Mieszkania w nowych inwestycjach Trójmiasto, Kowale

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Kowale
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Kowalach

Kowale to miejscowość należąca do powiatu gdańskiego, położona na południe od stolicy Pomorza. Północna część miejscowości stanowi jednostkę terytorialną Gdańska. Kowale słyną z prężnie rozwijającej się zabudowy jednorodzinnej oraz nowoczesnej zabudowy wielorodzinnej, w otoczeniu obszernych terenów zielonych.

Co buduje się w Kowalach?

Gdańscy deweloperzy dbają o różnorodność oferty, co dotyczy również rynku pierwotnego Kowal. Powstają tu inwestycje mieszkaniowe o różnym charakterze i standardzie. Większość ofert to osiedla wielorodzinne składające się z bloków o modernistycznej architekturze. Tego typu kompleksy zwykle liczą od kilku do kilkunastu budynków i posiadają obowiązkowy element, jakim jest rozwinięte zaplecze infrastrukturalne. W obrębie Kowal budują się też wolnostojące budynki mieszkalno-usługowe o podwyższonym standardzie, a także inwestycje jednorodzinne – osiedla domów bliźniaczych lub szeregowych.

Gdzie w Kowalach powstają nowe mieszkania?

Kowale to teren chętnie wybierany przez deweloperów, ponieważ obfituje w potencjalne działki inwestycyjne. Szczególnie wysoką aktywność budowlaną zaobserwować można wzdłuż ulic Zeusa i Apollina. Deweloperzy chętnie wybierają działki położone w otoczeniu naturalnej zieleni, najchętniej w pobliżu parków i skwerów miejskich, a także w okolicy zbiorników retencyjnych, których jest na terenie Kowal sporo. Dokładna lokalizacja ma ogromny wpływ na styl i charakter przyszłej inwestycji, a także na jej wartość.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Udogodnienia w nowych inwestycjach mieszkaniowych wpływają na standard nieruchomości i należą do głównych kryteriów, dla których nabywcy decydują się na rynek pierwotny. Kowale wyróżniają się intensywną działalnością deweloperską oferując nieruchomości o bardzo przemyślanej i innowacyjnej infrastrukturze.

Typ osiedli na rynku pierwotnym Kowal podzielić można na dwa rodzaje: część posiada zamknięty i chroniony teren,  część w przemyślany sposób łączy się z przestrzenią miejską. W obrębie inwestycji ważną funkcję pełnią podziemne parkingi oraz naziemne strefy parkingowe. Deweloperzy dbają również o komfort każdej grupy mieszkańców projektując place zabaw, strefy relaksu i integracji, liczne aranżacje roślinne, elementy oświetlenia z użyciem technologii LED. W budynkach instalowane są nowoczesne windy, często powstają również indywidualne schowki oraz wspólne przechowalnie na wózki i rowery. Coraz częściej osiedla wyposażane są w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak ładowarki aut elektrycznych czy fotowoltaika do zasilania części wspólnych. Nowe inwestycje mieszkaniowe w Kowalach są przyjazne osobom o ograniczonej mobilności.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kowalach?

Nieruchomości to jedna z najstabilniejszych branż gospodarki – ceny mieszkań nie spadają nawet w obliczu kryzysów. W związku z tym coraz więcej Polaków inwestuje swoje pieniądze w nowe mieszkania. Kowale również posiadają potencjał inwestycyjny – cechuje je charakter mieszkaniowy, dzięki czemu właściciel mieszkania nigdy nie będzie miał problemów ze znalezieniem lokatora na wynajem długoterminowy. Ponadto czynsz nieustannie idzie w górę – obecnie do podwyżek dochodzi co kwartał, a popyt na mieszkania przerasta podaż.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kowalach?

Rynek pierwotny w Kowalach wyróżniają przystępne ceny, nawet kilkakrotnie niższe niż te w centralnych dzielnicach Gdańska. Na stawkę wpływa nie tyle lokalizacja, ile standard wykonania nieruchomości – im więcej udogodnień, tym wyższa cena za metr kwadratowy.

W cenę wliczony jest podatek VAT (8% lub 23%); podatku PCC przy zakupie nowego mieszkania nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Kowali

Kościerzynaod ‍6 100 zł / m2
Baninood ‍5 900 zł / m2
Redaod ‍6 916 zł / m2
Rumiaod ‍7 725 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Pogórzeod ‍7 386 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Gdyniaod ‍12 740 zł / m2
Straszynod ‍7 780 zł / m2