Deweloperzy w Szczecinie

 32 firmy
Graz Deweloper

Graz Deweloper

mieszkania
od ‍6 403 zł / m2
projekty
Siemaszko

Siemaszko

mieszkania
od ‍8 000 zł / m2
projekty
Budnex

Budnex

mieszkania
od ‍6 400 zł / m2
projekty
Asset Investment

Asset Investment

mieszkania
od ‍15 851 zł / m2
projekty
Eurocapital

Eurocapital

mieszkania
od ‍7 173 zł / m2
projekty
Gardenia Deweloper

Gardenia Deweloper

mieszkania
od ‍10 908 zł / m2
projekty
Spektrum Deweloper

Spektrum Deweloper

mieszkania
od ‍9 494 zł / m2
projekty
Matys Property

Matys Property

mieszkania
od ‍11 300 zł / m2
projekty
ZBU Andrzej Wąsowicz

ZBU Andrzej Wąsowicz

mieszkania
od ‍8 186 zł / m2
projekty
Ronson Development

Ronson Development

mieszkania
od ‍7 697 zł / m2
projekty
West Comfort

West Comfort

mieszkania
od ‍9 000 zł / m2
projekty

Kto buduje w Szczecinie ― deweloperzy stolicy województwa zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie wyróżnia się dość intensywnym wzrostem rynku nieruchomości ― deweloperzy Szczecina w ciągu ostatnich lat odczuwalnie aktywizują swoją działalność w różnych sektorach budownictwa mieszkaniowego.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Szczecina?

Obecnie w Szczecinie i okolicach działa blisko 40 deweloperów. Większość z nich to lokalne firmy ― mniejsze lub większe, o dłuższej i krótszej tradycji, ale ich działalność jest skupiona wokół stolicy Pomorza Zachodniego lub po części rozsiana w regionie. Na tutejszym rynku działają też firmy o szerszym ― międzywojewódzkim bądź też krajowym zasięgu. Mimo, że firm tych nie jest dużo, ich udział na rynku jest dość istotny. W Szczecinie często budują deweloperzy działający na terenie całej północnej Polski; spotkamy tu również oddziały międzynarodowych firm budowlanych.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Szczecinie?

Mamy zwrócić uwagę na historię i renomę ― żadna doświadczona i uznana firma deweloperska nie będzie ryzykowała własnym wizerunkiem, próbując oszukać nabywców lub nie przestrzegając przepisów prawa. Poznając historię firmy, możemy rzucić okiem na jej zrealizowane inwestycje ― jakość ich wykonania będzie potwierdzeniem profesjonalnej wydajności dewelopera. Poza tym, liczą się także opinie kupujących: na tematycznych forach lub społecznościach w Internecie możemy zapoznać się z doświadczeniami mieszkańców inwestycji wybudowanych przez danego dewelopera i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

O renomie firmy budowlanej mówi też jej przynależność do związków i organizacji branżowych, na przykład, Polskiego Związku Firm Deweloperskich czy analogicznych stowarzyszeń, oraz posiadanie wyróżnień i nagród w konkursach deweloperów.

Jak sprawdzić dewelopera?

O firmie budowlanej dużo powie treść jej umowy deweloperskiej ― możemy poprosić o przykładowy egzemplarz tego dokumentu, zanim się zdecydujemy na współpracę z daną firmą. Ta umowa nie może zawierać niekorzystnych wpisów czy ukrytych treści. Oprócz tego, wypadałoby sprawdzić podstawowe dane spółki w KRS ― kiedy i przez kogo ją założono, w jakiej formie prawnej. Z KRS’u, jak też z KRD (Krajowego Rejestru Długów) dowiemy się o ewentualnych zadłużeniach firmy, ogłoszonym stanie upadłości, aktualnych postępowaniach sądowych dotyczących tej osoby prawnej.

Konieczne jest także sprawdzenie szczegółów dotyczących własności działki, na której zlokalizowaną naszą inwestycję. W tym celu skorzystamy z ksiąg wieczystych, dostępnych w sądach rejonowych, lub onlinowej wersji rejestru udostępnionej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nie zapominajmy też o weryfikacji pozwolenia na budowę, wzmianki o których możemy znaleźć w Rejestrze Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń dostępnym w wersji internetowej.

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Szczecina?

Firmy deweloperskie Szczecina realizują inwestycje o różnym standardzie i specyfice ― są to wielorodzinne kompleksy mieszkalne w średnim segmencie cenowym, kameralne osiedla typu willowego, domy szeregowe i bliźniacze, prestiżowe apartamenty inwestycyjne w historycznym centrum miasta.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Weryfikując firmę deweloperską, zabezpieczamy się przed ewentualnością niewywiązania się z umowy lub jakichkolwiek niezgodności z jej treścią, szczególnie w zakresie terminów i standardu wykonania.