Nowe mieszkania Mikołów

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Mikołowie

Mikołów wchodzi w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i jest oddalony od centrum Katowic o około 14 kilometrów. Jest to prężnie rozwijający się ośrodek miejski posiadający własną infrastrukturę administracyjną, przemysłową, biznesową, usługowo-handlową oraz transportową. Miasto też leży na skrzyżowaniu kluczowych arterii komunikacyjnych Śląska. Popyt na mieszkania rośnie, więc w obrębie Mikołowa nieustannie powstają nowe inwestycje.

Mikołów jest obecnie zaludniony przez ponad 41 tysięcy osób. Strategiczne położenie miasta przyciąga tu inwestorów i biznes.

Co buduje się w Mikołowie?

Rynek nieruchomości Mikołowa jest dość zróżnicowany – w ofercie deweloperskiej znajdziemy takie inwestycje, jak:

 • kameralne kompleksy apartamentów nawiązujące do koncepcji zabudowy willowej;
 • inwestycje typu jednorodzinnego, podzielone na osobne lokale mieszkalne;
 • apartamentowce o nowoczesnej architekturze i podwyższonym standardzie wykonania;
 • tradycyjne osiedla wielorodzinne z przynależnym terenem i dodatkowymi atutami infrastrukturalnymi.

Realizowane w Mikołowie inwestycje są zgodne ze standardami nowego budownictwa mieszkaniowego, wyposażone w stosowne udogodnienia. Deweloperzy używają ekologicznych materiałów budowlanych i korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Gdzie w Mikołowie powstają nowe mieszkania?

Mikołów jest obszarem działalności wielu katowickich i śląskich deweloperów, którzy realizują nowe osiedla w różnych częściach miasta. Nowoczesne inwestycje znajdziemy na pograniczu Osiedla Adama Mickiewicza i Przy Plantach, w obrębie Osiedla Piłsudskiego, Osiedla Juliusza Słowackiego, na południu miasta (w takich częściach, jak Kolonia Wojewódzka, Kałuża), oraz w podmiejskich miejscowościach, zwłaszcza takich jak Gniotek.

Charakter realizowanych nieruchomości często jest uwarunkowany położeniem na mapie miasta: w bardziej kameralnych lokalizacjach powstają inwestycje typu jednorodzinnego, w pobliżu centrum dominuje wielorodzinna zabudowa.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i nowoczesne udogodnienia to cechy wyróżniające nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Mikołów w niczym nie ustępuje większym miejscowościom regionu – tutejsze inwestycje są wyposażone we wszelkie niezbędne elementy infrastruktury. Należą do nich:

 • zadbany, urządzony zielenią teren osiedli, często z wyodrębnioną strefą relaksu dla mieszkańców;
 • różnorodne miejsca parkingowe, których liczba przekracza liczbę lokali zaprojektowanych w inwestycji;
 • pomieszczenia do przechowywania (komórki lokatorskie, rowerownie, wózkownie) w blokach;
 • place zabaw dla najmłodszych;
 • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności i seniorów.

Część osiedli jest ogrodzonych i chronionych, w niektórych funkcjonują punkty handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych.

Lokale są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim. W niektórych inwestycjach przewidziano dodatkowe instalacje w mieszkaniach – na przykład, ogrzewanie podłogowe, indywidualne piece gazowe, rolety zewnętrzne.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Mikołowie?

Rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej perspektywicznych kierunków dla przyszłych inwestorów, ponieważ nie ulega wpływom kryzysów gospodarczych, a ceny mieszkań nieustannie idą w górę już od kilkunastu lat. Mieszkanie deweloperskie w Mikołowie jest atrakcyjnym obiektem inwestycyjnym z kilku powodów:

 • ceny lokalnych nieruchomości są niższe, niż w większych miejscowościach aglomeracji górnośląskiej;
 • standard mieszkań jest wysoki;
 • Mikołów ma charakter mieszkaniowy i wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, co przyciąga potencjalnych wynajmujących;
 • lokalizacja miasta również dodaje atrakcyjności inwestycyjnej.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Mikołowie?

Ceny nowych mieszkań w Mikołowie możemy scharakteryzować jako bardzo przystępne – część stawek należy do dolnej półki cenowej, a żadna nie przekracza granic średniej. Dokładna cena zależy od standardu wykonania inwestycji, dodatkowej powierzchni przynależnej do lokalu oraz położenia osiedla na mapie miasta. Wskazana przez dewelopera stawka z reguły zawiera podatek VAT w wysokości 8% lub 23%; podatek ten można zwrócić, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Katowice i okoliceod ‍7 468 zł / m2
Knurówod ‍6 300 zł / m2
Chorzówod ‍7 561 zł / m2
Świętochłowiceod ‍6 333 zł / m2
Zabrzeod ‍6 570 zł / m2
Gliwiceod ‍7 920 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Siemianowice Śląskieod ‍7 075 zł / m2
Katowiceod ‍8 311 zł / m2
Bytomod ‍5 425 zł / m2
Żoryod ‍7 150 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 314 zł / m2
Pszczynaod ‍10 000 zł / m2