Mieszkania w nowych inwestycjach Lublina

Rynek pierwotny Lublin ― inwestycje deweloperskie
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Lublina
Biała Podlaska
5 Inwestycji
Biłgoraj
1 Inwestycja
Chełm
3 Inwestycji
Dęblin
1 Inwestycja
Janów Lubelski
0 Inwestycji
Kazimierz Dolny
0 Inwestycji
Nałęczów
0 Inwestycji
Puławy
6 Inwestycji
Zamość
4 Inwestycji
Łuków
1 Inwestycja
Świdnik
6 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
4 600
10 500
4 600 10 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
26 Inwestycji
2-pokojowe
48 Inwestycji
3-pokojowe
53 Inwestycji
4+ -pokojowe
47 Inwestycji
Domy
7 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
31 Inwestycji
Dostępne od 2022
37 Inwestycji
Dostępne od 2023
25 Inwestycji
Dostępne od 2024+
22 Inwestycji
67 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Lublinie

Stolica województwa lubelskiego jest jednym ze strategicznych ośrodków miejskich na wschodzie kraju. Jest siedzibą wielu uczelni i miejscem zamieszkania dla dużej liczby młodych osób – według statystyk, ponad 20 proc. mieszkańców Lublina stanowią studenci. Jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym, biznesowym, logistycznym; w regionie tym prężnie rozwija się rolnictwo i inne branże gospodarki. Nie stoi w miejscu też sektor nieruchomości, a zwłaszcza rynek pierwotny – Lublin jest docelowym obszarem działalności wielu firm deweloperskich (obecnie działa tu blisko 40 podmiotów gospodarczych wznoszących nowe budynki i domy).

Jednocześnie poprawia się standard nowego budownictwa, wprowadza się innowacyjne rozwiązania oraz ciekawe udogodnienia, a przy tym ceny nieruchomości w Lublinie nadal są wśród najniższych w skali kraju.

Co buduje się w Lublinie?

Na terenie Lublina znajdziemy bardzo różnorodne oferty lokali mieszkalnych na sprzedaż – ich charakter z reguły zależy od lokalizacji inwestycji na mapie miasta. Dominującą grupą są niewątpliwie nowoczesne inwestycje wielorodzinne, nie brakuje też projektów wykonywanych w standardzie premium oraz kameralnych domków.

Rozpatrzmy te oferty nieco bardziej szczegółowo. Nowe osiedla wielorodzinne powstają na terenie mieszkaniowych dzielnic Lublina i są skierowane głównie do osób poszukujących własnego mieszkania – młodych rodzin z dziećmi, osób pracujących lub decydujących się na przeprowadzkę do Lublina. Takie inwestycje wyróżniają się nowoczesną architekturą i podstawową wewnętrzną infrastrukturą.

Inwestycje o wysokim standardzie są zlokalizowane przeważnie w centralnych częściach miasta – tych najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym. Są to zarówno nowoczesne apartamentowce, jak i zrewitalizowane obiekty, sprzyjające lepszemu zagospodarowaniu historycznej części miasta. Takie inwestycje zazwyczaj wyróżniają się wysokim standardem udogodnień.

Studencki charakter miasta wprowadza też swoje korekty w ofercie deweloperskiej – na terenie Lublina powstają specyficzne inwestycje mikro- i mini-apartamentów oraz prywatnych akademików. Lokale te są sprzedawane osobom planującym czerpać zyski z wynajmu długoterminowego, a także objęte specjalizowaną obsługą.

Na terenie miasta są budowane nie tylko apartamenty i nowe mieszkania – Lublin jest równie popularną destynacją dla osób poszukujących jednorodzinnego lokalu, gdyż duża część dzielnic poza centrum posiada wystarczająco kameralny charakter. Budowane są osiedla domów jednorodzinnych (w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz wolnostojącej), kameralne wille od dewelopera oraz kompleksy kilkulokalowych budynków utrzymanych w koncepcji jednorodzinnej.

Gdzie w Lublinie powstają nowe mieszkania?

Nowe budynki, apartamentowce i domy są wznoszone w każdym zakątku Lublina, lecz największą popularnością cieszą się zachodnie, centralne i północne dzielnice miasta. Są szczególnie zyskowne pod względem inwestycyjnym, posiadają dobrze rozwiniętą infrastrukturę i pozwalają na dostęp do kluczowych destynacji miasta – właśnie z tego powodu dane obszary są najbardziej perspektywicznym gruntem na nowe inwestycje.

Lublin składa się z 27 jednostek administracyjnych – i najwięcej inwestycji mieszkaniowych jest planowanych w obrębie takich dzielnic, jak Śródmieście, Sławin, Sławinek, Czuby Południowe, Rury, Czechów Południowy oraz Północny.

Wśród bardziej oddalonych od centrum, ale równie popularnych dzielnic – Bronowice i Kalinowszczyzna. Obszary te posiadają wszystkie walory niezbędne do komfortowego zamieszkania i oferują przystępne ceny mieszkań.

Najniższe ceny w ogłoszeniach o sprzedaży nieruchomości zaobserwujemy w przypadku mieszkań położonych na terenie dzielnic Abramowice, Tatary, Felin oraz Węglin Północny.

Równie dostępne i kameralne są inwestycje położone w miejscowościach otaczających Lublin oraz przygranicznych dzielnicach miasta – takich jak Niemce, Świdnik, Wrotków, Czuby, Jakubowice Konińskie czy Jastków. W tych lokalizacjach znajdziemy zarówno nowe bloki mieszkalne, jak i kameralne kompleksy domków jednorodzinnych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wysokie wymagania nabywców sprawiają, że lubelscy deweloperzy wciąż podnoszą standard swoich inwestycji. Obecnie lubelskie osiedla są w stanie zaoferować wszelkie możliwe udogodnienia i infrastrukturę – wachlarz ich zależy jedynie od standardu, w którym jest wykonywana inwestycja.

Do podstawowych udogodnień należą przemyślany układ przestrzeni osiedlowej, zagospodarowany teren, aranżacje roślinne, oświetlenie, mała architektura. Niezbędnikiem jest także infrastruktura dla właścicieli samochodów – zwłaszcza wystarczająca liczba miejsc parkingowych (naziemnych, podziemnych lub w indywidualnych boksach garażowych), oraz dostępność pomieszczeń do przechowywania (komórki lokatorskie, rowerownie, wózkarnie i in.).

Niemniej istotna jest infrastruktura dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów – poręcze, szerokie chodniki i korytarze, minimum barier architektonicznych, bezpieczne nawierzchnie, wydzielone strefy parkingowe, odpowiednie windy i podnośniki.

Lubelskie nowe inwestycje często są wyposażane w podstawową infrastrukturę rekreacyjną – place zabaw na świeżym powietrzu, strefy gier, bawialnie, strefy piknikowe, wspólne zielone patia. Do tego – podstawowa infrastruktura usługowa, na przykład, sklepy osiedlowe, kawiarnie, punkty naprawy, bankomaty, paczkomaty, salony fryzjerskie, ośrodki rozwoju dziecka.

Nowoczesne osiedla realizowane w Lublinie posiadają podwyższony poziom bezpieczeństwa, często są ogrodzone, objęte monitoringiem lub/i ochroną.

Wśród innowacyjnych rozwiązań infrastrukturalnych wdrażanych w nowych inwestycjach – panele słoneczne do zasilania części wspólnych, systemy rekuperacji wody, infrastruktura promująca użytkowanie samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Inwestycje o wysokim standardzie przewidują takie udogodnienia, jak prywatne sale fitness, strefy relaksu i spa, strefy biznesowe z salami konferencyjnymi pod wynajem, usługi concierge, restauracje i bary w obrębie inwestycji.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Lublinie?

Wynajem długo- i krótkoterminowy jest popularnym sposobem na generowanie dochodu pasywnego wśród osób posiadających odpowiednie lokale mieszkalne w obrębie Lublina. Mieszkania są wynajmowane głównie przez studentów oraz młode osoby pracujące przeprowadzające się do miasta, co pozwala liczyć na stabilne dochody z nieruchomości. Ponadto ceny mieszkań w Lublinie rosną (mimo, że nadal należą do najbardziej dostępnych w kraju), co otwiera perspektywę zysku od późniejszej sprzedaży lokalu.

Na terenie miasta powstaje coraz więcej inwestycji dedykowanych pod wynajem – condohoteli, nowych apartamentów oraz mikroapartamentów, objętych obsługą ułatwiającą zarządzanie nieruchomością.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Lublinie?

Mieszkanie deweloperskie w Lublinie kosztuje odczuwalnie taniej, niż w innych ośrodkach wojewódzkich.

Najdroższe mieszkania w Lublinie są ulokowane w obrębie Śródmieścia oraz w niektórych punktach Czechowa Północnego i Południowego. Najtańsze mieszkania i domy znajdziemy na terenie Felina i Sławinka oraz na  lubelskich przedmieściach (w Jastkowie, Szerokim, Elizówce, Świdniku).

Do ceny mieszkania w stanie deweloperskim należy doliczyć koszt prac i materiałów, niezbędnych do wykończenia lokalu, oraz podatek VAT – 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla większych lokali.

Podatek VAT może być odliczony w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.

Ceny nowych mieszkań Lublina

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍8 999 zł
od ‍282 220 zł
2-pokojowe
od ‍4 950 zł
od ‍219 236 zł
3-pokojowe
od ‍4 700 zł
od ‍294 408 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 699 zł
od ‍361 947 zł