Nowe mieszkania Olsztyna. Rynek pierwotny

 — 54 obiekty
Rynek pierwotny Olsztyn ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Olsztyna
Bartoszyce
1 Inwestycja
Działdowo
2 Inwestycji
Elbląg
8 Inwestycji
Ełk
11 Inwestycji
Giżycko
10 Inwestycji
Gołdap
1 Inwestycja
Iława
4 Inwestycji
Olecko
6 Inwestycji
Ostróda
6 Inwestycji
Pisz
4 Inwestycji
Węgorzewo
1 Inwestycja
Cena / m2
4 043
13 090
4 043 13 090
Pokoje
10 Inwestycji
33 Inwestycji
46 Inwestycji
34 Inwestycji
4 obiekty
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
29 Inwestycji
Dostępne od 2021+
24 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Olsztynie

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, centralne miasto regionu i ważny węzeł komunikacyjny. Rynek deweloperski Olsztyna stałe rozwija się, liczba nowych inwestycji mieszkaniowych zwiększa się z roku na rok. Pod względem cenowym nie jest to rynek tani. Powodem jest korzystne geograficzne położenie miasta, bliskość ważnych krajowych artylerii, napływ nowych mieszkańców oraz rozwój ruchu turystycznego na terenie Warmii i Mazur. Ceny nowych mieszkań w Olsztynie są bardzo zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną.

Nowe mieszkania w Olsztynie ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Olsztynie jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe kompleksy mieszkaniowe, kameralne apartamentowce o podwyższonym standardzie, wille i osiedla domów jednorodzinnych.

Największą popularnością w Olsztynie cieszą się mieszkania na sprzedaż w nowym budownictwie wielorodzinnym. Architektura osiedli jest nowoczesna i funkcjonalna, mieszkania oddawane są w wysokim standardzie, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę. Takie nieruchomości zlokalizowane są zarówno na obrzeżach, jak i blisko centrum miasta. Oferta lokali jest bogata ― od mikro apartamentów i kawalerek po penthouse`y.

Na olsztyńskim rynku deweloperskim znaleźć można również oferty apartamentów na sprzedaż w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i zrewitalizowanych budynkach infrastrukturalnych. Szereg dawnych obiektów i zabytkowej zabudowy w Olsztynie objęto modernizacją i przebudową. Powstają tam zwłaszcza multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, łączące w sobie nowo wybudowane oraz zrewitalizowane budynki. Osiedla realizowane są w duchu idei mix-used, znajdują się tam mieszkania, placówki kulturalne, lokale biurowe i usługowe.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Olsztyna. Są to domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, wolnostojące wille o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze. Inwestycje powstają z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Olsztynie szczególną uwagę zwracają na lokalizację. Pod uwagę biorą również standard realizacji inwestycji i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są: wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, zagospodarowany teren.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych oraz estetyka architektury w Olsztynie ciągle się podnosi. Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, przystosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Olsztynie?

Do podstawowych udogodnień w nowym budownictwie w Olsztynie zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw, komórki lokatorskie. Wokół budynków ułożone są chodniki oraz zadbane trawniki, na parterze projektowane są lokale handlowo-usługowe.

Oprócz niezbędnych udogodnień deweloperzy w Olsztynie coraz częściej projektują w nowych inwestycjach rowerownie, wózkownie, place zabaw z bezpieczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Olsztynie w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Olsztynie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjnie Olsztyn podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje budowlane realizowane są na terenie całego miasta. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są bardzo zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Olsztynie mieści się w granicach od 5800 do 6800 zł za metr kwadratowy.

Do najpopularniejszych lokalizacji w Olsztynie należą osiedla Generałów, Mazurskie, Kortowo, Jaroty, Pieczewo, Dajtki, Zielona Górka, Podleśne, Wojska Polskiego. Są to oddalone od centrum, ciche osiedla z rozwiniętą infrastrukturą miejską, licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, wygodnym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje tu około 5300 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Olsztynie oferowane są w inwestycjach zlokalizowanych w centrum i w dzielnicach wokół ― na osiedlach Śródmieście, Kormoran, Podgrodzie, Kościuszki, Zatorze, Pojezierze, Grunwaldzkie, Kętrzyńskiego, Nad Jeziorem Długim. Atutami lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo historycznego centrum, rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, bliskość miejskich instytucji oraz placówek medycznych, edukacyjnych, kulturalnych. Rozpiętość cen jest duża, im wyżej standard inwestycji i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 5600 do 6800 zł.

Najtańsze lokalizacje w Olsztynie to obrzeża, z rozwijającą się infrastrukturą, między innymi osiedla Gutkowo, Redykajny, Bartąg. Powstają tu zarówno domy jednorodzinne, jak i nowe budownictwo wielorodzinne. Średnia wartość lokalu z rynku pierwotnego wynosi tu około 4400 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Olsztynie ― dynamiczny rozwój rynku, bogata oferta, zróżnicowane ceny

Rynek nowego budownictwa w Olsztynie stale się rozwija, jest bardzo różnorodny pod względem cen i ofert. Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych ciągle się podnosi, nowe osiedla są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.