Nowe mieszkania Zielonej Góry, ceny mieszkań

 — 15 obiektów
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
59 Inwestycji
Bydgoszcz
67 Inwestycji
Gdańsk
132 Inwestycji
Katowice
42 Inwestycji
Kielce
50 Inwestycji
Kraków
278 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
46 Inwestycji
Opole
24 Inwestycji
Poznań
209 Inwestycji
Rzeszów
73 Inwestycji
Szczecin
71 Inwestycji
Warszawa
403 Inwestycji
Wrocław
270 Inwestycji
Zielona Góra
15 Inwestycji
Łódź
128 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Zielonej Góry
Krosno Odrzańskie
1 Inwestycja
Międzyrzecz
2 Inwestycji
Nowa Sól
6 Inwestycji
powiat gorzowski
17 Inwestycji
Żary
3 Inwestycji
Cena / m2
3 300
5 898
3 300 5 898
Pokoje
5 Inwestycji
14 Inwestycji
13 Inwestycji
7 Inwestycji
1 obiekt
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Zielonej Górze

Zielona Góra to jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego, prężnie rozwijające się miasto położone w zachodniej Polsce. Rynek deweloperski w Zielonej Górze przeżywa dynamiczny rozwój ―  z roku na rok zwiększa się liczba sprzedanych mieszkań, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury. Sprzyjają temu korzystne warunki demograficzne, gospodarcze i inwestycyjne, niska stopa bezrobocia, bliskość granicy polsko-niemieckiej, rozbudowana infrastruktura i dobra komunikacja miejska.

W Zielonej Górze znajduje się jedyny w województwie uniwersytet ― Uniwersytet Zielonogórski, który wyróżnia się bogatą ofertą edukacyjną i wysokim poziomem nauczania, samym kierunkiem lekarskim przyciąga studentów z całego kraju. Jest to również bardzo zielone miasto ― lasy stanowią około 43% powierzchni stolicy województwa lubuskiego. Ceny nowych mieszkań w Zielonej Górze są zróżnicowane, od kilku lat stopniowo rosną, ale przy tym miasto pozostaje najtańszym wśród miast wojewódzkich. Na zielonogórskim rynku nowych inwestycji budowlanych działają głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Zielonej Górze ― jakie są oferty?

Największym zainteresowaniem w Zielonej Górze cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w rozległych wieloetapowych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. W większości to są osiedla o średnio wysokiej zabudowie, nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze. Nowe inwestycje mieszkaniowe oddawane są w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą i zadbanymi częściami wspólnymi.

W nowym budownictwie jednorodzinnym w Zielonej Górze najpopularniejszym typem nieruchomości są domy wolnostojące. Nowe domy wznoszone są zarówno w klasycznym, jaki i nowoczesnym stylu,  z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Zielonej Górze szczególną uwagę zwracają na lokalizację. Pod uwagę biorą również otoczenie i odpowiednią infrastrukturę w okolicy, standard realizacji inwestycji oraz parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są: wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, zagospodarowany teren. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych oraz estetyka architektury w Zielonej Górze ciągle rośnie.

Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, przystosowane do różnych potrzeb mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi. Coraz więcej w Zielonej Górze powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie takich osiedli deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Zielonej Górze?

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Zielonej Górze zalicza się miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie, boksy garażowe.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Zielonej Górze w nowych inwestycjach mieszkaniowych projektują rowerownie, wózkownie, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Zielonej Górze w nowych inwestycjach deweloperskich coraz częściej oferowane są usługi wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych.

Nowe mieszkanie w Zielonej Górze ― gdzie najlepiej kupić?

Rynek deweloperski w Zielonej Górze jest najtańszy w porównaniu do innych wojewódzkich miast Polski. Mediana ceny za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż w nowym budownictwie wynosi 5088 zł. Większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje poza ścisłym centrum miasta.

Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż w Zielonej Górze są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 4600 do 5900 zł za metr kwadratowy. Najbardziej popularne lokalizacje to osiedla Zacisze, Przyjaźni, Łużyckie, Piastowskie, Malarzy.

Jedną z najtańszych lokalizacji na rynku pierwotnym w Zielonej Górze jest rozbudowujące się osiedle Łężyca. Oddalone od centrum osiedle jest ciche i bezpieczne, posiada podstawową infrastrukturę miejską, oferuje dostęp do rozległych terenów zielonych. Ceny za metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie rozpoczynają się tu od 4100 zł.

Inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze ― rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Zielonej Górze prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym, należy do najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji deweloperskich ciągle rośnie, liczba sprzedanych mieszkań zwiększa się z roku na rok. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.