Cena za m2

Zakończenie budowy

Wybierz ilość pokojów w mieszkaniu

Nowe mieszkania Rzeszowa od dewelopera — rynek pierwotny — 46 obiektów

Nowe mieszkania i nowe inwestycje mieszkaniowe — oferty mieszkań

Trendy rynku nowych mieszkań w Rzeszowie

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i centralne miasto aglomeracji rzeszowskiej. Rynek deweloperski Rzeszowa prężnie rozwija się i należy do jednych z najbardziej dynamicznych w Polsce. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta. Z roku na rok w Rzeszowie zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań, podnosi się standard wykonania i estetyczność architektury. Rozwoju rzeszowskiego rynku nowego budownictwa mieszkaniowego sprzyjają intensywny rozwój przemysłu i rynku pracy, napływ nowych firm i osób młodych przybywających do miasta na studia oraz w poszukiwaniu pracy. Ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia są zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Rzeszowie jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, kameralne apartamentowce i nowoczesne wieżowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Największą popularnością cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych w okolicy Nowego Miasta i rzeki Wisłok. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Osobliwością rynku deweloperskiego w stolicy Podkarpacia jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. Budynki sięgają wysokości ponad 50 metrów, są o nowoczesnej architekturze i designie, zaprojektowane są w oparciu funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Są to obiekty zarówno o przeznaczeniu wyłącznie apartamentowym, jak i multifunkcjonalnym, łączące w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. W takich nieruchomościach deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, jak to recepcja, klub fitness, sala konferencyjna, pralnia samoobsługowa.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Rzeszowa. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą, zagospodarowanym terenem i drogami dojazdowymi.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji budowlanych w Rzeszowie ciągle się podnosi ― osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, przystosowane do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Rzeszowie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne i bezprogowe windy, place zabaw dla dzieci, komórki i boksy lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Rzeszowie?

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Rzeszowie oferują w nowym budownictwie dodatkowe rozwiązania. W budynkach zaprojektowane są rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, apteki, przedszkola. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Rzeszowie w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Rzeszów podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje budowlane realizowane są na terenie całego miasta, większość zlokalizowana jest wokół Nowego Miasta, w okolicy rzeki Wisłok, a także przy drodze krajowej DK94. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Rzeszowie mieści się w przedziale od 6000 do 6500 zł za metr kwadratowy.

Jedną z najbardziej popularnych i najdroższych lokalizacji w Rzeszowie jest osiedle Nowe Miasto. Osiedle jest bezpieczne, usytuowane blisko centrum i w pobliżu terenów zielonych, oferuje dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, licznych obiektów handlowych, usługowych, placówek oświatowych i medycznych. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 6800 zł.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Rzeszowie są osiedla Drabinianka, Pobitno, Słocina. To są osiedla dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, z rozwiniętą infrastrukturą miejską i drogową. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym tu mieści się w przedziale od 6000 do 6400 zł.

Najtańsze lokalizacje w Rzeszowie to są bardziej oddalone od centrum, z rozwijającą się infrastrukturą osiedla Zalesie, Wilkowyja, Baranówka. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne. Średnia wartość lokalu na sprzedaż na rynku pierwotnym tu wynosi około 5600 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Rzeszowie ― dynamiczny rozwój rynku, rosnące ceny, wieżowce mieszkalne

Rynek nowego budownictwa w Rzeszowie prężnie rozwija się, ciągle podnosi się standard wykonania inwestycji i estetyczność architektury, zwiększa się liczba nowoczesnych wysokościowców mieszkalnych, rosną też ceny nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.