Nowe mieszkania Wrocław

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
139 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny we Wrocławiu

Wrocław i Dolny Śląsk jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów kraju. Z roku na rok przyciąga coraz więcej przyjezdnych – studentów, osoby poszukujące pracy, przedstawicieli firm i korporacji mających tu siedzibę. Jest to ważne centrum edukacji i przemysłu, kluczowy węzeł komunikacyjny południowo-zachodniej części Polski, zlokalizowany niedaleko granic krajowych, co pozwala na dogodny dojazd do Czech czy Niemiec. Ponadto miasto jest popularną destynacją turystyczną dla podróżników z kraju oraz spoza jego granic.

Tak dynamiczny rozwój sprawia, że na terenie miasta w ciągu ostatnich lat nieustannie powstają nowe inwestycje.

Wrocław jest placówką dla blisko 150 firm deweloperskich działających w różnych sektorach branży oraz perspektywicznym obszarem dla inwestorów w nieruchomości. Oferta nowych mieszkań jest szeroka i różnorodna, a ceny wyróżniają się powolnym, ale stabilnym wzrostem.

Co buduje się we Wrocławiu?

Oferta nowych nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu jest bardzo różnorodna i potrafi sprostać wymaganiom najróżniejszych grup nabywców – zarówno zainteresowanych kupnem mieszkania czy domku do użytku własnego, jak i poszukujących lokalu inwestycyjnego. Inwestycje są realizowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego oraz efektywności energetycznej, i wyróżniają się przemyślaną architekturą nie naruszającą integralności krajobrazu miasta.

Najliczniejszą grupą są inwestycje wielorodzinne – rozległe osiedla mieszkalne, wieloetapowe kompleksy składające się z bloków głównie w średniowysokiej i niskiej zabudowie, nowe budynki mieszkaniowo-usługowe. Na terenie miasta są realizowane wszelkie typy nieruchomości wielorodzinnych, jakie jest w stanie zaoferować rynek pierwotny.

Wrocław słynie też z dużej ilości inwestycji wykonanych w stylu loft – czyli apartamentów zrealizowanych w obrębie obiektów poprzemysłowych lub użytkowych poddanych kompleksowej rewitalizacji, oraz nowych apartamentów w odrestaurowanych kamienicach, znajdujących się zwłaszcza w centralnych dzielnicach miasta. Część takich inwestycji jest wielofunkcyjna – w ich obrębie, obok mieszkań i lokali inwestycyjnych, planowane są też placówki handlowo-usługowe, biura, strefy coworkingowe, instytucje kultury i rozrywki.

W ciągu kilku ostatnich lat na mapie Wrocławia powstaje szczególnie dużo apartamentów inwestycyjnych – zarówno o standardowym metrażu, jak i wykonanych w koncepcji mini- i mikroapartamentów przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. Nie brakuje też aparthoteli i condohoteli wyposażonych w dodatkową infrastrukturę, oferujących pokoje hotelowe na sprzedaż prywatnym inwestorom oraz zapewniające obsługę operatora najmu.

Gdzie we Wrocławiu powstają nowe mieszkania?

Wrocław jest podzielony na osiedla wyodrębnione w granicach dawnych dzielnic i umownie pogrupowane w siedem zespołów dzielnicowych – i nowoczesne inwestycje mieszkaniowe są realizowane w każdym z tych zespołów. Deweloperzy nie omijają uwagą żadnego z wrocławskich osiedli, różni się jedynie charakter wznoszonych nieruchomości oraz ich gęstość.

Najdostępniejsze cenowo i przeważnie “sypialniane” osiedla Wrocławia to Ołtaszyn, Brochów, Leśnica, Stabłowice, Księże, Jagodno oraz Psie Pole. Te obszary administracyjne są cenione przez nabywców za kameralność, dobrą infrastrukturę i możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta bez konieczności korzystania z samochodu.

Dużo nowych osiedli powstaje na wrocławskich Krzykach, również dobrze skomunikowanych z resztą miasta i posiadających rozwiniętą infrastrukturę przy zachowaniu kameralnego charakteru. Równie popularnie wśród deweloperów i potencjalnych mieszkańców są osiedla ulokowane w obrębie byłej dzielnicy Fabryczna szczególnie lubianej przez rodziny z dziećmi.

Osiedla położone na terenie byłej dzielnicy Psie Pole są nieco droższe, ale nie mniej pożądane wśród kupujących nowe mieszkania – tereny te są objęte planami zagospodarowania przestrzennego i przyjazne różnym grupom mieszkańców.

Stare Miasto oraz Śródmieście wyróżniają się najwyższymi cenami nieruchomości – właśnie tutaj są położone inwestycje o standardzie premium oraz kompleksy apartamentowe przeznaczone na wynajem. Popularnością cieszą się zarówno nowoczesne realizacje, jak i obiekty zrewitalizowane – zabytkowe bądź poprzemysłowe.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupują mieszkanie deweloperskie, nabywcy przyglądają się przede wszystkim jego lokalizacji oraz standardowi wykonania – i dodatkowe udogodnienia przyjazne różnym kategoriom mieszkańców. W nowych inwestycjach od dewelopera są przewidziane najróżniejsze typy udogodnień, od podstawowych po infrastrukturę klasy premium.

Nowoczesne inwestycje posiadają dobrze zagospodarowany teren, najczęściej zaprojektowany jako przestrzeń z ograniczonym ruchem samochodowym, przyjazna pieszym i rowerzystom. W związku z tym deweloperzy realizują nie tyle naziemne parkingi, ile podziemne hale garażowe. Na terenie osiedla zaś projektują elementy małej architektury, stojaki na rowery, alejki spacerowe oraz wspólne zielone strefy wypoczynku dla mieszkańców. Nie brakuje też infrastruktury dla najmłodszych – zwłaszcza placów zabaw na świeżym powietrzu.

W budynkach zainstalowane są windy i wyodrębnione pomieszczenia do przechowywania – zarówno wspólne, jak i indywidualne.

Nowe osiedla mogą mieć ogrodzony, monitorowany i chroniony teren z wyłącznym dostępem dla mieszkańców i ich gości bądź stanowić integralną część przestrzeni miejskiej – to zależy od lokalizacji osiedla. Ponadto są przyjazne osobom o ograniczonej mobilności – seniorów i osobom niepełnosprawnym – gdyż posiadają wszelkie niezbędne ułatwienia, takie jak wygodne chodniki i korytarze, minimum schodów i innych barier architektonicznych, bezpieczne nawierzchnie, poręcze i podnośniki, oraz wyodrębnione miejsca postojowe.

Wśród dodatkowych udogodnień dostępnych we wrocławskich inwestycjach deweloperskich – zaplecze usługowe, na które mogą składać się sklepy spożywcze, salony urody, apteki, placówki oświatowe dla dzieci, punkty odbioru i nadania paczek, siłownie.

W nowoczesnych inwestycjach są skutecznie wdrażane nowoczesne rozwiązania technologiczne, zwłaszcza proekologiczne – należą do nich panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych oraz darmowe stacje ładujące dla samochodów elektrycznych w podziemnych halach garażowych bądź możliwość montażu takiej stacji przy wykupionym stanowisku.

W inwestycjach o podwyższonym standardzie spotkamy takie obiekty rekreacyjne, jak dostępne dla mieszkańców tarasy dachowe, prywatne przystanie przynależne do osiedla, kluby fitness, strefy spa, sale klubowe oraz wspólne strefy integracji dla mieszkańców.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania we Wrocławiu?

Inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe staje się coraz popularniejszym sposobem na lokowanie kapitału, i Wrocław jest z tego punktu widzenia rentowny ze względu na tempa i perspektywy rozwoju oraz liczbę osób przeprowadzających tu tymczasowo bądź na stałe. Mieszkanie może być zarówno źródłem dochodu od wynajmu krótko- i długoterminowego, jak i lokatą pieniędzy, gdyż ceny nieruchomości z roku na rok rosną.

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży lokali inwestycyjnych – mini- i mikroapartamentów, pokoi condohotelowych objętych pełną obsługą oraz innych specjalistycznych nieruchomości dedykowanych do inwestorów. Kupno takiego lokalu nie wiąże się z koniecznością płacenia podatku VAT – możemy go odliczyć przy zakupie zarówno na firmę, jak i na osobę prywatną – oraz wysiłkiem związanym z wykończeniem i wyposażeniem lokalu, gdyż najczęściej tego typu apartamenty są sprzedawane nie w stanie deweloperskim, lecz w pełni gotowe do użytkowania.

Jakie są ceny nowych mieszkań we Wrocławiu?

Wrocław nie należy do najtańszych polskich miast – ceny nieruchomości tu są niższe, niż w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, ale wyższe niż w pozostałych centrach wojewódzkich.

Najtańsze mieszkanie kupimy w obrębie osiedli krańcowych oraz na przedmieściach Wrocławia. Najdroższe – w obrębie Starego Miasta i Śródmieścia, oraz w inwestycjach klasy premium niezależnie od ich lokalizacji na mapie miasta.

Przy zakupie mieszkania od dewelopera zapłacimy 8% podatku VAT (w przypadku apartamentów o metrażu powyżej 150 m2 – 23%), podatek ten jest zazwyczaj wliczony w cenę transakcyjną oferowaną przez deweloperów. Nie musimy zaś płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% od wartości transakcji i obowiązuje dla lokali z drugiej ręki.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Wrocław i okoliceod ‍9 575 zł / m2
Karwianyod ‍7 124 zł / m2
Siechniceod ‍6 885 zł / m2
Kiełczówod ‍7 400 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Smolecod ‍6 246 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Krępiceod ‍4 144 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Krępiceod ‍500 000 zł