Nowe mieszkania Kalisz

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Kaliszu

Kalisz jest drugim pod względem wielkości miastem województwa wielkopolskiego i historyczną stolicą ziemi wielkopolskiej. Miasto prężnie się rozwija i modernizuje, jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, biznesowym, kulturalnym, oświatowym. Znajdują się tu liczne szkoły wyższe i siedziby firm. Rośnie też popyt na nieruchomości mieszkaniowe, toteż deweloperzy z regionu Wielkopolski oraz sąsiednich województw intensywnie realizują w Kaliszu nowe inwestycje.

Kalisz jest obecnie zamieszkiwany przez około 100 tysięcy osób, posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i jest dobrze skomunikowany ze strategicznymi punktami województwa.

Co buduje się w Kaliszu?

W ofercie kaliskich nieruchomości od dewelopera spotkamy dość dużo różnorodnych inwestycji, lecz przeważającym typem są osiedla wielorodzinne.

Są to kameralne apartamentowce o podwyższonym standardzie ulokowane w atrakcyjnych punktach miasta, tradycyjne wielokondygnacyjne bloki, osiedla składające się z kilku budynków mieszkalnych i uzupełnione w przynależny teren. Niektóre z projektów przewidują rewitalizację architektoniczną istniejących kamienic oraz otaczającej przestrzeni miejskiej.

Podczas realizacji inwestycji przestrzegane są wymagania dotyczące nowego budownictwa mieszkaniowego, używane są ekologiczne i energooszczędne materiały oraz wdrażane nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Gdzie w Kaliszu powstają nowe mieszkania?

Kalisz jest coraz bardziej popularną destynacją dla deweloperów oraz obszarem o dużym potencjale inwestycyjnym, bowiem miasto jest w stanie zaoferować dość dużo terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową. Tereny te znajdują się w różnych częściach miasta – toteż nowe inwestycje są realizowane w:

 • w okolicach Śródmieścia I i Śródmieścia II;
 • na terenie jednostki administracyjnej Tyniec;
 • w pobliżu parku miejskiego i Kanału Bernardyńskiego;
 • na terenie dzielnic Korczak i Ogrody;
 • w obrębie Osiedla Marii Konopnickiej i Osiedla Marii Dąbrowskiej;
 • na obrzeżach miasta, między innymi w kierunku Wojciechówki.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra infrastruktura zapewniająca wysoki komfort zamieszkania to jeden z kluczowych powodów, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Kalisz oferuje nowe nieruchomości wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia:

 • ogrodzenie lub/i monitoring terenu osiedla;
 • różnorodne miejsca postojowe – podziemne hale garażowe, naziemne parkingi, 
 • windy w budynkach o wysokości nawet 2-3 kondygnacji;
 • pomieszczenia do przechowywania – indywidualne komórki oraz wspólne rowerownie lub/i wózkownie;
 • wspólne strefy rekreacyjne, w tym place zabaw dla najmłodszych; 
 • ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach oraz osób starszych.

W części osiedli funkcjonują lokale handlowo-usługowe ulokowane na parterze.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim; są wyposażone w dodatkową powierzchnię – balkon, loggię, taras bądź też ogródek – oraz wszystkie niezbędne instalacje i media.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kaliszu?

Mieszkanie deweloperskie potrafi nie tylko uchronić oszczędności przed inflacją oraz wpływem kryzysów gospodarczych, ale też jest źródłem stabilnego dochodu. Biorąc pod uwagę mieszkaniowy charakter Kalisza oraz jego dogodną lokalizację względem kluczowych arterii transportowych oraz centrów aglomeracyjnych, potencjał miasta jest bardzo duży. Przy tym ceny mieszkań są dużo niższe, niż w centrach wojewódzkich, a standard wykonania inwestycji pozostaje na wysokim poziomie.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego obowiązuje podatek VAT w wysokości 23%, który ulega zwrotowi zarówno przy zawarciu transakcji na firmę, jak i na osobę fizyczną.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kaliszu?

Ceny nowych mieszkań w Kaliszu nie wykraczają poza granice średniej półki cenowej. Dokładna stawka zależy przede wszystkim od standardu osiedla oraz dodatkowych udogodnień – lokalizacja jest mniej decydująca, gdyż powierzchnia miasta nie jest duża, i każdy jego punkt jest dobrze skomunikowany z centrum.

Deweloperzy wskazują ceny z doliczeniem podatku VAT (8% – dla lokali poniżej 150 m2, 23% – dla większych mieszkań).

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Ostrów Wielkopolskiod ‍7 012 zł / m2
Pleszewod ‍4 521 zł / m2
Jarocinod ‍4 615 zł / m2
Kępnood ‍4 728 zł / m2
Kołood ‍6 400 zł / m2
Wrześniaod ‍6 581 zł / m2
Gostyńod ‍5 800 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 333 zł / m2
Środa Wielkopolskaod ‍5 700 zł / m2
Namysłówod ‍5 601 zł / m2
Śremod ‍5 459 zł / m2