Deweloperzy w Zielonej Górze

 9 firm
Budnex

Budnex

mieszkania
od ‍6 000 zł / m2
 $1 320
projekty
EBF Development

EBF Development

mieszkania
od ‍5 900 zł / m2
 $1 300
projekty
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

mieszkania
od ‍5 140 zł / m2
 $1 130
projekty
PKM Zachód

PKM Zachód

mieszkania
od ‍5 500 zł / m2
 $1 210
projekty
DomBud Zachód

DomBud Zachód

mieszkania
od ‍5 400 zł / m2
 $1 190
projekty
West Home Development

West Home Development

mieszkania
od ‍4 690 zł / m2
 $1 030
projekty
PCG

PCG

mieszkania
od ‍6 525 zł / m2
 $1 440
projekty
Arkadia Park Deweloper

Arkadia Park Deweloper

mieszkania
od ‍5 660 zł / m2
 $1 250
projekty

Kto buduje w Zielonej Górze ― deweloperzy jednej ze stolic województwa lubuskiego

Kameralna Zielona Góra jest obecnie terenem działalności siedmiu firm deweloperskich. W Zielonej Górze i najbliższej okolicy wznoszonych jest kilkanaście nowych inwestycji mieszkaniowych.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Zielonej Góry?

W Zielonej Górze działają przeważnie firmy o zasięgu regionalnym, czyli te prowadzące swoją działalność na terenie kilku województw. Są to duże, istniejące na rynku od kilkudziesięciu lat przedsiębiorstwa budowlane specjalizujące się w budownictwie mieszkaniowym. Na tutejszym rynku spotkamy też lokalnych deweloperów, których historia się wywodzi z czasów sprzed 1989 roku.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Zielonej Górze?

Wizerunek firmy deweloperskiej składa się z jej reputacji wśród klientów oraz renomy wśród przedstawicieli branży. Opinie klientów możemy przeczytać na tematycznych portalach (forach mieszkańców) i w sieciach społecznościowych. Na profesjonalną reputację składa się kilka czynników ― członkostwo w uznanych stowarzyszeniach branżowych (takich jak Polski Związek Firm Deweloperskich), posiadanie certyfikatów (na przykład, Certyfikatu Dewelopera przyznawanego przez PZPB czy międzynarodowych certyfikatów jakości), nagród w branżowych konkursach (takich jak Deweloper Roku, Inwestycja Roku, Srebrne Orły, Złote Wiertło i in.) oraz ogólne doświadczenie firmy w danej branży (liczone zarówno w latach, jak i w zrealizowanych inwestycjach).

Jak sprawdzić dewelopera?

Każdy przyszły nabywca może sprawdzić dewelopera wybranej inwestycji za pomocą szeregu źródeł ― Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Długów, ksiąg wieczystych oraz Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń. W KRS znajdziemy podstawowe dane rejestracyjne spółki, informacje o jej założycielach i siedzibie, formie prawnej oraz stanie finansowych. KRD zawiera bardziej szczegółowe dane o wypłacalności firmy, ewentualnych zobowiązaniach, długach, upadłości czy postępowaniach sądowych. Z ksiąg wieczystych dowiemy się więcej na temat działki gruntu, na której stoi inwestycja ― jaką formą własności jest objęta, kto jest jej aktualnym właścicielem, czy jest obciążona hipoteką bądź egzekucją z nieruchomości. W RWDZ zaś znajdziemy dane o pozwoleniu na budowę uzyskanym dla wybranej przez nas inwestycji.

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Zielonej Góry?

W ofercie lokalnego rynku pierwotnego dominują wielorodzinne mieszkaniowe nieruchomości. Deweloperzy Zielonej Góry wznoszą głównie niskie i średniowysokie osiedla mieszkalne w średnim segmencie cenowym, większość z nich wyróżnia się dobrym zagospodarowaniem terenu i posiada dodatkowe udogodnienia.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Każda wiarygodna firma deweloperska współpracuje z klientami na podstawie właściwych dokumentów ― jest to przede wszystkim umowa deweloperska uzupełniona w prospekt informacyjny.