Deweloperzy w Olsztynie

 27 firm
PM Development

PM Development

mieszkania
od ‍7 190 zł / m2
 $1 590
projekty
ARBET Investment Group

ARBET Investment Group

mieszkania
od ‍6 150 zł / m2
 $1 360
projekty
Ango Development

Ango Development

mieszkania
od ‍5 890 zł / m2
 $1 300
projekty
Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane

mieszkania
od ‍7 000 zł / m2
 $1 540
projekty
Link Invest

Link Invest

mieszkania
od ‍7 257 zł / m2
 $1 600
projekty
Olszewski Development

Olszewski Development

mieszkania
od ‍5 690 zł / m2
 $1 250
projekty
Limeno

Limeno

mieszkania
od ‍12 300 zł / m2
 $2 710
projekty
Mas-Bud

Mas-Bud

mieszkania
od ‍6 000 zł / m2
 $1 320
projekty
Premium Deweloper

Premium Deweloper

mieszkania
od ‍6 790 zł / m2
 $1 500
projekty
Pachucki Development

Pachucki Development

mieszkania
od ‍5 200 zł / m2
 $1 150
projekty
Xperthouse

Xperthouse

mieszkania
od ‍6 436 zł / m2
 $1 420
projekty

Kto buduje w Olsztynie ― deweloperzy stolicy województwa warmińsko-mazurskiego

W Olsztynie i okolicach jest obecnie wznoszonych kilkadziesiąt nowych inwestycji mieszkaniowych o zróżnicowanym standardzie. W ich realizacji bierze udział ponad 20 firm budowlanych.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Olsztyna?

Wśród firm deweloperskich Olsztyna najwięcej jest przedsiębiorstw regionalnych, których działalność obejmuje kilka sąsiednich województw. Są też ogólnopolskie holdingi budowlane oraz filie międzynarodowych firm. Deweloperzy Warmii i Mazur posiadają zróżnicowane doświadczenie ― część firm już od kilku dziesięcioleci działa na lokalnym rynku, obecne tu są też młode, nowo utworzone firmy deweloperskie.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Olsztynie?

Pierwszym logicznym krokiem będzie zapoznanie się z historią firmy ― od jak dawna działa na rynku nieruchomości, jakie osiągnięcia posiada, jakie zrealizowane projekty ma w swoim portfolio. Istotną rolę w wizerunku firmy odgrywają także opinie klientów ― możemy je poznać w  domyślnych “wizytówkach” firm w Google’u, na portalach społecznościowych oraz tematycznych forach mieszkańców.

Oznaką dobrego dewelopera jest także członkostwo w czołowych stowarzyszeniach deweloperów, na przykład, Polskim Związku Firm Deweloperskich, oraz posiadanie certyfikatów jakości. Najbardziej uznanym polskim wyróżnieniem potwierdzającym wiarygodność firmy budowlanej jest Certyfikat Dewelopera przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

Jak sprawdzić dewelopera?

Odpowiedzialny klient zawsze weryfikuje firmę, z którą podpisuje poważne umowy ― w przypadku firmy deweloperskiej musimy to robić koniecznie. Przy tym mamy sprawdzić zarówno spółkę, jak i działkę ziemi, na której jest ulokowana wybrana inwestycja, ponieważ kwestie związane z prawem własności działki są kluczowe w przypadku kupna nieruchomości. Tak więc, firmę możemy sprawdzić poprzez Krajowy Rejestr Sądowy i Krajowy Rejestr Długów ― w tych źródłach znajdziemy dane o formie prawnej i stanie finansowym firmy, ewentualne komunikaty o upadłości czy postępowaniach administracyjnych lub sądowych. Do sprawdzenia statusu działki gruntu mamy zastosować kilka narzędzi. Po pierwsze, musimy się upewnić, że inwestycja jest realizowana na podstawie pozwolenia na budowę ― zrobimy to za pomocą Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń, dostępnego online w postaci publicznej wyszukiwarki. Po drugie, mamy się dowiedzieć, jaka forma własności obowiązuje dla działki, kto jest jej aktualnym właścicielem i czy nie jest obciążona hipoteką ― w tym celu sięgniemy do ksiąg wieczystych, które możemy znaleźć w lokalnych sądach rejonowych lub też online, na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Olsztyna?

Spotkamy tu przeważnie kameralne nieruchomości ― deweloperzy Olsztyna najczęściej realizują osiedla o niskiej lub średniowysokiej zabudowie, zarówno typu wielorodzinnego, jak i jednorodzinnego. W Olsztynie jest wznoszonych też szereg inwestycji wyraźnie wielkomiejskich oraz kompleksów apartamentowych.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Nieskomplikowana procedura samodzielnej weryfikacji dewelopera potrafi ubezpieczyć przed zawarcie umowy z nierzetelną firmą, więc nie należy lekceważyć tego etapu w procesie kupna własnego mieszkania.