Nowe mieszkania Olsztyna od dewelopera — rynek pierwotny — 53 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
60 Inwestycji
Bydgoszcz
66 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
118 Inwestycji
Kielce
33 Inwestycji
Kraków
278 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
53 Inwestycji
Opole
14 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
53 Inwestycji
Szczecin
133 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
127 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Olsztyna
Elbląg
9 Inwestycji
Ełk
8 Inwestycji
Giżycko
3 Inwestycji
Ostróda
5 Inwestycji
Węgorzewo
2 Inwestycji
Cena za m2
2 900
8 500
2 900 8 500
Pokoje
12 Inwestycji
40 Inwestycji
49 Inwestycji
38 Inwestycji
1 obiekt
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Olsztynie

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, centralne miasto regionu i ważny węzeł komunikacyjny. Rynek deweloperski Olsztyna stałe rozwija się, liczba nowych inwestycji mieszkaniowych zwiększa się z roku na rok. Pod względem cenowym nie jest to rynek tani. Powodami do tego są korzystne geograficzne położenie miasta, bliskość ważnych krajowych artylerii, napływ nowych mieszkańców, rozwój ruchu turystycznego na terenie Warmii i Mazur. Ceny nowych mieszkań w Olsztynie są bardzo zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną.

Nowe mieszkania w Olsztynie ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Olsztynie jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe kompleksy mieszkaniowe, kameralne apartamentowce o podwyższonym standardzie, wille i osiedla domów jednorodzinnych.

Największą popularnością w Olsztynie cieszą się mieszkania na sprzedaż w nowym budownictwie wielorodzinnym. Osiedla są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę. Takie nieruchomości zlokalizowane są zarówno na krańcowych osiedlach, jak i blisko centrum miasta. Oferta lokali jest bardzo różnorodna ― od mikro apartamentów i kawalerek po penthouse`y.

Na olsztyńskim rynku deweloperskim są również oferty apartamentów na sprzedaż w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i zrewitalizowanych budynkach infrastrukturalnych. Szereg dawnych obiektów i zabytkowej zabudowy w Olsztynie objęto modernizacją i przebudową. Powstają tam zwłaszcza multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, łączące w sobie nowo wybudowane oraz zrewitalizowane budynki. Osiedla realizowane są w duchu idei mix-used, znajdują się tam mieszkania, placówki kulturalne, lokale biurowe i usługowe.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Olsztyna. Są to domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, wolnostojące wille o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze. Inwestycje budowane są z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Olsztynie szczególną uwagę zwracają na lokalizację. Pod uwagę biorą również standard realizacji inwestycji i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, zagospodarowany teren.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych oraz estetyczność architektury w Olsztynie ciągle się podnosi. Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, przystosowane do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Olsztynie?

Wśród podstawowych elementów w nowym budownictwie w Olsztynie są miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki, na parterze przewidziane są lokale handlowo-usługowe.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Olsztynie w nowych inwestycjach mieszkaniowych projektują rowerownie, wózkownie, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Olsztynie w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Olsztynie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Olsztyn podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje budowlane realizowane są na terenie całego miasta. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są bardzo zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Olsztynie mieści się w granicach od 5800 do 6800 zł za metr kwadratowy.

Wśród popularnych lokalizacji w Olsztynie są osiedla Generałów, Mazurskie, Kortowo, Jaroty, Pieczewo, Dajtki, Zielona Górka, Podleśne, Wojska Polskiego. To są oddalone od centrum, ciche osiedla z rozwiniętą infrastrukturą miejską, licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, dogodnym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 5300 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Olsztynie oferowane są w inwestycjach zlokalizowanych w centrum i w dzielnicach wokół ― na osiedlach Śródmieście, Kormoran, Podgrodzie, Kościuszki, Zatorze, Pojezierze, Grunwaldzkie, Kętrzyńskiego, Nad Jeziorem Długim. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznego centrum, rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, bliskość miejskich instytucji oraz placówek medycznych, edukacyjnych, kulturalnych. Rozpiętość cen tu jest duża, im wyżej standard inwestycji i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym tu mieści się w przedziale od 5600 do 6800 zł.

Najtańsze lokalizacje w Olsztynie to są zlokalizowane na obrzeżach, z rozwijającą się infrastrukturą osiedla Gutkowo, Redykajny, Bartąg. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne. Średnia wartość lokalu na sprzedaż na rynku pierwotnym tu wynosi około 4400 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Olsztynie ― dynamiczny rozwój rynku, różnorodna oferta, zróżnicowane ceny

Rynek nowego budownictwa w Olsztynie od lat rozwija się, jest bardzo różnorodnym pod względem cen i ofert. Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych ciągle się podnosi, nowe osiedla są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.