Mieszkania w nowych inwestycjach Mławy

Rynek pierwotny Mława ― inwestycje deweloperskie
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
2 Inwestycji
2-pokojowe
6 Inwestycji
3-pokojowe
6 Inwestycji
4+ -pokojowe
5 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
3 Inwestycji
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Mławie

Mława jest miastem powiatowym położonym ok. 100 kilometrów na północ od Warszawy. Ma rozwiniętą gospodarkę, jest siedzibą różnorodnych przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych i kulturowych. Mława jest komfortową lokalizacją do zamieszkania, toteż w obrębie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Mława jest obecnie zamieszkiwana przez ponad 33 tysiące osób, obserwowana jest wyraźna tendencja wzrostu liczby ludności, co dodatkowo świadczy o perspektywiczności tej lokalizacji.

Co buduje się w Mławie?

W ofercie nowych nieruchomości mieszkaniowych realizowanych w Mławie dominują inwestycje wielorodzinne. Są to przeważnie modernistyczne osiedla mieszkalne o średniowysokiej lub niskiej zabudowie, wyposażone w towarzyszącą infrastrukturę. Część z nich to kompleksy apartamentów o podwyższonym standardzie wykończenia i dodatkowych udogodnieniach.

Osiedla są realizowane z dotrzymaniem wszystkich norm nowego budownictwa. Deweloperzy często wdrażają innowacyjne technologiczne rozwiązania i stosują materiały budowlane o wysokiej efektywności energetycznej.

Gdzie w Mławie powstają nowe mieszkania?

Mława jest obszarem działalności wielu regionalnych deweloperów, toteż nowe inwestycje są wznoszone w różnych częściach miasta. Mieszkanie deweloperskie kupimy w okolicach centrum (zwłaszcza, niedaleko dworca PKS), w południowej części miasta (na wysokości ulicy Smolarnia), w południowo-wschodnich dzielnicach oraz w południowo-zachodniej części miasta (między innymi w okolicy stacji kolejowej Mława Miasto). Z reguły charakter inwestycji nie zależy od dokładnego położenia na mapie Mławy, nieco różni się tylko standard wykonania.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wszystkie osiedla powstające w Mławie charakteryzują się dobrym standardem wykończenia i są wyposażone w dodatkowe elementy infrastruktury, takie jak:

  • ogrodzenie, ochrona i monitoring terenu osiedla;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz strefy sportowe;
  • komórki lokatorskie i inne pomieszczenia do przechowywania;
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów (windy, szerokie chodniki, poręcze, zjazdy, brak barier architektonicznych);
  • strefy wypoczynku zaaranżowane roślinnością;
  • podziemne hale garażowe, naziemne strefy do parkowania, indywidualne boksy garażowe, w tym w bryle budynków.

W części inwestycji przewidziano powierzchnie pod lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych.

Mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim, wyposażone w dodatkowe instalacje, takie jak domofony, ogrzewanie podłogowe, rolety zewnętrzne, oraz uzupełnione w powierzchnię rekreacyjną (balkony, tarasy, przydomowe ogródki).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Mławie?

Dla osób, które zamierzają inwestować w rynek pierwotny, Mława jest atrakcyjną destynacją przede wszystkim ze względu na położenie względem dużych centrów aglomeracyjnych (Warszawy, Olsztyna, Torunia, Białegostoku), bliskość kluczowych arterii drogowych pozwalających na bezproblemowy dojazd do dowolnego punktu w kraju, oraz na niskie ceny mieszkań. Nieruchomości w całej Polsce drożeją w skali do kilkunastu procent rocznie, więc mieszkanie jest nie tylko pewną lokatą oszczędności, ale również niezawodnym sposobem na jego pomnożenie. Poza tym, popularność kameralnych miejscowości jako miejsca zamieszkania wciąż rośnie – coraz więcej osób przechodzi do zdalnego trybu pracy i decyduje się zamieszkać w małym miasteczku. Ta tendencja pozwala liczyć na dochód z wynajmu długoterminowego.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Mławie?

Rynek pierwotny Mławy można scharakteryzować jako przystępny cenowo – stawki tu są kilkakrotnie niższe, niż w dużych centrach wojewódzkich, a zwłaszcza w Warszawie. Przy tym standard wykonania nowych nieruchomości pozostaje na stabilnie wysokim poziomie. Ceny wskazane przez deweloperów z reguły zawierają podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu nabywanego lokalu. Z kolei, przy zakupie mieszkania od dewelopera nie doliczamy podatku od czynności cywilnoprawnych, który płacimy w przypadku kupna mieszkania z drugiej ręki.