Nowe mieszkania Sopot

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Dzielnice
2 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Sopocie

Należący do Trójmiasta Sopot jest znanym kurortem i uzdrowiskiem, cieszącym się dużą popularnością wśród turystów krajowych i zagranicznych. Jego ludność wynosi blisko 35 tysięcy, a liczba odwiedzających miasto przyjezdnych potrafi sięgać nawet 800 tysięcy w ciągu roku. Dlatego miasto jest tak atrakcyjnym obiektem dla deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Sopot jest też siedzibą słynnego festiwalu piosenki, a Sopockie molo jest najdłuższą tego typu konstrukcją drewnianą w Europie i jedną z głównych atrakcji miasta. Miasto ma jeden z najniższych w Polsce wskaźników bezrobocia, na terenie miasta działa dużo międzynarodowych firm, zwłaszcza operatorów hotelowych.

Co buduje się w Sopocie?

W sopockiej ofercie nieruchomości z rynku pierwotnego znajdziemy różnego rodzaju nowoczesne inwestycje, których cechą charakterystyczną jest dość często wysoki standard wykonania:

  • kameralne kompleksy nowych apartamentów o zabudowie do 3-4 kondygnacji i towarzyszącej infrastrukturze;
  • nowe osiedla mieszkalne składające się z kilku bloków o niskiej zabudowie;
  • inwestycje wykonane w koncepcji willi miejskich;
  • większe osiedla wielorodzinne, w których skład może wchodzić do 10 budynków.

Deweloperzy realizują inwestycje z uwzględnieniem najnowszych standardów budownictwa oraz wymogów dotyczących ekologiczności materiałów i energooszczędności.

Gdzie w Sopocie powstają nowe mieszkania?

Sopot jest dość popularny wśród deweloperów, toteż nowe inwestycje powstają w różnych jego częściach – w południowo-zachodniej części miasta (dzielnice Świemirowo, Osiedle Mickiewicza), bliżej wybrzeża (Karlikowo), w centralnej, najbardziej turystycznej części miasta (Sopot Dolny, Sopot Górny), w północnej części (Kamienny Potok). Lokalizacja wpływa zarówno na charakter, jak i na ceny nowych nieruchomości – bliżej turystycznych dzielnic powstają kompleksy apartamentów wakacyjnych oraz inwestycje o zapleczu rekreacyjnym, w innych częściach miasta są wznoszone osiedla, które mają służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Realizowane w Sopocie nowe inwestycje posiadają wszelkie możliwe udogodnienia i elementy infrastruktury. Należą do nich:

  • zadbany, urządzony zielenią teren, wyposażony w elementy małej architektury;
  • różnorodne miejsca parkingowe, najczęściej w ilości równej lub większej, niż maksymalna liczba mieszkańców osiedla;
  • komórki lokatorskie oraz wspólne pomieszczenia do przechowywania;
  • cichobieżne windy oraz ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • na parterze budynków mieszkalnych i apartamentowców często przewidziano powierzchnię na lokale handlowe i usługowe.

Niektóre inwestycje – zwłaszcza te o wysokim standardzie i charakterze całorocznych apartamentów – posiadają bardziej rozbudowaną infrastrukturę wypoczynkową, która może obejmować między innymi sale klubowe i kinowe, strefy fitness oraz spa.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Sopocie?

Dla inwestora w rynek pierwotny Sopot jest jednym z najatrakcyjniejszych punktów na mapie Polski – potencjał tego miasta oraz możliwości z tym związane przyciągają tu coraz więcej inwestorów krajowych i zagranicznych. I choć ceny nieruchomości w Sopocie należą do najwyższych w kraju, liczba chętnych do kupienie apartamentu nie maleje. Po pierwsze, nieruchomości jest pewną lokatą kapitału, która potrafi uchronić oszczędności przed wpływem kryzysów gospodarczych i inflacji. Po drugie, mieszkanie deweloperskie w Sopocie to potencjalnie wysokie dochody z wynajmu krótkoterminowego przez cały rok.

Dlatego działający w Sopocie deweloperzy coraz częściej realizują inwestycje dedykowane inwestorom w nieruchomości – tego typu realizacje z reguły posiadają dodatkowe udogodnienia i obsługę. Dodatkową zachętą jest możliwość zwrotu podatku VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Sopocie?

Ceny nowych nieruchomości w Sopocie są jednymi z najwyższych w kraju. Pod tym względem Sopot wyprzedza nawet stolicę, a tendencja wzrostowa wciąż się utrzymuje. Stawka zależy od standardu wykonania inwestycji i dostępnych atutów infrastrukturalnych, a także od lokalizacji względem głównych atrakcji miasta oraz wybrzeża.

Deweloperzy zazwyczaj wskazują ceny z doliczeniem podatku VAT (8% lub 23% w zależności od powierzchni lokalu), a podatek od czynności cywilnoprawnych nie dotyczy mieszkań od dewelopera.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Sopotu

Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Gdańskod ‍11 713 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍10 928 zł / m2
Kowaleod ‍8 218 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Sopotu

Gdyniaod ‍312 613 zł
Gdańskod ‍1 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Borkowood ‍375 000 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Rotmankaod ‍315 000 zł
Pruszcz Gdańskiod ‍338 726 zł
Wejherowood ‍199 000 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Nowy Dwór Gdańskiod ‍296 286 zł
Kowaleod ‍389 000 zł