Deweloperzy w Białymstoku

 24 firmy
Rogowski Development

Rogowski Development

mieszkania
od ‍6 850 zł / m2
 $1 530
projekty
Yuniversal Podlaski

Yuniversal Podlaski

mieszkania
od ‍4 332 zł / m2
 $970
projekty
Sokołowscy Nieruchomości

Sokołowscy Nieruchomości

mieszkania
od ‍4 836 zł / m2
 $1 080
projekty
Jaz-Bud

Jaz-Bud

mieszkania
od ‍7 700 zł / m2
 $1 720
projekty
ASKO

ASKO

mieszkania
od ‍8 000 zł / m2
 $1 790
projekty
M Development Białystok

M Development Białystok

mieszkania
od ‍6 998 zł / m2
 $1 560
projekty
Inwestycje Edward Krasowski

Inwestycje Edward Krasowski

mieszkania
od ‍3 850 zł / m2
 $860
projekty
IG

IG

mieszkania
od ‍6 842 zł / m2
 $1 530
projekty
Beta Projekt

Beta Projekt

mieszkania
od ‍5 198 zł / m2
 $1 160
projekty
Maxbud Group Development

Maxbud Group Development

mieszkania
od ‍4 322 zł / m2
 $960
projekty
Kombinat Budowlany

Kombinat Budowlany

mieszkania
od ‍9 200 zł / m2
 $2 050
projekty
Master Emil Borys

Master Emil Borys

mieszkania
od ‍4 066 zł / m2
 $910
projekty

Kto buduje w Białymstoku ― deweloperzy stolicy województwa podlaskiego

Białystok to jeden z regionalnych centrów działalności deweloperskiej, który w ciągu ostatnich lat charakteryzował się dość wysokim tempem rozwoju. Zapotrzebowanie na mieszkania i lokale inwestycyjne w Białymstoku trzyma się na stabilnym poziomie.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Białegostoku?

Obecnie w Białymstoku działa blisko 20 firm deweloperskich. Są to głównie regionalne przedsiębiorstwa działające na terenie województwa podlaskiego od wielu lat i specjalizujące się w określonym sektorze mieszkaniowych nieruchomości. Do deweloperów Białegostoku należy też kilka firm budowlanych z innych regionów, zwłaszcza z Warszawy.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Białymstoku?

Spróbujmy określić wizerunek wiarygodnego dewelopera. Po pierwsze, jest to firma działająca zgodnie z zasadami prawa i oferująca nabywcom umowę deweloperską o odpowiedniej treści i formie. Ten dokument nie może zawierać niekorzystnych dla kupującego i niezgodnych z prawem twierdzeń. Po drugie, dobrze, gdy firma ma za sobą zrealizowane inwestycje ― one są świadectwem wypłacalności firmy i jej zdolności do finalizacji projektu. Po trzecie, liczy się renoma ― deweloper o wieloletnim doświadczeniu i dobrej historii nie przypadkowo wywołuje zaufanie nabywców. Renoma ta składa się z dwóch elementów ― opinii byłych klientów oraz reputacji w branży. Opinie te możemy przeczytać na forach mieszkańców lub portalach społecznościowych, wnioski o profesjonalnej reputacji firmy możemy wyciągnąć na podstawie posiadanych przez dewelopera wyróżnień i certyfikatów oraz jego członkostwa w stowarzyszeniach branżowych, takich jak Polski Związek Firm Deweloperskich.

Jak sprawdzić dewelopera?

Weryfikacja ta jest dwupoziomowa ― sprawdzamy zarówno firmę, jak i działkę nieruchomości, na której zostanie wzniesiona inwestycja. Do weryfikacji firmy potrzebujemy danych z KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) i KRD (Krajowego Rejestru Długów) ― z tych źródeł uzyskamy informacje na temat formy prawnej i danych rejestracyjnych spółki, jej wypłacalności, ewentualnych długach czy postępowaniach administracyjnych lub sądowych prowadzonych wobec firmy. Żeby sprawdzić działkę, potrzebujemy sięgnąć do ksiąg wieczystych ― w nich są zawarte informacje o formie własności i aktualnych właścicielach, zaciąganiu hipoteki oraz możliwych egzekucjach z nieruchomości. Ponadto warto sprawdzić jeszcze dwa źródła ―  Rejestr Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń (żeby upewnić się, że inwestycja jest realizowana za pozwoleniem na budowę) oraz planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy (żeby dowiedzieć się na temat planowanego rozwoju okolicy).

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Białegostoku?

W ofercie firm deweloperskich Białegostoku spotkamy przeważnie klasyczne wielorodzinne osiedla, zarówno kameralne, jak i wielkomiejskie, oraz kompleksy o zabudowie willowej, bliźniaczej i szeregowej. W centrum miasta jest również kilka zrewitalizowanych kamienic dostosowanych do potrzeb mieszkalnych.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Każdy przyszły właściciel mieszkania może bez większego wysiłku sprawdzić firmę deweloperską, z którą planuje współpracować. Jednak brak tej prostej weryfikacji może skutkować nieprzyjemnymi niespodziankami w procesie wywiązania się z umowy.