Nowe mieszkania Zielonej Góry. Rynek pierwotny

 — 19 obiektów
Rynek pierwotny Zielona Góra ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Zielonej Góry
Krosno Odrzańskie
1 Inwestycja
Międzyrzecz
1 Inwestycja
Nowa Sól
7 Inwestycji
Żary
2 Inwestycji
Cena / m2
3 300
6 090
3 300 6 090
Pokoje
4 Inwestycji
14 Inwestycji
16 Inwestycji
9 Inwestycji
1 obiekt
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
10 Inwestycji
Dostępne od 2021+
12 Inwestycji
Piwna 6A-6B

Piwna 6A-6B

ul. Piwna 6A-6B
od ‍6 090 zł / m2
 $1 540
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

Trendy na rynku nowych mieszkań w Zielonej Górze

Zielona Góra to jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego, prężnie rozwijające się miasto położone w zachodniej Polsce. Rynek deweloperski w Zielonej Górze przeżywa dynamiczny rozwój ―  z roku na rok zwiększa się liczba sprzedanych mieszkań, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury. Sprzyjają temu korzystne warunki demograficzne, gospodarcze i inwestycyjne, niska stopa bezrobocia, bliskość granicy polsko-niemieckiej, rozbudowana infrastruktura i dobra komunikacja miejska.

W Zielonej Górze znajduje się jedyny w województwie uniwersytet ― Uniwersytet Zielonogórski, który wyróżnia się bogatą ofertą edukacyjną i wysokim poziomem nauczania, samym kierunkiem lekarskim przyciąga studentów z całego kraju. Jest to również bardzo zielone miasto ― lasy stanowią około 43% powierzchni stolicy województwa lubuskiego. Ceny nowych mieszkań w Zielonej Górze są zróżnicowane, od kilku lat stopniowo rosną, ale przy tym miasto pozostaje najtańszym wśród miast wojewódzkich. Na zielonogórskim rynku nowych inwestycji budowlanych działają głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Zielonej Górze ― jakie są oferty?

Największym zainteresowaniem w Zielonej Górze cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w rozległych wieloetapowych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. W większości to są osiedla o średnio wysokiej zabudowie, nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze. Nowe inwestycje mieszkaniowe oddawane są w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą i zadbanymi częściami wspólnymi.

W nowym budownictwie jednorodzinnym w Zielonej Górze najpopularniejszym typem nieruchomości są domy wolnostojące. Nowe domy wznoszone są zarówno w klasycznym, jaki i nowoczesnym stylu,  z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Zielonej Górze szczególną uwagę zwracają na lokalizację. Pod uwagę biorą również otoczenie i odpowiednią infrastrukturę w okolicy, standard realizacji inwestycji oraz parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są: wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, zagospodarowany teren. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych oraz estetyka architektury w Zielonej Górze ciągle rośnie.

Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, przystosowane do różnych potrzeb mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi. Coraz więcej w Zielonej Górze powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie takich osiedli deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Zielonej Górze?

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Zielonej Górze zalicza się miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie, boksy garażowe.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Zielonej Górze w nowych inwestycjach mieszkaniowych projektują rowerownie, wózkownie, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Zielonej Górze w nowych inwestycjach deweloperskich coraz częściej oferowane są usługi wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych.

Nowe mieszkanie w Zielonej Górze ― gdzie najlepiej kupić?

Rynek deweloperski w Zielonej Górze jest najtańszy w porównaniu do innych wojewódzkich miast Polski. Mediana ceny za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż w nowym budownictwie wynosi 5088 zł. Większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje poza ścisłym centrum miasta.

Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż w Zielonej Górze są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 4600 do 5900 zł za metr kwadratowy. Najbardziej popularne lokalizacje to osiedla Zacisze, Przyjaźni, Łużyckie, Piastowskie, Malarzy.

Jedną z najtańszych lokalizacji na rynku pierwotnym w Zielonej Górze jest rozbudowujące się osiedle Łężyca. Oddalone od centrum osiedle jest ciche i bezpieczne, posiada podstawową infrastrukturę miejską, oferuje dostęp do rozległych terenów zielonych. Ceny za metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie rozpoczynają się tu od 4100 zł.

Inwestycje deweloperskie w Zielonej Górze ― rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Zielonej Górze prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym, należy do najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji deweloperskich ciągle rośnie, liczba sprzedanych mieszkań zwiększa się z roku na rok. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.