Nowe mieszkania Rzeszowa, ceny mieszkań

 — 77 obiektów
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
51 Inwestycji
Bydgoszcz
79 Inwestycji
Gdańsk
174 Inwestycji
Katowice
60 Inwestycji
Kielce
58 Inwestycji
Kraków
289 Inwestycji
Lublin
69 Inwestycji
Olsztyn
55 Inwestycji
Opole
22 Inwestycji
Poznań
220 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
95 Inwestycji
Warszawa
408 Inwestycji
Wrocław
271 Inwestycji
Zielona Góra
19 Inwestycji
Łódź
145 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Rzeszowa
Dębica
1 Inwestycja
Jarosław
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Krosno
1 Inwestycja
Mielec
2 Inwestycji
Przemyśl
4 Inwestycji
Ropczyce
1 Inwestycja
Tarnobrzeg
2 Inwestycji
Cena / m2
3 408
10 947
3 408 10 947
Pokoje
20 Inwestycji
41 Inwestycji
58 Inwestycji
48 Inwestycji
14 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
44 Inwestycji
Dostępne od 2021+
34 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Rzeszowie

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i centralne miasto aglomeracji rzeszowskiej. Rynek deweloperski Rzeszowa prężnie się rozwija i należy do jednych z bardziej dynamicznych w Polsce. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta. Z roku na rok w Rzeszowie zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury. Rozwoju rzeszowskiego rynku nowego budownictwa mieszkaniowego sprzyjają: intensywny rozwój przemysłu i rynku pracy, napływ nowych firm i osób młodych przybywających do miasta na studia oraz w poszukiwaniu pracy. Ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia są zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Rzeszowie jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. W nowym budownictwie do wyboru są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, kameralne apartamentowce i nowoczesne wieżowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Największą popularnością cieszą się nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych w okolicy Nowego Miasta i rzeki Wisłok. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla są nowoczesne i funkcjonalne, w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Osobliwością rynku deweloperskiego w stolicy Podkarpacia jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. Budynki sięgają wysokości ponad 50 metrów, ich design jest nowoczesny, zaprojektowane są w oparciu funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Są to obiekty zarówno o przeznaczeniu wyłącznie apartamentowym, jak i multifunkcjonalnym, łączące w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. W takich nieruchomościach deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, takich jak recepcja, klub fitness, sala konferencyjna, pralnia samoobsługowa.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na obrzeżach Rzeszowa. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą, zagospodarowanym terenem i drogami dojazdowymi.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji budowlanych w Rzeszowie ciągle się podnosi ― osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, przystosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Rzeszowie należą: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne i bezprogowe windy, place zabaw dla dzieci, komórki i boksy lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków znajdują się chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Rzeszowie?

Oprócz niezbędnych udogodnień deweloperzy w Rzeszowie coraz częściej  oferują dodatkowe rozwiązania. W budynkach zaprojektowane są rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, apteki, przedszkola. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjne, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

W Rzeszowie w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Rzeszowie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Rzeszów podzielony jest na osiedla. Nowe inwestycje budowlane realizowane są na terenie całego miasta, większość zlokalizowana jest wokół Nowego Miasta, w okolicy rzeki Wisłok, a także przy drodze krajowej DK94. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną. Średnia cena na rynku pierwotnym w Rzeszowie mieści się w przedziale od 6000 do 6500 zł za metr kwadratowy.

Jedną z najpopularniejszych i najdroższych lokalizacji w Rzeszowie jest osiedle Nowe Miasto. Osiedle jest bezpieczne, usytuowane blisko centrum i w pobliżu terenów zielonych, oferuje dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, licznych obiektów handlowych, usługowych, placówek oświatowych i medycznych. Tutaj metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje około 6800 zł.

Po środku stawki cenowej i popularności na rynku pierwotnym w Rzeszowie znajdują się osiedla Drabinianka, Pobitno, Słocina. Są to osiedla dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, z rozwiniętą infrastrukturą miejską i drogową. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 6000 do 6400 zł.

Najtańsze lokalizacje w Rzeszowie są bardziej oddalone od centrum, z rozwijającą się infrastrukturą osiedla Zalesie, Wilkowyja, Baranówka. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne. Średnia wartość lokalu na sprzedaż na rynku pierwotnym wynosi tu około 5600 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Rzeszowie ― dynamiczny rozwój rynku, rosnące ceny, wieżowce mieszkalne

Rynek nowego budownictwa w Rzeszowie prężnie się rozwija, ciągle podnosi się standard wykonania inwestycji i estetyka architektury, zwiększa się liczba nowoczesnych wysokościowców mieszkalnych, rosną również ceny nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.