Nowe mieszkania Rzeszowa od dewelopera — rynek pierwotny — 46 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
59 Inwestycji
Bydgoszcz
54 Inwestycji
Gdańsk
207 Inwestycji
Katowice
99 Inwestycji
Kielce
28 Inwestycji
Kraków
253 Inwestycji
Lublin
50 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
11 Inwestycji
Poznań
179 Inwestycji
Rzeszów
46 Inwestycji
Szczecin
118 Inwestycji
Warszawa
497 Inwestycji
Wrocław
250 Inwestycji
Włocławek
2 Inwestycji
Zielona Góra
22 Inwestycji
Łódź
114 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Rzeszowa
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Jarosław
1 Inwestycja
Kolbuszowa
1 Inwestycja
Przemyśl
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Tarnobrzeg
1 Inwestycja
Cena za m2
2 850
6 133
2 850 6 133
Pokoje
7 Inwestycji
26 Inwestycji
33 Inwestycji
26 Inwestycji
10 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Rzeszowie

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i centralne miasto aglomeracji rzeszowskiej. Rynek deweloperski Rzeszowa prężnie rozwija się i należy do jednych z najbardziej dynamicznych w Polsce. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta. Z roku na rok w Rzeszowie zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań, podnosi się standard wykonania i estetyczność architektury. Rozwoju rzeszowskiego rynku nowego budownictwa mieszkaniowego sprzyjają intensywny rozwój przemysłu i rynku pracy, napływ nowych firm i osób młodych przybywających do miasta na studia oraz w poszukiwaniu pracy. Ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia są zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Rzeszowie jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, kameralne apartamentowce i nowoczesne wieżowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Największą popularnością cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych w okolicy Nowego Miasta i rzeki Wisłok. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Osobliwością rynku deweloperskiego w stolicy Podkarpacia jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. Budynki sięgają wysokości ponad 50 metrów, są o nowoczesnej architekturze i designie, zaprojektowane są w oparciu funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Są to obiekty zarówno o przeznaczeniu wyłącznie apartamentowym, jak i multifunkcjonalnym, łączące w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. W takich nieruchomościach deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, jak to recepcja, klub fitness, sala konferencyjna, pralnia samoobsługowa.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Rzeszowa. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą, zagospodarowanym terenem i drogami dojazdowymi.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji budowlanych w Rzeszowie ciągle się podnosi ― osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, przystosowane do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Rzeszowie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne i bezprogowe windy, place zabaw dla dzieci, komórki i boksy lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Rzeszowie?

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Rzeszowie oferują w nowym budownictwie dodatkowe rozwiązania. W budynkach zaprojektowane są rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, apteki, przedszkola. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Rzeszowie w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Rzeszów podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje budowlane realizowane są na terenie całego miasta, większość zlokalizowana jest wokół Nowego Miasta, w okolicy rzeki Wisłok, a także przy drodze krajowej DK94. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Rzeszowie mieści się w przedziale od 6000 do 6500 zł za metr kwadratowy.

Jedną z najbardziej popularnych i najdroższych lokalizacji w Rzeszowie jest osiedle Nowe Miasto. Osiedle jest bezpieczne, usytuowane blisko centrum i w pobliżu terenów zielonych, oferuje dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, licznych obiektów handlowych, usługowych, placówek oświatowych i medycznych. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 6800 zł.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Rzeszowie są osiedla Drabinianka, Pobitno, Słocina. To są osiedla dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, z rozwiniętą infrastrukturą miejską i drogową. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym tu mieści się w przedziale od 6000 do 6400 zł.

Najtańsze lokalizacje w Rzeszowie to są bardziej oddalone od centrum, z rozwijającą się infrastrukturą osiedla Zalesie, Wilkowyja, Baranówka. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne. Średnia wartość lokalu na sprzedaż na rynku pierwotnym tu wynosi około 5600 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Rzeszowie ― dynamiczny rozwój rynku, rosnące ceny, wieżowce mieszkalne

Rynek nowego budownictwa w Rzeszowie prężnie rozwija się, ciągle podnosi się standard wykonania inwestycji i estetyczność architektury, zwiększa się liczba nowoczesnych wysokościowców mieszkalnych, rosną też ceny nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.