Nowe mieszkania Lublina, ceny mieszkań

 — 72 obiekty
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
56 Inwestycji
Bydgoszcz
75 Inwestycji
Gdańsk
164 Inwestycji
Katowice
48 Inwestycji
Kielce
56 Inwestycji
Kraków
305 Inwestycji
Lublin
72 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
23 Inwestycji
Poznań
217 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
86 Inwestycji
Warszawa
410 Inwestycji
Wrocław
266 Inwestycji
Zielona Góra
17 Inwestycji
Łódź
139 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Lublina
Biała Podlaska
4 Inwestycji
Biłgoraj
1 Inwestycja
Chełm
2 Inwestycji
Dęblin
2 Inwestycji
Garwolin
5 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Nałęczów
1 Inwestycja
Puławy
5 Inwestycji
Zamość
4 Inwestycji
Łuków
2 Inwestycji
Świdnik
7 Inwestycji
Cena / m2
3 564
8 500
3 564 8 500
Pokoje
36 Inwestycji
57 Inwestycji
59 Inwestycji
51 Inwestycji
8 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
36 Inwestycji
Dostępne od 2021+
23 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Lublinie

Lublin to największe miasto na wschodzie Polski, ważny ośrodek akademicki, gospodarczy i administracyjny. Stolica województwa lubelskiego prężnie się rozbudowuje i zmienia. W Lublinie dynamicznie rozwijają się sektory rolnictwa, przemysłu, tranzytu, usług i technologii informatycznych. Jest to młode miasto ― 20% populacji stanowią studenci licznych uczelni i szkół wyższych.

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie również się zmienia ― podnosi się standard wykonania, zwiększa się liczba ofert. Inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta, w tym w historycznym centrum. Ceny nowych mieszkań w Lublinie są bardzo zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną, na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Lublinie ― jakie są oferty?

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie jest dość różnorodny pod względem ofert. Dominują tu mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych wieloetapowych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych inwestycjach. Nowe osiedla w większości są o średniowysokiej zabudowie i nowoczesnej architekturze, oddawane są w wysokim standardzie.

Coraz więcej na lubelskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest inwestycji realizowanych w standardzie podwyższonym. Ekskluzywne apartamentowce o nowoczesnym designie, w dobrej lokalizacji, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. W tym segmencie jest również dużo ofert mieszkań w zrewitalizowanych lub odrestaurowanych zabytkowych kamienicach. Szereg dawnych budynków historycznych w Lublinie objęto renowacją i przebudową.

Jednorodzinne budownictwo w Lublinie realizowane jest głównie na przedmieściach, obejmuje domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, wolnostojące wille. Inwestycje oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą,  o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze.

Oddzielnym segmentem lubelskiego rynku deweloperskiego są mini apartamenty oraz mieszkania inwestycyjne ― lokale przeznaczone pod wynajem i realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. W takich obiektach deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie ciągle się podnosi. Coraz więcej na rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów w pełni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, specjalne miejsca parkingowe.

Do niezbędnych udogodnień w inwestycjach deweloperskich w Lublinie należą: miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, place zabaw dla dzieci, energooszczędne oświetlenie części wspólnych. Wokół budynków wykonane są chodniki, trawniki i nasadzenia zieleni, drogi dojazdowe. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Lublinie?

W odpowiedzi na coraz większe wymagania nabywców nowych mieszkań w Lublinie deweloperzy oferują dodatkowe udogodnienia. Na parterach i w halach garażowych budynków znajdują się rowerownie i wózkownie. Do przechowywania rowerów na terenie osiedli umieszczane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

Coraz częściej w nowych inwestycjach budowlanych projektowane są instalacje fotowoltaiczne, stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na wewnętrznych patio i dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy zieleni i odpoczynku, bezpieczne place zabaw dla dzieci, boiska, siłownie plenerowe, elementy małej architektury, ogrody i parki. W części parterowej przewidziane są lokale handlowo-usługowe, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, prywatne punkty odbioru przesyłek.

W Lublinie w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w wideodomofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Lublinie ― gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie w Lublinie realizowane są na terenie całego miasta, w tym w ścisłym centrum. Najwięcej nowych mieszkań na sprzedaż znajduje się w centralnej, zachodniej i północnej części miasta. Ceny są bardzo zróżnicowane, stopniowo rosną i mieszczą się w zakresie od 3400 do 15000 zł za metr kwadratowy. Średnia cena na rynku pierwotnym w Lublinie wynosi około 6600 zł za m2.

Administracyjne Lublin podzielony jest na dzielnice. Najpopularniejszymi obszarami na rynku nowego budownictwa są Śródmieście, Czuby Południowe, Rury, Sławin, Sławinek, Czechów Północny i Południowy. Dzielnice te wyróżniają się rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, oświatową, transportową i rekreacyjną, oferują dostęp do rozległych terenów zielonych. Rozpiętość cen jest duża. Najdroższe nieruchomości znajdują się na Czubach, Rurach, Sławinie i w Śródmieściu. Tutaj metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje od 6400 do 7200 zł. Tańsze nowe mieszkania i domy są na Czechowie Południowym i Czechowie Północnym ― około 6300 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Lublinie są również dzielnice Bronowice i Kalinowszczyzna. Są to dzielnice bardziej oddalone od centrum ale dobrze skomunikowanie z całym miastem, z dużą liczbą przedszkoli i szkół, zielonych terenów, placów zabaw, obiektów handlowych i usługowych. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje tu około 6200 zł.

Najtańsze nowe mieszkania na sprzedaż oferowane są w dzielnicach Abramowice, Węglin Północny, Tatary, Felin. Tam średnia cena na rynku pierwotnym wynosi około 4900 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Lublinie ― dużo ofert, atrakcyjne ceny, odrestaurowane kamienice i apartamenty inwestycyjne

Rynek nowego budownictwa w Lublinie prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym. Wyróżnia się bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach w ścisłym centrum miasta, mini apartamentów i mieszkań inwestycyjnych. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.