Nowe mieszkania Wrocławia od dewelopera — rynek pierwotny — 254 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Trendy rynku nowych mieszkań we Wrocławiu

Wrocławski rynek deweloperski jest jednym z największych w Polsce, od lat rośnie i rozwija się. Sprzyjają temu korzystne położenie geograficzne, dobre warunki dla inwestycji i stałe zainteresowanie inwestorów, liczne obiekty turystyczne i uczelnie wyższe. Oferty nowych inwestycji mieszkaniowych są bardzo różnorodne, zlokalizowane zarówno w historycznej części miasta, jak i w pozostałych dzielnicach. Z roku na rok we Wrocławiu zwiększa się liczba oddawanych mieszkań deweloperskich, ceny utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencją wzrostową. 

Nowe mieszkania we Wrocławiu - jakie są oferty?

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu jest bardzo różnorodnym pod względem ofert. Wśród inwestycji mieszkaniowych jest dużo rozległych wieloetapowych kompleksów budynków wielorodzinnych i domów w zabudowie szeregowej. Takie osiedla zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

W porównaniu do innych polskich miast we Wrocławiu o wiele bogatsza jest oferta lokali typu loft, nowych mieszkań w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i dawnych budynkach infrastrukturalnych. Szereg dawnych terenów poprzemysłowych i powojskowych objęto renowacją i przebudową. Powstają tam zwłaszcza multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, łączące w sobie nowo wybudowane oraz zrewitalizowane budynki. Osiedla realizowane są w duchu idei mix-used, znajdują się tam mieszkania, placówki kulturalne, lokale handlowe i biurowe.

Oprócz mieszkań i domów na wrocławskim rynku deweloperskim jest dużo ofert mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Mieszkania przeznaczone pod wynajem są dostępne zarówno w ramach inwestycji mieszkaniowych deweloperów i zlokalizowane w oddzielnych skrzydłach lub na wyznaczonych piętrach budynków. Ale też realizowane osobno - w postaci aparthoteli i apartamentowców. W takich inwestycjach deweloperzy prawie zawsze oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują dodatkowe udogodnienia, jak to pomieszczenia do przechowywania bagażu, pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne, kluby fitness. 

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań we Wrocławiu szczególną uwagę zwracają na lokalizację, bliskość komunikacji miejskiej, miejsca parkingowe. Pod uwagę biorą również standard wykończenia budynku i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są zagospodarowany teren, dobry widok i otoczenie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, deweloperzy budują nowe osiedli w oparciu o funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, nowoczesne technologie. W swoich inwestycjach oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców, na parterze projektują przestrzeń handlowo-usługową.

Coraz więcej na wrocławskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów “bez barier” - w pełni przystosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach we Wrocławiu?

Wśród podstawowych udogodnień w inwestycjach deweloperskich we Wrocławiu są cichobieżne windy, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, miejsca postojowe w parkingach podziemnych. W dużej części realizacji mieszkaniowych teren jest dyskretnie ogrodzony lub otwarty, objęty całodobowym monitoringiem, z zadbanymi trawnikami i nasadzeniami zieleni.

Na parterach i w halach garażowych budynków znajdują się rowerownie, wózkownie, komórki i boksy lokatorskie. Dla przechowywania rowerów na terenie osiedli umieszczają stojaki rowerowe oraz dodatkowo wieszaki przy miejscach postojowych w garażu podziemnym. Coraz częściej w nowych inwestycjach projektowane są stoiska do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, instalacje fotowoltaiczne.

Często we wrocławskich nowych inwestycjach budowlanych oferowane też dodatkowe elementy, jak to bezpieczne place zabaw dla dzieci, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe, strefy rekreacyjne, ogólnodostępne tarasy na dachu, przystani dla łodzi, prywatne kluby fitness, osiedlowe kluby mieszkańców.

W ofercie deweloperów we Wrocławiu są mieszkania i domy w standarcie wyposażone w domofony lub wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, inteligentne systemy zarządzania domem, systemy wentylacji mechanicznej, rolety zewnętrzne, drewniane okna typu porte-fenetre, klimatyzację.

Nowe mieszkania we Wrocławiu - gdzie najlepiej kupić?

We Wrocławiu nowe inwestycje deweloperskie realizowane są praktycznie na terenie całego miasta. Mediana cen za metr kwadratowy wynosi 7500 zł. Najtańsze wrocławskie lokalizacje to są peryferyjne osiedla i dzielnice miasta, między innymi Jagodno, Brochów, Ołtaszyn, Księże, Leśnica, Stabłowice, Psie Pole. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym tu wynosi około 5000 zł za m2.

Najpopularniejszą i jedną z najtańszych lokalizacji są Krzyki. Dzielnica zlokalizowana jest w południowej części Wrocławia, wyróżnia się zróżnicowaną architekturą, połączeniem nowoczesnej oraz willowej, jednorodzinnej zabudowy. Krzyki są dobrze skomunikowanie z centrum miasta, oferują dostęp do rozległych terenów zielonych. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie tu wynosi około 8100 zł.

Drugą najbardziej popularną dzielnicą jest Fabryczna z zadbaną okolicą, rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, licznymi obiektami przeznaczonymi dla dzieci, terenami zielonymi i rekreacyjnymi.

Następnie najchętniej wybieraną dzielnicą jest Psie Pole, druga co do wielkości dzielnica Wrocławia. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym tu wynosi około 7300 zł za m2. Cicha i spokojna, zlokalizowana w północnej części miasta dzielnica charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową, rozwijająca się infrastrukturą miejską i drogową, wyróżnia się dobrym połączeniem z obwodnicą Wrocławia, dużą ilością parków i terenów zielonych.

Śródmieście i Stare Miasto to są najdroższe lokalizacje we Wrocławiu. Średnia cena mieszkania za m2 na rynku pierwotnym tu wynosi około 8950 zł za m2. Zlokalizowano tu dużo inwestycji zwłaszcza w budynkach historycznych. Wśród najatrakcyjniejszych, odnawianych przez deweloperów terenów są dawny szpital im. Babińskiego, Browary Wrocławskie, Port Popowice, wyspa Kępa Mieszczańska, gdzie dawniej mieściła się jednostka wojskowa.

Inwestycje deweloperskie we Wrocławiu - różnorodna oferta, nowoczesne rozwiązania, apartamenty inwestycyjne i odnowione kamienice

Rynek nowych mieszkań Wrocławia jest bardzo rozwiniętym i różnorodnym, z bogatą ofertą apartamentów inwestycyjnych i lokali w odrestaurowanych budynkach historycznych. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom, dostosowane do różnorodnych potrzeb nabywców i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.