Nowe mieszkania Zakopane

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Zakopanem

Zakopane, zimowa stolica Polski, jest ośrodkiem całorocznie przyciągającym licznych turystów z Polski z spoza granic kraju. Miasto i jego okolice obfitują w różnorodne atrakcje turystyczne, począwszy od licznych ścieżek górskich na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego a kończąc na nowoczesnych ośrodkach rekreacji i spa oraz parkach rozrywki. Zakopanej jest też jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla inwestorów w nieruchomości oraz deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Zakopane – ze względu na swój turystyczny charakter – wyróżnia się bogatą ofertą nowych nieruchomości rekreacyjnych.

Co buduje się w Zakopanem?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Zakopanem jest wyraźnie zdominowana przez inwestycje apartamentowe i wypoczynkowe, przeznaczone pod działalność inwestycyjną i wyposażone w wysokiej klasy infrastrukturę. Wśród realizowanych projektów są kompleksy typu resort, inwestycje aparthotelowe, rezydencje klasy premium, kompleksy kameralnych nowych apartamentów o charakterze łączonym, mieszkalno-rekreacyjnym. 

Miejscowe nowe realizacje wyróżnia charakterystyczna stylistyka – liczne nawiązania do stylu zakopiańskiego i stosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych, oraz bogata wewnętrzna infrastruktura.

Gdzie w Zakopanem powstają nowe mieszkania?

Zakopane jest czynnie oswajane przez deweloperów, a nowe inwestycje są wznoszone w różnych jego częściach – w pobliżu ścisłego centrum i ulicy Krupówki, na terenie obszarów administracyjnych Małe Żywczańskie, Za Cieszynianką, Zwierzyniec, Szymony, Pardałówka, Bory, Bystre, Oberconiówka, Bachledzki Wierch, Ciągłówka. Niezależnie od dokładnej lokalizacji na mapie miasta i położenia względem pasm górskich zakopiańskie inwestycje posiadają wyraźnie rekreacyjne przeznaczenie i są dostosowane do potrzeb, które kształtuje turystyczny charakter okolicy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Zakopanem posiadają wszelkie udogodnienia charakteryzujące obiekty hotelarskie i rekreacyjne. Do niemal obowiązkowych elementów wewnętrznej infrastruktury nowoczesnych inwestycji należą strefy spa z basenami, saunarium, jacuzzi, sale fitness, sale rekreacyjne, recepcja, pełna obsługa apartamentów, tarasy widokowe, zagospodarowane tereny rekreacyjne dla mieszkańców, bawialnie i place zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci.

W inwestycjach o wysokości ponad 3 pięter zazwyczaj przewidziano windy, a wśród podstawowych elementów infrastruktury należy wymienić różnorodne miejsca parkingowe, ogrodzenie i monitoring terenu oraz ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

Większość inwestycji rekreacyjnych jest objętych pełną obsługą operatora najmu; apartamenty są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i z pełnym wykończeniem i wyposażeniem.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Zakopanem?

Dla osób, które planują inwestować w rynek pierwotny, Zakopane jest celem ambitnym i bardzo atrakcyjnym, gdyż ostatnio ceny tutejszych nieruchomości od dewelopera biją rekordy krajowe. Mimo, że Zakopane nie należy do przystępnych celów inwestycyjnych, oczekiwane zyski są współmierne do wydatków, ponieważ mieszkanie deweloperskie lub apartament w Zakopanem są w stanie generować wysokie dochody w ciągu całego roku.

Poza tym, ceny nieruchomości w turystycznych miejscowościach nieustannie rosną, co czyni inwestycję nie tylko pewną lokatą kapitału, ale też sposobem na jego pomnożenie.

Deweloperzy realizujący apartamenty inwestycyjne w Zakopanem, zazwyczaj wyposażają je w pełną obsługę operatora najmu, co minimalizuje zaangażowanie inwestora w procesy gospodarowania nieruchomością.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Zakopanem?

Nieruchomości w Zakopanem należą do najdroższych w kraju, i tendencja wzrostowa wciąż się utrzymuje. Im wyższy standard wykonania inwestycji i lepsze udogodnienia, tym wyższa cena – niektóre oferty potrafią dorównać najdroższym warszawskim inwestycjom. 

Dodatkowym atutem dla osób inwestujących w nieruchomości w Zakopanem jest to, że przy zakupie apartamentów inwestycyjnych nabywcom przysługuje pełny zwrot podatku VAT. Podatek PCC (od czynności cywilnoprawnych) zaś nie dotyczy nieruchomości z rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Zakopanego

Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Nowy Sączod ‍7 134 zł / m2
Krynica-Zdrójod ‍9 914 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Mogilanyod ‍8 100 zł / m2
Wieliczkaod ‍8 811 zł / m2
Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 060 zł / m2
Krakówod ‍12 727 zł / m2