Mieszkania w nowych inwestycjach Sopotu

Rynek pierwotny Sopot ― inwestycje deweloperskie
Gdańsk, Sopot
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
Człuchów
0 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
Jastarnia
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
21 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
0 Inwestycji
Lębork
1 Inwestycja
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
13 Inwestycji
Pruszcz Gdański
21 Inwestycji
Puck
23 Inwestycji
Reda
10 Inwestycji
Rumia
19 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
5 Inwestycji
Starogard Gdański
4 Inwestycji
Słupsk
18 Inwestycji
Tczew
7 Inwestycji
Wejherowo
12 Inwestycji
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
3 Inwestycji
3-pokojowe
3 Inwestycji
4+ -pokojowe
4 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
2 Inwestycji
Dostępne od 2022
0 Inwestycji
Dostępne od 2023
2 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Sopocie

Należący do Trójmiasta Sopot jest znanym kurortem i uzdrowiskiem, cieszącym się dużą popularnością wśród turystów krajowych i zagranicznych. Jego ludność wynosi blisko 35 tysięcy, a liczba odwiedzających miasto przyjezdnych potrafi sięgać nawet 800 tysięcy w ciągu roku. Dlatego miasto jest tak atrakcyjnym obiektem dla deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Sopot jest też siedzibą słynnego festiwalu piosenki, a Sopockie molo jest najdłuższą tego typu konstrukcją drewnianą w Europie i jedną z głównych atrakcji miasta. Miasto ma jeden z najniższych w Polsce wskaźników bezrobocia, na terenie miasta działa dużo międzynarodowych firm, zwłaszcza operatorów hotelowych.

Co buduje się w Sopocie?

W sopockiej ofercie nieruchomości z rynku pierwotnego znajdziemy różnego rodzaju nowoczesne inwestycje, których cechą charakterystyczną jest dość często wysoki standard wykonania:

  • kameralne kompleksy nowych apartamentów o zabudowie do 3-4 kondygnacji i towarzyszącej infrastrukturze;
  • nowe osiedla mieszkalne składające się z kilku bloków o niskiej zabudowie;
  • inwestycje wykonane w koncepcji willi miejskich;
  • większe osiedla wielorodzinne, w których skład może wchodzić do 10 budynków.

Deweloperzy realizują inwestycje z uwzględnieniem najnowszych standardów budownictwa oraz wymogów dotyczących ekologiczności materiałów i energooszczędności.

Gdzie w Sopocie powstają nowe mieszkania?

Sopot jest dość popularny wśród deweloperów, toteż nowe inwestycje powstają w różnych jego częściach – w południowo-zachodniej części miasta (dzielnice Świemirowo, Osiedle Mickiewicza), bliżej wybrzeża (Karlikowo), w centralnej, najbardziej turystycznej części miasta (Sopot Dolny, Sopot Górny), w północnej części (Kamienny Potok). Lokalizacja wpływa zarówno na charakter, jak i na ceny nowych nieruchomości – bliżej turystycznych dzielnic powstają kompleksy apartamentów wakacyjnych oraz inwestycje o zapleczu rekreacyjnym, w innych częściach miasta są wznoszone osiedla, które mają służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Realizowane w Sopocie nowe inwestycje posiadają wszelkie możliwe udogodnienia i elementy infrastruktury. Należą do nich:

  • zadbany, urządzony zielenią teren, wyposażony w elementy małej architektury;
  • różnorodne miejsca parkingowe, najczęściej w ilości równej lub większej, niż maksymalna liczba mieszkańców osiedla;
  • komórki lokatorskie oraz wspólne pomieszczenia do przechowywania;
  • cichobieżne windy oraz ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • na parterze budynków mieszkalnych i apartamentowców często przewidziano powierzchnię na lokale handlowe i usługowe.

Niektóre inwestycje – zwłaszcza te o wysokim standardzie i charakterze całorocznych apartamentów – posiadają bardziej rozbudowaną infrastrukturę wypoczynkową, która może obejmować między innymi sale klubowe i kinowe, strefy fitness oraz spa.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Sopocie?

Dla inwestora w rynek pierwotny Sopot jest jednym z najatrakcyjniejszych punktów na mapie Polski – potencjał tego miasta oraz możliwości z tym związane przyciągają tu coraz więcej inwestorów krajowych i zagranicznych. I choć ceny nieruchomości w Sopocie należą do najwyższych w kraju, liczba chętnych do kupienie apartamentu nie maleje. Po pierwsze, nieruchomości jest pewną lokatą kapitału, która potrafi uchronić oszczędności przed wpływem kryzysów gospodarczych i inflacji. Po drugie, mieszkanie deweloperskie w Sopocie to potencjalnie wysokie dochody z wynajmu krótkoterminowego przez cały rok.

Dlatego działający w Sopocie deweloperzy coraz częściej realizują inwestycje dedykowane inwestorom w nieruchomości – tego typu realizacje z reguły posiadają dodatkowe udogodnienia i obsługę. Dodatkową zachętą jest możliwość zwrotu podatku VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Sopocie?

Ceny nowych nieruchomości w Sopocie są jednymi z najwyższych w kraju. Pod tym względem Sopot wyprzedza nawet stolicę, a tendencja wzrostowa wciąż się utrzymuje. Stawka zależy od standardu wykonania inwestycji i dostępnych atutów infrastrukturalnych, a także od lokalizacji względem głównych atrakcji miasta oraz wybrzeża.

Deweloperzy zazwyczaj wskazują ceny z doliczeniem podatku VAT (8% lub 23% w zależności od powierzchni lokalu), a podatek od czynności cywilnoprawnych nie dotyczy mieszkań od dewelopera.

Ceny nowych mieszkań Gdańska, Sopotu

PokojeCena / m2Cena mieszkania
4+ -pokojowe
od ‍15 837 zł
od ‍1 550 000 zł