Nowe mieszkania Świdnik

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Świdnik
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Świdniku

Świdnik znajduje się w bliskim sąsiedztwie Lublina – tuż przy jego wschodniej granicy – i wyróżnia się dynamicznie modernizującą się infrastrukturą. Jest siedzibą powiatu świdnickiego, a populacja miasta wynosi obecnie blisko 40 tysięcy mieszkańców. Świdnik jest chętnie wybierany przez osoby poszukujące mieszkania na przedmieściu, a regionalni i lokalni deweloperzy regularnie realizują tutaj nowe inwestycje.

Świdnik leży w pobliżu drogi ekspresowej S12, co pozwala na szybki i dogodny dojazd do innych części województwa. Posiada też rozwiniętą sieć transportu miejskiego.

Co buduje się w Świdniku?

Rynek pierwotny Świdnika jest wyraźnie zdominowany przez nowe budownictwo wielorodzinne. W ofercie deweloperskiej znajdziemy:

 • realizowane etapowo osiedla o średniowysokiej lub niskiej zabudowie oraz towarzyszącej infrastrukturze;
 • kameralne wolnostojące budynki wielorodzinne, niekiedy wyposażone w zaplecze usługowe;
 • inwestycje mieszkaniowo-apartamentowe o podwyższonym standardzie wykończenia.

Wśród nowych nieruchomości powstających na terenie Świdnika spotkamy też pojedyncze inwestycje jednorodzinne.

Wszystkie nowe osiedla, niezależnie od typu i standardu, są realizowane z dotrzymaniem aktualnych wymogów budowlanych. Deweloperzy stosują też nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz energooszczędne materiały.

Gdzie w Świdniku powstają nowe mieszkania?

Świdnik posiada dużo terenów inwestycyjnych, i deweloperzy aktywnie z tego korzystają wznosząc nowe osiedla w różnych częściach miasta. Najwięcej inwestycji deweloperskich obecnie powstaje:

 • w południowej części miasta, w obrębie osiedli Polesie, Brzeziny-Kalina, Brzeziny II;
 • niedaleko wschodniej granicy Świdnika – na terenie osiedla Kusocińskiego.

Deweloperzy nieustannie rozszerzają geografię swojej działalności, wybierając najdogodniejsze dla potencjalnych mieszkańców lokalizacje miasta.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wszystkie realizowane w Świdniku nowe inwestycje posiadają towarzyszącą infrastrukturę, która zapewnia wyższy komfort zamieszkania. Do podstawowych udogodnień należą:

 • podziemne parkingi oraz naziemne miejsca postojowe;
 • podstawowa infrastruktura dla rowerzystów;
 • chodniki, oświetlenie, aranżacje roślinne na terenie osiedli;
 • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych;
 • windy w budynkach;
 • komórki lokatorskie, rowerownie i pomieszczenia do przechowywania wózków dziecięcych;
 • strefy wypoczynku dla mieszkańców.

W niektórych inwestycjach funkcjonują lokale handlowo-usługowe (sklepy, placówki pocztowe, salony fryzjerskie i in.) na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania są oddawane do użytku przeważnie w stanie deweloperskim, ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Niektóre firmy deweloperskie oferują różnorodne pakiety usług wykończeniowych na życzenie nabywcy. Oferowane są lokale o zróżnicowanych układach i metrażach, uzupełnione w dodatkową powierzchnię w postaci balkonów, loggii oraz tarasów.  

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Świdniku?

Inwestowanie w nieruchomości coraz intensywniej nabiera popularności, i najatrakcyjniejszy dla inwestorów jest rynek pierwotny. Świdnik jest korzystną lokalizacją dla osób, które chcą kupić nowe mieszkania celem wynajmu, gdyż miasto ma wyraźny charakter mieszkaniowy, i popyt na wynajem długoterminowy jest dość wysoki. Poza tym, wynajmujących przyciąga bliskość Lublina oraz autonomiczna infrastruktura miasta. Istotnym czynnikiem też są ceny – w przypadku Świdnika są one nawet dostępniejsze, niż w Lublinie, który uważany jest za jeden z najtańszych centrów wojewódzkich w kraju. Przy dość przystępnych cenach standard realizowanych w Świdniku inwestycji jest wystarczająco wysoki, aby sprostać wymaganiom nabywców.

Mimo, że obecnie ceny mieszkań w Świdniku są przystępne, w dalszym ciągu mamy do czynienia z tendencją wzrostową – jest to dobra wiadomość dla inwestora, gdyż oznacza, że jego nieruchomości istotnie zyskają na wartości już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Świdniku?

Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego w Świdniku są przystępne – nie wykraczają poza obręb średniej półki cenowej. Przy zachowaniu dobrego standardu wykonania, są odczuwalnie tańsze, niż nowe mieszkania w stolicy lubelszczyzny. Stawki wskazane przez deweloperów zawierają już podatek VAT, który może być zwrócony w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego na osobę fizyczną lub na firmę.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Świdnika

Lublinod ‍8 218 zł / m2
Chełmod ‍7 700 zł / m2
Puławyod ‍5 975 zł / m2
Zamośćod ‍6 950 zł / m2
Dęblinod ‍5 100 zł / m2
Biłgorajod ‍5 836 zł / m2
Garwolinod ‍5 770 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Siedlceod ‍7 340 zł / m2