Nowe mieszkania Oleśnica

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Oleśnica
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Oleśnicy

Oleśnica należy do aglomeracji wrocławskiej, a odległość od centrum Wrocławia wynosi blisko 31 kilometrów. Jest to prężnie rozwijające się miasto zaludnione przez około 36 tysięcy osób, ważny ośrodek administracyjny, handlowy, przemysłowy, kulturowy o bogatym dziedzictwie historycznym. Rozwija się tu także branża deweloperska – na terenie miasta są regularnie wznoszone nowe inwestycje.

Oleśnica ma też strategiczne położenie względem kluczowych węzłów komunikacyjnych regionu – niedaleko miasta przebiega droga ekspresowa S8 prowadząca w kierunku Wrocławia i Łodzi. Dojazd do centrum stolicy Dolnego Śląska zajmuje niecałe 40 minut.

Co buduje się w Oleśnicy?

W ofercie nieruchomości deweloperskich dostępnych w Oleśnicy znajdziemy różnego rodzaju inwestycje:

  • kameralne kompleksy wielorodzinne o niskiej zabudowie;
  • wolnostojące bloki mieszkalne z częścią usługową;
  • kilkuetapowe osiedla mieszkalne z przynależnym terenem;
  • inwestycje typu jednorodzinnego o różnorodnej zabudowie.

Wielorodzinne inwestycje realizowane w Oleśnicy wyróżniają się modernistyczną stylistyką, a w wielu z nich użyte są materiały o wysokim standardzie. Deweloperzy również przestrzegają obowiązujących norm nowego budownictwa, w tym dotyczących ekologiczności i energooszczędności budynków. 

Gdzie w Oleśnicy powstają nowe mieszkania?

Oleśnica oferuje nowe nieruchomości w różnorodnych lokalizacjach – osiedla są budowane w okolicach dworca kolejowego, czyli stosunkowo blisko centrum miasta, w obrębie jednostki administracyjnej Lucień Osiedle położonej na południowym zachodzie miasta, w północnej części miasta (w kierunku wsi Rzędów), niedaleko wschodniej granicy miasta (okolice centrum handlowego Galeria Pogodne). 

Lokalizacja z reguły wpływa na charakter inwestycji – w bardziej urbanistycznych częściach miasta powstają wielorodzinne kompleksy i nowe apartamenty, a obrzeża miasta są zarezerwowane dla budownictwa jednorodzinnego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Realizowane w Oleśnicy nowe osiedla mieszkalne posiadają różnego rodzaju udogodnienia podnoszące komfort zamieszkania. Są to zwłaszcza:

  • różnorodne miejsca parkingowe (podziemne hale garażowe, naziemne parkingi);
  • aranżacje roślinne, mała architektura, elementy oświetlenia ulicznego, chodniki i drogi wewnętrzne na terenie osiedla;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz strefy wypoczynku dla mieszkańców osiedla;
  • ogrodzenie lub / i monitoring terenu;
  • nowoczesne windy w budynkach;
  • udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności i seniorów.

Mieszkanie deweloperskie wyposażone jest we wszelkie niezbędne media, w przypadku niektórych inwestycji – także w dodatkowe udogodnienia, takie jak ogrzewanie podłogowe, rolety zewnętrzne czy wideodomofony. Lokale posiadają różnorodne układy i metraże i z reguły są uzupełnione w powierzchnię rekreacyjną – balkon, loggię, taras lub przydomowy ogródek (w przypadku mieszkań na parterze).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Oleśnicy?

Niezwykła odporność mieszkaniówki na kryzysy oraz ciągły wzrost cen mieszkań sprawiły, że coraz więcej Polaków inwestuje w rynek pierwotny. Oleśnica może być atrakcyjna dla inwestora zarówno pod względem lokalizacji, jak i perspektyw rozwoju – miasto jest położone w bliskim sąsiedztwie Wrocławia i kluczowych arterii drogowych, posiada też szereg własnych przewag przekonujących do inwestowania w tutejsze nieruchomości. Nieruchomości wznoszone w Oleśnicy pod względem standardu i jakości wcale nie ustępują wrocławskim, a ceny mieszkań są odczuwalnie niższe. Po upływie kilku lat wartość mieszkania odczuwalnie wzrośnie, co oznacza, że można też go odsprzedać z zyskiem.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Oleśnicy?

Ceny mieszkań deweloperskich w Oleśnicy można scharakteryzować jako przystępne – część z nich należy też do dolnej półki cenowej. Najtaniej kupimy jednorodzinny dom na przedmieściu, a najdrożej – mieszkanie na osiedlu wielorodzinnym w niedalekiej odległości centrum Oleśnicy. Cena mieszkania zawiera podatek VAT w wysokości 8% lub 23%, który ulega zwrotowi w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego na firmę lub osobę fizyczną.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Oleśnicy

Kiełczówod ‍7 400 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Trzebnicaod ‍7 650 zł / m2
Siechniceod ‍6 885 zł / m2
Wrocławod ‍10 480 zł / m2
Namysłówod ‍5 601 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍9 554 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2