Nowe mieszkania Grudziądz

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Grudziądzu

Grudziądz, położony w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, niedaleko granicy z Pomorzem, jest obecnie zamieszkiwany przez ponad 93 tysiące osób. Miasto może pochwalić się wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, reprezentacyjnym zapleczem turystyczno-zabytkowym, kulturowym i edukacyjnym. Na terenie miasta są wznoszone nowe inwestycje.

Grudziądz znajduje się na skrzyżowaniu kluczowym dróg – niedaleko miasta przebiega autostrada A1, jedna z głównych arterii komunikacyjnych kraju. Takie położenie dodaje miastu atrakcyjności w oczach inwestorów i firm, oraz przyciąga potencjalnych mieszkańców.

Co buduje się w Grudziądzu?

Jeśli chodzi o inwestycje oferowane przez rynek pierwotny – Grudziądz jest coraz chętniej uczęszczany przez deweloperów krajowych i regionalnych. Wznoszą oni inwestycje o różnym charakterze:

  • nowe osiedla wielorodzinne o średniowysokiej lub niskiej zabudowie;
  • nowe budynki mieszkalne o zapleczu usługowym na parterze;
  • osiedla typu jednorodzinnego i łączonego (nowe apartamenty w obrębie segmentów o zabudowie szeregowej i bliźniaczej).

Wszystkie inwestycje są realizowane z uwzględnieniem standardów nowego budownictwa – są wyposażone w odpowiednią infrastrukturę, wzniesione z użyciem nowoczesnych materiałów budowlanych zapewniających wysoką efektywność energetyczną.

Mieszkania są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim; niektóre firmy deweloperskie również oferują usługi towarzyszące związane z projektowaniem i wykończeniem wnętrz pod klucz.

Gdzie w Grudziądzu powstają nowe mieszkania?

Mieszkanie deweloperskie możemy dziś kupić w dowolnej części Grudziądza – na północy, w okolicach osiedla Parkowego i osiedla Tarpno, we wschodniej części miasta, w okolicach dworca PKS, na południu, w pobliżu dworca kolejowego, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej Wisły, na wysokości Mariny Grudziądzkiej.

Lokalizacja na mapie miasta z reguły warunkuje charakter wznoszonych inwestycji: bliżej centrum i rzeki powstają inwestycje o podwyższonym standardzie, a w bardziej kameralnych, stricte mieszkaniowych częściach miasta buduje się tradycyjne wielorodzinne osiedla bądź inwestycje jednorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne inwestycje – według aktualnych standardów budownictwa – powinny posiadać obowiązkowe zaplecze infrastrukturalne i podstawowe udogodnienia. Inwestycje realizowane w Grudziądzu często są wyposażone nie tylko w to podstawowe minimum, lecz również w dodatkowe ułatwienia i elementy zagospodarowania. 

W inwestycjach wielorodzinnych przewidziano takie udogodnienia, jak różnorodne stanowiska do parkowania samochodów (podziemne parkingi, naziemne strefy, wiaty), elementy zagospodarowania terenu osiedla (ławki, latarnie, zielone nasadzenia, place zabaw dla najmłodszych), windy w blokach, pomieszczenia do przechowywania (indywidualne komórki, wspólne rowerownie i wózkarnie). W wielu inwestycjach zaprojektowano lokale handlowe i usługowe na parterze.

Inwestycje typu jednorodzinnego również są dobrze zagospodarowane, wyposażone w aranżacje roślinne i wewnętrzne drogi.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Grudziądzu?

Dla osób, które planują inwestować w nowe mieszkania, Grudziądz jest rozsądnym wyborem z kilku powodów:

  • miasto leży w strategicznym punkcie na mapie kraju i jest ważnym węzłem komunikacyjnym;
  • Grudziądz prężnie się rozwija i ma duży potencjał biznesowy i turystyczny;
  • ceny nieruchomości w Grudziądzu są odczuwalnie niższe, niż w większych miastach województwa i tym bardziej kraju;
  • nieruchomości są uważane za jeden z najpewniejszych sposobów na lokowanie kapitału – rynek mieszkaniowy jest bardzo odporny na kryzysy, a ceny mieszkań w Polsce nieustannie rosną już od kilkudziesięciu lat, w skali nawet do kilkunastu procent rocznie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Grudziądzu?

Wszystkie oferty mieszkań od dewelopera w Grudziądzu mieszczą się w granicach średniej kategorii cenowej i nawet ciążą do jej dolnego progu. Przy tym standard wykonania inwestycji pozostaje na wysokim poziomie.

Ceny deweloperskie są podane z VAT, podatku od czynności cywilnoprawnych zaś nie płacimy w ogóle.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Brodnicaod ‍5 600 zł / m2
Toruńod ‍7 530 zł / m2
Starogard Gdańskiod ‍6 405 zł / m2
Niemczod ‍7 835 zł / m2
Bydgoszczod ‍8 217 zł / m2
Malborkod ‍6 105 zł / m2
Bydgoszcz i okoliceod ‍8 097 zł / m2
Tczewod ‍6 420 zł / m2
Sicienkood ‍5 500 zł / m2
Ostródaod ‍9 000 zł / m2