Nowe mieszkania Ostróda

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Ostródzie

Ostróda to niewielkie miasto położone na Mazurach, nad jeziorem Drwęckim. Jest siedzibą władz powiatu i autonomiczną jednostką administracyjną. Charakter miasta jest w dużej mierze uwarunkowany jego położeniem – Ostróda ma wyraźne walory rekreacyjne i rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Dlatego też na terenie miasta dość intensywnie działają deweloperzy realizujący nowe inwestycje.

Ostróda jest obecnie zaludniona przez około 33 tysięcy mieszkańców i wyróżnia się dobrą infrastrukturą miejską.

Co buduje się w Ostródzie?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Ostródzie jest wyraźnie podzielona na dwie grupy – pierwsza grupa to inwestycje powołane do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, a druga grupa to kompleksy apartamentowe o charakterze rekreacyjnym. W obrębie pierwszej grupy spotkamy wolnostojące budynki mieszkalne, poniekąd wyposażone w zaplecze usługowe, rozległe wielorodzinne osiedla realizowane etapowo, a także inwestycje wielomieszkaniowe nawiązujące do koncepcji zabudowy podmiejskiej. W drugiej grupie znajdują się inwestycje typu resort, wyposażone we wszelkiego rodzaju udogodnienia rekreacyjne oraz nowoczesne kompleksy apartamentów wakacyjnych sprzedawanych jako lokale inwestycyjne.

Gdzie w Ostródzie powstają nowe mieszkania?

Ostróda, mimo powierzchni wynoszącej jedynie 14 kilometrów kwadratowych, jest dość aktywnie oswajana przez firmy deweloperskie. Nowe kompleksy mieszkaniowe i apartamentowe powstają w takich lokalizacjach, jak:

 • ścisłe centrum, zwłaszcza obszar Starego Miasta;
 • okolice dworca autobusowego (obszary nad jeziorem);
 • Osiedle Mrongowiusza (w tym obszary przybrzeżne);
 • wschodnia część miasta (zwłaszcza Osiedle Grunwaldzkie);
 • bezpośrednie przedmieścia Ostródy (osada Szafranki).

Ścisła lokalizacja na mapie miasta, a zwłaszcza względem centrum i głównych stref rekreacyjnych, wpływa na charakter realizowanych nieruchomości – w bardziej zurbanizowanych częściach Ostródy powstają nowoczesne apartamentowce o średniowysokiej zabudowie, w strefie przy jeziorach – inwestycje rekreacyjne, a na przedmieściach – kameralne kompleksy typu willowego i jednorodzinnego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard udogodnień to cecha wyróżniająca inwestycje realizowane przez rynek pierwotny. Ostróda może zaoferować nabywcom nieruchomości wyposażone w różnego rodzaju elementy wewnętrznej infrastruktury:

 • ogrodzony teren, zaaranżowany roślinnością i wyposażony we wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców;
 • windy w budynkach oraz wyodrębnione pomieszczenia do przechowywania (indywidualne i wspólne);
 • miejsca postojowe w obrębie naziemnych parkingów oraz w podziemnych halach garażowych;
 • ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością;
 • podstawowa infrastruktura dla rowerzystów – stojaki i rowerownie;
 • place zabaw dla najmłodszych.

W inwestycjach typu resort przewidziano też stosowne elementy wewnętrznej infrastruktury, takie jak ochrona i monitoring terenu, recepcja, strefy spa z basenem, prywatne kluby fitness, sale konferencyjne do wynajęcia oraz lokale gastronomiczne. W tego typu inwestycjach lokale są sprzedawane w stanie wykończonym.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Ostródzie?

Mieszkanie deweloperskie to nie tylko sposób na bezpieczne ulokowanie kapitału, ale też na jego pomnożenie – rynek mieszkaniowy od kilkunastu lat utrzymuje tendencję wzrostową, i ceny mieszkań stabilnie idą w górę, przynosząc właścicielom nieruchomości wymierne zyski już w perspektywie kilku lat. Ostróda posiada szczególne atuty dla inwestora – jest to miejscowość rekreacyjna, a apartamenty inwestycyjne w lokalizacjach o potencjale turystycznym potrafią zwrócić się bardzo szybko.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Ostródzie?

Rozpiętość cen nieruchomości w Ostródzie jest dość duża – mieszkanie na tradycyjnym wielorodzinnym osiedlu kupimy w dość przystępnej cenie, a apartamenty w obrębie kompleksu rekreacyjnego o wysokim standardzie są sprzedawane w cenach z górnej półki. Istotną rolę też odgrywa położenie względem stref rekreacji i jezior. Cena wskazana przez dewelopera zawiera podatek VAT w wysokości 8% lub 23%, który można zwrócić, jeśli nabywamy lokal inwestycyjny.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Olsztynekod ‍5 847 zł / m2
Bartągod ‍7 363 zł / m2
Olsztynod ‍8 655 zł / m2
Olsztyn i okoliceod ‍7 853 zł / m2
Dywityod ‍7 800 zł / m2
Barczewood ‍4 650 zł / m2
Elblągod ‍6 900 zł / m2
Brodnicaod ‍5 600 zł / m2
Biskupiecod ‍6 007 zł / m2
Malborkod ‍6 105 zł / m2