Nowe mieszkania Rumia

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Rumia
20 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Rumi

Rumia, jedno z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego, przyciąga osoby poszukujące własnego mieszkania i inwestorów w nieruchomości, gdyż posiada wyjątkowo dogodną lokalizację – znajduje się koło granicy gdyńskiej dzielnicy Cisowa oraz w pobliżu bałtyckiego wybrzeża. Jest jedną z miejscowości województwa pomorskiego najaktywniej uczęszczanych przez deweloperów – tutaj z roku na rok powstają różnorodne nowe inwestycje.

Rumia posiada rozwiniętą infrastrukturę, wyróżnia się kameralnością i ma szereg przekonujących walorów rekreacyjnych (jest otoczona terenami Kaszubskiego parku krajobrazowego i rezerwatu przyrody Cisowa). Jest też bardzo dobrze skomunikowana z Gdynią i pozostałymi częściami Trójmiasta.

Co buduje się w Rumi?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Rumi jest bardzo liczna i wyróżnia się różnorodnością. Wśród oddawanych do użytku nowych osiedli są: kompleksy mieszkalne o charakterze jednorodzinnym, osiedla bloków wielorodzinnych o dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, inwestycje składające się z nowych apartamentów o podwyższonym standardzie.

Gdzie w Rumi powstają nowe mieszkania?

Mieszkanie deweloperskie kupimy w dowolnej części Rumi, gdyż aktywność firm deweloperskich jest tu dość wysoka. Nowe kompleksy mieszkalne są wznoszone na terenie dzielnic Stara Rumia, Janowo, Lotnisko, Biała Rzeka, Zagórze. Nieco mniej nowych inwestycji powstaje w obrębie dzielnicy Szmelta. 

Położenie na mapie miasta kształtuje charakter przyszłych inwestycji – w bardziej zurbanizowanych częściach Rumi buduje się wolnostojące bloki i osiedla nowych budynków o wysokości przeważnie do 5-6 pięter, w bardziej kameralnych lokalizacjach, na przykład, w otulinie lasów i łąk przy granicy miasta, powstają inwestycje o charakterze jednorodzinnym.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Odpowiednia infrastruktura podnosząca standard zamieszkania to jeden z kluczowych powodów, dla których osoby poszukujące własnego mieszkania wybierają rynek pierwotny. Rumia posiada w swojej ofercie nowych nieruchomości na sprzedaż wyłącznie inwestycje wyposażone w taką wewnętrzną infrastrukturę. Wśród kluczowych udogodnień należy wymienić:

  • różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, podziemne, w indywidualnych garażach);
  • zadbany, zaaranżowany zielenią, oświetlony teren, często też ogrodzony i objęty monitoringiem;
  • windy oraz pomieszczenia do przechowywania (indywidualne komórki, rowerownie, wózkarnie) w budynkach;
  • ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach i seniorów;
  • place zabaw dla dzieci oraz zielone strefy wypoczynku dla wszystkich mieszkańców.

W części inwestycji funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterach budynków mieszkalnych, a w niektórych osiedlach nawet działają ośrodki oświatowe (zwłaszcza przedszkolne).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Rumi?

Dla osób, które planują inwestować w nowe mieszkania, Rumia jest atrakcyjna z kilku powodów:

  • dobra infrastruktura miejska, dynamiczny rozwój i modernizacja;
  • bliskość kluczowych destynacji Trójmiasta oraz polskiego wybrzeża Bałtyku z szeregiem kurortów;
  • przystępne ceny mieszkań przy zachowaniu dobrego standardu ich wykonania;
  • perspektywy czerpania zysków z wynajmu długo- i krótkoterminowego;
  • perspektywy pomnożenia włożonego kapitału na skutek podwyższenia cen nieruchomości już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Rumi?

Ceny nowych nieruchomości w Rumi można scharakteryzować jako średnie, gdyż obecnie oferty deweloperskie nie wykraczają poza granice dolnej lub średniej półki cenowej. Najdrożej wyceniane są inwestycje wykonane w podwyższonym standardzie oraz osiedla położone najbliżej Gdyni; w najniższej cenie kupimy domek jednorodzinny bądź też lokal w obrębie wielorodzinnego osiedla położonego w mieszkaniowej dzielnicy Rumi.

Ceny podane w ofercie deweloperskiej zazwyczaj zawierają podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (zależy od metrażu mieszkania), a podatek od czynności cywilnoprawnych dla nieruchomości z pierwszej ręki nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Rumi

Pogórzeod ‍7 386 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Redaod ‍6 916 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Gdyniaod ‍12 740 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2
Baninood ‍5 900 zł / m2