Nowe mieszkania Katowic. Rynek pierwotny

 — 64 obiekty
Rynek pierwotny Katowice ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
31 Inwestycji
Bytom
4 Inwestycji
Będzin
8 Inwestycji
Chorzów
6 Inwestycji
Cieszyn
5 Inwestycji
Częstochowa
14 Inwestycji
Dąbrowa Górnicza
7 Inwestycji
Gliwice
24 Inwestycji
Jaworzno
3 Inwestycji
Knurów
5 Inwestycji
Kłobuck
2 Inwestycji
Mikołów
7 Inwestycji
Mysłowice
1 Inwestycja
Pszczyna
5 Inwestycji
Racibórz
6 Inwestycji
Ruda Śląska
1 Inwestycja
Rybnik
17 Inwestycji
Siewierz
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Sosnowiec
14 Inwestycji
Tarnowskie Góry
2 Inwestycji
Tychy
7 Inwestycji
Ustroń
2 Inwestycji
Zabrze
6 Inwestycji
Świętochłowice
5 Inwestycji
Żywiec
4 Inwestycji
Cena / m2
2 919
12 300
2 919 12 300
Pokoje
20 Inwestycji
32 Inwestycji
38 Inwestycji
32 Inwestycji
18 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
29 Inwestycji
Dostępne od 2021+
20 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Katowicach

Katowice to miasto przemysłu, przedsiębiorczości, szkół i uczelni wyższych. Stolica województwa śląskiego prężnie się rozwija i zmienia w nowoczesne centrum biznesu, kultury i rozrywki. Zaniedbane obszary poprzemysłowe podlegają rewitalizacji, nowe inwestycje budowlane realizowane są we wszystkich częściach miasta. Katowicki rynek nowego budownictwa mieszkaniowego prężnie się, zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury, rosną ceny.

Nowe mieszkania w Katowicach ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, również w ścisłym centrum. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, nowoczesne wieżowce, kameralne apartamentowce, osiedla domów jednorodzinnych.

Najpopularniejszymi na katowickim rynku deweloperskim są nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowane wokół centrum miasta. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla zaprojektowane są nowocześnie i funkcjonalnie, w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Katowicach znaleźć można również oferty nowego budownictwa jednorodzinnego. Domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej powstają głównie na przedmieściach, realizowane są w klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Osobliwością katowickiego rynku deweloperskiego jest duża ilość wieżowców mieszkalnych. W Katowicach wybudowano najwięcej wieżowców w Polsce, nie licząc Warszawy, miasto przoduje w ilości wysokościowców na jednego mieszkańca oraz na km2. Mieszkania oferowane są zarówno w obiektach o przeznaczeniu multifunkcjonalnym, jak i wyłącznie apartamentowym. 

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Katowicach ciągle się podnosi. Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie są: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, całodobowy monitoring i ogrodzenie terenu, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, place zabaw dla dzieci.

Większość realizowanych w Katowicach nowych inwestycji budowlanych przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Na parterze znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, teren i części wspólne są zagospodarowane, wokół budynków zapewnione są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Katowicach?

Oprócz niezbędnych udogodnień w katowickim nowym budownictwie często oferowane są dodatkowe rozwiązania. W budynkach planowane są rowerownie, wózkownie, prywatne kluby fitness, przedszkola. Na wewnętrznych dziedzińcach znajdują się elementy małej architektury, strefy odpoczynku, siłownie plenerowe, tereny rekreacyjne.

Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy rowerowe. W halach garażowych zaprojektowane są stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

Często oddawane w standardzie deweloperskim nowe mieszkania w Katowicach wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, pakiety antysmogowe, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Katowicach ― gdzie najlepiej kupić?

W stolicy województwa śląskiego znajduje się pięć wyodrębnionych zespołów dzielnic: Zespół dzielnic śródmiejskich, Zespół dzielnic północnych, Zespół dzielnic zachodnich, Zespół dzielnic wschodnich oraz Zespół dzielnic południowych. Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na terenie całego miasta ― w centrum, dzielnicach sąsiadujących ze śródmieściem oraz na obrzeżach. Katowice są bardzo dobrze skomunikowane, środki transportu publicznego dostępne są w każdym zakątku miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat rosną, średnia cena na rynku pierwotnym w Katowicach wynosi około 7500 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejszą i zarazem najtańszą lokalizacją są południowe dzielnice Katowic. Oddalone od centrum lecz dobrze skomunikowane dzielnice oferują dostęp do rozległych terenów zielonych (parków, lasów, rezerwatów), rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej, licznych obiektów przeznaczonych dla dzieci. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym na Murckach, Piotrowicach-Ochojcu, Kostuchnie wynosi około 5100 zł za m2. Nieco droższe są Podlesie i Zarzecze, gdzie metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie kosztuje średnio od 4900 do 5800 zł.

Bardziej miejskie, ale wciąż na uboczu, są obszary Brynów, Ligota i Panewniki w Zespole dzielnic zachodnich. Średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania wynosi tu około 6100 zł.

Najwięcej nowych mieszkań powstaje w okolicach Muchowca oraz Doliny Trzech Stawów. Jest to atrakcyjna lokalizacja, tuż przy Katowickim Parku Leśnym. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 7700 zł za m2.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż kupić można w Śródmieściu, w skład którego wchodzą osiedla Paderewskiego-Muchowiec, Koszutka i Bogucice. Tutaj średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie mieści się w przedziale od 6600 do 9000 zł i zależy od lokalizacji, wielkości lokalu, standardu inwestycji i oferowanych udogodnień. 

Inwestycje deweloperskie w Katowicach ― nowoczesne budownictwo, wieżowce, rosnące ceny

Rynek nowego budownictwa w Katowicach prężnie się rozwija, wyróżnia się dużą liczbą wysokościowców mieszkalnych i nowoczesną architekturą. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, rosną też ceny nowych mieszkań.