Nowe mieszkania Grójec

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Grójec
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Grójcu

Ulokowany w odległości 45 kilometrów na południe od Warszawy Grójec jest siedzibą władz powiatu i gminy. Przez miasto przebiegają kluczowe arterie drogowe zapewniające sprawną komunikację w regionie – są to droga ekspresowa S7 i droga krajowa nr 50. Miasto ma dość kameralny charakter i wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę zapewniającą wysoki komfort zamieszkania. Bliskość stolicy oraz własne atuty miasta sprawiają, że na terenie Grójca regularnie powstają nowe inwestycje.

Grójec ma bardzo niewielką powierzchnię (ok. 8,5 kilometrów kwadratowych) i dość wysokie zagęszczenie ludności, gdyż ogólna liczba jego mieszkańców sięga prawie 17 tysięcy.

Co buduje się w Grójcu?

Rynek nieruchomości deweloperskich Grójca jest dość różnorodny i nowoczesny, naśladuje też tendencje panujące na większych rynkach regionalnych. W ofercie znajdziemy następujące typy inwestycji:

  • wolnostojące bloki mieszkalne, poniekąd uzupełnione w część usługową;
  • kompleksy apartamentowe składające się z kilku budynków o wysokości około 3-4 pięter;
  • rozległe osiedla wielorodzinne zawierające do dziesięciu budynków mieszkalnych, uzupełnione w przynależny teren i różnorodne udogodnienia;
  • inwestycje typu jednorodzinnego – domy w zabudowie wolnostojącej lub bliźniaczej.

Gdzie w Grójcu powstają nowe mieszkania?

Grójec, mimo bardzo małej powierzchni, jest dość aktywnie oswajany przez deweloperów. Nowe osiedla powstają w ścisłym centrum miasta oraz sąsiadującym z centrum obszarze Cierniówka, na terenie jednostki administracyjnej Osiedle Polna położonej w zachodniej części miasta, a także niedaleko wschodniej granicy Grójca.

Lokalizacja na mapie decyduje o charakterze przyszłego osiedla – w pobliżu centrum realizowane są inwestycje w stylu wielkomiejskim, natomiast na obrzeżach i przedmieściach powstają kameralne kompleksy mieszkalne, w tym osiedla jednorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard i wysoki komfort zamieszkania na nowym osiedlu należą do głównych czynników, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Grójec oferuje przyszłym mieszkańcom wszelkiego rodzaju udogodnienia, takie jak:

  • naziemne i podziemne miejsca parkingowe, w niektórych inwestycjach – indywidualne garaże;
  • indywidualne komórki lokatorskie w blokach oraz wspólne pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów;
  • place zabaw dla dzieci oraz wyposażone w małą architekturę strefy wypoczynku dla mieszkańców;
  • aranżacje roślinne i oświetlenie na całym terenie osiedla;
  • cichobieżne nowoczesne windy oraz różnego rodzaju udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • sklepy i punkty usługowe na parterze budynków mieszkalnych (w wybranych inwestycjach).

Mieszkania są oddawane do użytku przeważnie w stanie deweloperskim; niektóre firmy budowlane oferują też pakiety usług wykończeniowych pod klucz. W mieszkaniach podłączono wszystkie niezbędne media i przewidziano dodatkową powierzchnię rekreacyjną – taras, balkon, loggię lub przydomowy ogródek.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Grójcu?

Mieszkanie deweloperskie uważane jest za jeden z najpewniejszych sposobów na ulokowanie i pomnożenie kapitału. Polski rynek nieruchomości od lat utrzymuje stabilną tendencję wzrostową – ceny mieszkań potrafią pójść w górę nawet o 10-15% rocznie. Dzięki temu inwestor może nie tylko uchronić swój kapitał przed inflacją i wpływem kryzysów gospodarczych, ale też wygenerować wysoki zysk z ponownej sprzedaży. Z kolei, nowe mieszkania w Grójcu są obecnie przystępne cenowo, co wymaga mniejszego kapitału na start, a miasto rokuje dobre perspektywy rozwoju. Natomiast standard powstających w Grójcu mieszkań nie ustępuje wielkomiejskiemu, co pozwala liczyć na wysokie dochody z wynajmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Grójcu?

Grójec prezentuje się dość przystępnie pod względem cen nowych mieszkań. Stawki są kształtowane z uwzględnieniem zarówno lokalizacji inwestycji względem centrum miasta, jak i standardu wykonania osiedla. Cena wskazana przez dewelopera zazwyczaj zawiera podatek VAT w wysokości 8% lub 23%.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Grójca

Piasecznood ‍9 611 zł / m2
Nowa Wolaod ‍8 300 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 434 zł / m2
Józefosławod ‍8 707 zł / m2