Mieszkania w nowych inwestycjach Piaseczna

Rynek pierwotny Piaseczno ― inwestycje deweloperskie
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Piaseczna
Julianów
3 Inwestycji
Nowa Wola
9 Inwestycji
Zamienie
3 Inwestycji
Zgorzała
3 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
3 166
10 500
3 166 10 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
9 Inwestycji
3-pokojowe
9 Inwestycji
4+ -pokojowe
10 Inwestycji
Domy
18 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
17 Inwestycji
Dostępne od 2022
12 Inwestycji
Dostępne od 2023
7 Inwestycji
Dostępne od 2024+
9 Inwestycji
28 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Piasecznie

Podwarszawskie Piaseczno jest coraz chętniej wybierane przez najróżniejsze grupy osób chcących zamieszkać w pobliżu stolicy. Ceny tutejszych nieruchomości od dewelopera są dużo przystępniejsze, niż w Warszawie, dlatego Piaseczno jest korzystnym wyborem dla osób poszukujących własnego mieszkania. W ciągu ostatnich lat na terenie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Piaseczno obecnie jest najchętniej wybieraną przez deweloperów lokalizacją spośród podwarszawskich miast, a wśród istotnych zalet tej miejscowości należy wymienić nie tylko jej położenie względem stolicy, ale też doskonale rozwiniętą infrastrukturę.

Co buduje się w Piasecznie?

Do nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Piasecznie należą wielorodzinne osiedla mieszkaniowe, nowe budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy domów jednorodzinnych i apartamentów o kameralnym charakterze. W nowym budownictwie wielomieszkaniowym dominują bloki o średniowysokiej lub niskiej zabudowie i minimalistycznym układzie.

Wszystkie nowe inwestycje są wyposażone w podstawowe udogodnienia, a mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim.

Gdzie w Piasecznie powstają nowe mieszkania?

W najróżniejszych punktach na mapie miasta powstają nowe inwestycje – Piaseczno jest dość aktywnie oswajane przez deweloperów. Toteż nowe mieszkanie kupimy zarówno w centrum Piaseczna, jak i na jego przedmieściach, oraz w okolicznych miejscowościach, takich jak Józefosław, Julianów, Chylice-Pólko, Nowa Iwiczna.

Lokalizacja zazwyczaj warunkuje charakter realizowanych inwestycji – bliżej centrum spotkamy więcej projektów nawiązujących do wielkomiejskiego stylu budownictwa, na obrzeżach miasta zaś dominuje koncepcja kameralności.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne inwestycje realizowane w Piasecznie są wznoszone z dotrzymaniem aktualnym wymogów dotyczących budownictwa mieszkaniowego oraz dodatkowo wyposażone w udogodnienia podnoszące standard zamieszkania.

Do kluczowych elementów infrastruktury i zagospodarowania należą: urządzony zielenią i małą architekturą teren, windy w budynkach, dodatkowe pomieszczenia do przechowywania (wspólne i indywidualne), wystarczająca liczba miejsc parkingowych (naziemnych lub podziemnych), podstawowa infrastruktura rekreacyjna (strefy relaksu i integracji dla mieszkańców, place zabaw dla najmłodszych, strefy sportowe). Osiedla są często objęte ochroną i monitoringiem. W wielu z nich przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Piasecznie?

Dla osób, które zamierzają inwestować w nowe mieszkania, Piaseczno jest interesującą destynacją ze względu na swoje walory lokalizacyjne oraz dostępność cenową. Oddalone zaledwie 17 km od Warszawy miasto nie traci popularności wśród potencjalnych mieszkańców i wyróżnia się prężnym rozwojem, co pozwala liczyć na stałe dochody z wynajmu długoterminowego.

Ponadto inwestycja w mieszkanie deweloperskie jest nie tylko bezpieczną lokatą kapitału, ale też sposobem na jego pomnożenie, gdyż stały wzrost cen od lat cechuje polski rynek pierwotny. Piaseczno oferuje nowe apartamenty i mieszkania o różnorodnym standardzie i w różnych kategoriach cenowych, co otwiera perspektywy inwestycyjne dla szerszego grona osób. 

Jakie są ceny nowych mieszkań w Piasecznie?

Ceny mieszkań od dewelopera w Piasecznie są dość umiarkowane i kształtują się na poziomie średniej półki cenowej. Wysokość stawek wskazanych w ogłoszeniach o sprzedaży z reguły zależy nie tyle od lokalizacji inwestycji, ile od dodatkowych udogodnień, w które jest wyposażona.

Najtaniej w Piasecznie kupimy nieruchomości w inwestycjach typu jednorodzinnego, a najwyższe stawki obowiązują dla willi miejskich oraz kompleksów apartamentowych o wysokim standardzie.

W ofercie deweloperskiej podawane są ceny z doliczeniem podatku VAT (8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2, 23% dla większych apartamentów), podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od kwoty transakcyjnej) w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego nie obowiązuje.

Ceny nowych mieszkań Piaseczna

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍7 800 zł
od ‍259 900 zł
2-pokojowe
od ‍7 099 zł
od ‍302 890 zł
3-pokojowe
od ‍4 500 zł
od ‍359 260 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 297 zł
od ‍551 922 zł