Nowe mieszkania Siechnice

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Siechnice
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Siechnicach

Siechnice, kameralne miasto ulokowane tuż przy południowo-wschodniej granicy Wrocławia, cieszy się niezwykłą popularnością wśród potencjalnych nabywców nieruchomości oraz deweloperów. Głównym atutem jest lokalizacja – położone w obrębie Aglomeracji wrocławskiej miasto łączy kameralność z możliwością szybkiego dostępu do kluczowych destynacji Wrocławia. W obrębie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Siechnice posiadają wszechstronnie rozwiniętą, w pełni autonomiczną infrastrukturę, są doskonale połączone z Wrocławiem za pośrednictwem sieci komunikacji miejskiej oraz kluczowych arterii drogowych.

Co buduje się w Siechnicach?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Siechnicach jest dość liczna i różnorodna – na liście realizowanych inwestycji mieszkaniowych znajdziemy nowe osiedla wielorodzinne, kameralne kompleksy nowych apartamentów wykonane w stylu zabudowy jednorodzinnej, inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, osiedla składające się z jednorodzinnych segmentów mieszkalnych.

Ze względu na kameralny charakter miasta większość nowych inwestycji posiada niską zabudowę – wysokość budynków z reguły nie przekracza 4-5 pięter. Inwestycje są wykonane przeważnie w lakonicznym modernistycznym stylu i wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia. Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim.

Gdzie w Siechnicach powstają nowe mieszkania?

Siechnice są objęte aktywną działalnością deweloperską i posiadają dość duży zasób terenów nadających się pod nowe budownictwo mieszkaniowe. Dlatego nowe inwestycje są wznoszone prawie w każdej części miasta – w centrum Siechnic – okolicach urzędu miasta, w południowo-wschodniej części, w kierunku prowadzącym do Wrocławia. W bardziej kameralnych zakątkach powstają inwestycje o charakterze jednorodzinnym bądź osiedla nowych apartamentów nawiązującym do stylu zabudowy willowej, w bardziej zurbanizowanych punktach miasta wznoszone są inwestycje o charakterze zbliżonym do wielkomiejskiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i stosowna infrastruktura osiedli to kluczowe cechy inwestycji oferowanych przez rynek pierwotny. Siechnice w swojej ofercie deweloperskiej posiadają kompleksy mieszkalne o pełnym zagospodarowaniu – do obowiązkowych elementów wewnętrznej infrastruktury należą:

  • strefy parkingowe i podziemne hale garażowe;
  • place zabaw dla najmłodszych;
  • rowerownie, wózkownie i komórki lokatorskie w budynkach;
  • ogrodzenie i monitoring terenu;
  • zielone nasadzenia, mała architektura i oświetlenie.

W wielu inwestycjach, szczególnie tych położonych w centralnej części Siechnic, przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterach budynków mieszkalnych. W mieszkaniach dostępnych na sprzedaż zaprojektowano wszelkie niezbędne instalacje i doprowadzono podstawowe media.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Siechnicach?

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpopularniejszych sposobów na zachowanie kapitału przed skutkami kryzysów gospodarczych oraz jego pomnożenie. Mieszkanie deweloperskie w Siechnicach może zostać narzędziem do generowania pasywnego dochodu z wynajmu długoterminowego, gdyż jest dość popularną miejscowością do zamieszkania, wybieraną przez różne grupy wynajmujących – zarówno młode rodziny, jak i osoby czynne zawodowo i pracujące we Wrocławiu.

Lokalizacja w pobliżu stolicy Dolnego Śląska dodaje atrakcyjności i perspektywiczności inwestycyjnej, gdyż zapewnia stabilny wzrost cen nieruchomości. Dla inwestora to oznacza możliwość uzyskania dochodu z ponownej sprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Siechnicach?

Ceny nowych mieszkań w Siechnicach należą do umiarkowanych, a wszystkie oferty obecnie mieszczą się w granicach średniej półki cenowej. Najtaniej kupimy jednorodzinny domek lub mieszkania w obrębie kameralnego osiedla w oddaleniu od centrum Siechnic, w najwyższych cenach są sprzedawane apartamenty w inwestycjach, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Kolejnym czynnikiem kształtującym cenę nowego mieszkania są udogodnienia przewidziane w danym osiedlu – im wyższy jest standard wykonania i im więcej jest dodatkowych elementów infrastruktury, tym wyższa cena nieruchomości.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Siechnic

Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Karwianyod ‍7 124 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Wrocławod ‍10 523 zł / m2
Kiełczówod ‍7 400 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍9 575 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Kobierzyceod ‍6 400 zł / m2
Smolecod ‍6 246 zł / m2