiełczówekod ‍489 000 zł
Wrocławod ‍1 zł
Wrocław i okoliceod ‍1 zł
Oławaod ‍299 945 zł
Długołękaod ‍755 000 zł
Smolecod ‍423 000 zł
Oleśnicaod ‍339 451 zł
Krępiceod ‍500 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł
Brzegod ‍317 700 zł
Sobótkaod ‍314 244 zł
Środa Śląskaod ‍299 000 zł
Namysłówod ‍201 500 zł
Wołówod ‍378 780 zł