Nowe mieszkania Katowic od dewelopera — rynek pierwotny — 119 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
61 Inwestycji
Bydgoszcz
67 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
119 Inwestycji
Kielce
39 Inwestycji
Kraków
276 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
54 Inwestycji
Opole
15 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
54 Inwestycji
Szczecin
134 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
128 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
11 Inwestycji
0 Inwestycji
Będzin
3 Inwestycji
Chorzów
6 Inwestycji
Częstochowa
7 Inwestycji
Gliwice
21 Inwestycji
0 Inwestycji
Knurów
1 Inwestycja
Mikołów
1 Inwestycja
Mysłowice
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Rybnik
11 Inwestycji
Siewierz
3 Inwestycji
Skoczów
1 Inwestycja
Sosnowiec
7 Inwestycji
Tychy
6 Inwestycji
Ustroń
3 Inwestycji
Zabrze
6 Inwestycji
0 Inwestycji
Cena za m2
2 218
11 600
2 218 11 600
Pokoje
44 Inwestycji
89 Inwestycji
103 Inwestycji
82 Inwestycji
13 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Katowicach

Katowice to miasto przemysłu, przedsiębiorczości, szkół i uczelni wyższych. Stolica województwa śląskiego prężnie się rozwija i zmienia w nowoczesne centrum biznesu, kultury i rozrywki. Zaniedbane obszary poprzemysłowe podlegają rewitalizacji, nowe inwestycje budowlane realizowane są we wszystkich częściach miasta. Katowicki rynek nowego budownictwa mieszkaniowego prężnie się, zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury, rosną ceny.

Nowe mieszkania w Katowicach ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, również w ścisłym centrum. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, nowoczesne wieżowce, kameralne apartamentowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Najpopularniejszymi na katowickim rynku deweloperskim są nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowane wokół centrum miasta. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla zaprojektowane są nowocześnie i funkcjonalnie, w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Katowicach znaleźć można również oferty nowego budownictwa jednorodzinnego. Domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej powstają głównie na przedmieściach, realizowane są w klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Osobliwością katowickiego rynku deweloperskiego jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. W Katowicach wybudowano najwięcej wieżowców w Polsce, nie licząc Warszawy, miasto przoduje w ilości wysokościowców na jednego mieszkańca oraz na km2. Mieszkania oferowane są zarówno w obiektach o przeznaczeniu multifunkcjonalnym, jak i wyłącznie apartamentowym. 

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Katowicach ciągle się podnosi. Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie są: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, całodobowy monitoring i ogrodzenie terenu, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, place zabaw dla dzieci.

Większość realizowanych w Katowicach nowych inwestycji budowlanych przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Na parterze znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, teren i części wspólne są zagospodarowane, wokół budynków zapewnione są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Katowicach?

Oprócz niezbędnych udogodnień w katowickim nowym budownictwie często oferowane są dodatkowe rozwiązania. W budynkach planowane są rowerownie, wózkownie, prywatne kluby fitness, przedszkola. Na wewnętrznych dziedzińcach znajdują się elementy małej architektury, strefy odpoczynku, siłownie plenerowe, tereny rekreacyjne.

Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy rowerowe. W halach garażowych zaprojektowane są stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

Często oddawane w standardzie deweloperskim nowe mieszkania w Katowicach wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, pakiety antysmogowe, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Katowicach ― gdzie najlepiej kupić?

W stolicy województwa śląskiego znajduje się pięć wyodrębnionych zespołów dzielnic: Zespół dzielnic śródmiejskich, Zespół dzielnic północnych, Zespół dzielnic zachodnich, Zespół dzielnic wschodnich oraz Zespół dzielnic południowych. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na terenie całego miasta ― w centrum, dzielnicach sąsiadujących ze śródmieściem oraz na obrzeżach. Katowice są bardzo dobrze skomunikowane, środki transportu publicznego dostępne są w każdym zakątku miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną, średnia cena na rynku pierwotnym w Katowicach wynosi około 7500 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejszą i zarazem najtańszą lokalizacją są południowe dzielnice Katowic. Oddalone od centrum lecz dobrze skomunikowane dzielnice oferują dostęp do rozległych terenów zielonych (parków, lasów, rezerwatów), rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, licznych obiektów przeznaczonych dla dzieci. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym na Murckach, Piotrowicach-Ochojcu, Kostuchnie wynosi około 5100 zł za m2. Nieco droższe są Podlesie i Zarzecze, gdzie metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie kosztuje średnio od 4900 do 5800 zł.

Bardziej miejskie, ale wciąż na uboczu, są obszary Brynów, Ligota i Panewniki w Zespole dzielnic zachodnich. Średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania wynosi tu około 6100 zł.

Najwięcej nowych mieszkań powstaje w okolicach Muchowca oraz Doliny Trzech Stawów. Jest to atrakcyjna lokalizacja, tuż przy Katowickim Parku Leśnym. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 7700 zł za m2.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż kupić można w Śródmieściu, w skład którego wchodzą osiedla Paderewskiego-Muchowiec, Koszutka i Bogucice. Tutaj średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie mieści się w przedziale od 6600 do 9000 zł i zależy od lokalizacji, wielkości lokalu, standardu inwestycji i oferowanych udogodnień. 

Inwestycje deweloperskie w Katowicach ― nowoczesne budownictwo, wieżowce, rosnące ceny

Rynek nowego budownictwa w Katowicach prężnie się rozwija, wyróżnia się dużą liczbą wysokościowców mieszkalnych i nowoczesną architekturą. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, rosną też ceny nowych mieszkań.