Nowe mieszkania Środa Śląska

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Środa Śląska
3 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Środzie Śląskiej

Środa Śląska jest jednym z miast należących do aglomeracji wrocławskiej; leży w odległości blisko 20 kilometrów od zachodniej granicy dolnośląskiej stolicy. Jest centrum gminy i samodzielnym ośrodkiem miejskim o wszechstronnie rozwiniętej infrastrukturze. Dogodne położenie miasta względem stolicy Dolnego Śląska czyni go przyjazną lokalizacją do zamieszkania dla różnych grup osób, a coraz więcej firm deweloperskich wznosi tutaj nowe inwestycje.

Środa Śląska jest też położona w pobliżu kluczowych ciągów komunikacyjnych prowadzących w kierunku zachodniej i południowej granicy kraju.

Co buduje się w Środzie Śląskiej?

W ofercie nowych inwestycji od dewelopera realizowanych w Środzie Śląskiej są kameralne osiedla wielomieszkaniowe wykonane w koncepcji jednorodzinnej zabudowy, nowe bloki mieszkalne, klasyczne kompleksy mieszkalne składające się z budynków o wysokości do 5 kondygnacji naziemnych, jednorodzinne segmenty mieszkalne wzniesione w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej.

Inwestycje wykonano w zgodności z wymaganiami dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego i wyposażono w odpowiednią infrastrukturę.

Gdzie w Środzie Śląskiej powstają nowe mieszkania?

Środa Śląska posiada powierzchnię blisko 15 km2, więc położenie nowej inwestycji w dowolnej jej części pozwala na równie szybki dostęp do centrum i kluczowych destynacji miasta. Nowe osiedla w Środzie Śląskiej powstają w pobliżu głównej ulicy miasta – Wrocławskiej, w północnej części miasta (w rejonie ulic Żytniej, Kolejowej, Działkowej), oraz na południu, niedaleko drogi krajowej nr 94.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Środzie Śląskiej posiadają podstawowe udogodnienia niezbędne do komfortowego zamieszkania – do głównych elementów zagospodarowania należą:

  • przynależny teren, urządzony zielenią, wyposażony w ciągi pieszo-jezdne, oświetlenie i małą architekturę,
  • strefy wypoczynku dla mieszkańców i place zabaw dla najmłodszych;
  • schowki lokatorskie i windy w budynkach;
  • miejsca parkingowe różnego formatu – naziemne, podziemne, indywidualne garaże.

W części inwestycji wielorodzinnych zaprojektowano powierzchnię na lokale handlowo-usługowe.

Do mieszkań doprowadzono wszelkie niezbędne instalacje, w tym domofony lub wideofony. W inwestycjach nawiązujących do budownictwa jednorodzinnego przewidziano dodatkowe instalacje, takie jak indywidualne systemy ogrzewania, panele fotowoltaiczne, rolety ochronne, ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Środzie Śląskiej?

Coraz więcej osób decyduje się inwestować w rynek pierwotny. Środa Śląska z kolei może być atrakcyjną destynacją dla potencjalnych inwestorów z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, miasto wyróżnia się strategicznym położeniem, jest stąd blisko do Wrocławia i innych destynacji Dolnego Śląska. Po drugie, ceny mieszkań w Środzie Śląskiej kształtują się na bardzo przystępnym poziomie – dużo niższym, niż w stolicy województwa, co umożliwia wejście w inwestycję nawet osobom posiadającym mniejsze oszczędności.

Ponadto, należy zaznaczyć, że popularność nieruchomości w bardziej kameralnych miejscowościach rośnie, i intensywnie nasiliła się zwłaszcza w ciągu kilku ostatnich lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Środzie Śląskiej?

Mieszkanie w Środzie Śląskiej jest zakupem dużo bardziej dostępnym, niż  na przykład nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska. Większość mieszkań oferowanych na sprzedaż w Środzie Śląskiej mieści się w granicach dolnej półki cenowej. Najbardziej ekonomiczną opcją pozostają domy jednorodzinne i mieszkania zaprojektowane w inwestycjach nawiązujących do koncepcji jednorodzinnej.

W cenie wskazanej w ofercie deweloperskiej zazwyczaj jest już wliczony podatek VAT – 8% dla mieszkań o powierzchni mniejszej niż 150 m2 i 23% dla większych lokali. Podatek od czynności cywilnoprawnych, który płacimy przy każdej transakcji na rynku wtórnym, nie obowiązuje przy zakupie nieruchomości bezpośrednio od dewelopera.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Środy Śląskiej

Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Smolecod ‍6 246 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍9 575 zł / m2
Sobótkaod ‍7 032 zł / m2
Wrocławod ‍10 523 zł / m2
Kobierzyceod ‍6 400 zł / m2
Karwianyod ‍7 124 zł / m2
Legnicaod ‍7 291 zł / m2
Trzebnicaod ‍7 650 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Środy Śląskiej

Lutyniaod ‍530 000 zł
Krępiceod ‍500 000 zł