Nowe mieszkania Lublina. Rynek pierwotny

 — 65 obiektów
Rynek pierwotny Lublin ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Lublina
Biała Podlaska
4 Inwestycji
Biłgoraj
1 Inwestycja
Chełm
2 Inwestycji
Dęblin
1 Inwestycja
Garwolin
5 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Nałęczów
1 Inwestycja
Puławy
5 Inwestycji
Zamość
4 Inwestycji
Łuków
1 Inwestycja
Świdnik
6 Inwestycji
Cena / m2
3 564
8 500
3 564 8 500
Pokoje
34 Inwestycji
50 Inwestycji
54 Inwestycji
45 Inwestycji
8 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
31 Inwestycji
Dostępne od 2021+
19 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Lublinie

Lublin to największe miasto na wschodzie Polski, ważny ośrodek akademicki, gospodarczy i administracyjny. Stolica województwa lubelskiego prężnie się rozbudowuje i zmienia. W Lublinie dynamicznie rozwijają się sektory rolnictwa, przemysłu, tranzytu, usług i technologii informatycznych. Jest to młode miasto ― 20% populacji stanowią studenci licznych uczelni i szkół wyższych.

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie również się zmienia ― podnosi się standard wykonania, zwiększa się liczba ofert. Inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta, w tym w historycznym centrum. Ceny nowych mieszkań w Lublinie są bardzo zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną, na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Lublinie ― jakie są oferty?

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie jest dość różnorodny pod względem ofert. Dominują tu mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych wieloetapowych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych inwestycjach. Nowe osiedla w większości są o średniowysokiej zabudowie i nowoczesnej architekturze, oddawane są w wysokim standardzie.

Coraz więcej na lubelskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest inwestycji realizowanych w standardzie podwyższonym. Ekskluzywne apartamentowce o nowoczesnym designie, w dobrej lokalizacji, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. W tym segmencie jest również dużo ofert mieszkań w zrewitalizowanych lub odrestaurowanych zabytkowych kamienicach. Szereg dawnych budynków historycznych w Lublinie objęto renowacją i przebudową.

Jednorodzinne budownictwo w Lublinie realizowane jest głównie na przedmieściach, obejmuje domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, wolnostojące wille. Inwestycje oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą,  o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze.

Oddzielnym segmentem lubelskiego rynku deweloperskiego są mini apartamenty oraz mieszkania inwestycyjne ― lokale przeznaczone pod wynajem i realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. W takich obiektach deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowego budownictwa mieszkaniowego w Lublinie ciągle się podnosi. Coraz więcej na rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów w pełni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, specjalne miejsca parkingowe.

Do niezbędnych udogodnień w inwestycjach deweloperskich w Lublinie należą: miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, place zabaw dla dzieci, energooszczędne oświetlenie części wspólnych. Wokół budynków wykonane są chodniki, trawniki i nasadzenia zieleni, drogi dojazdowe. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Lublinie?

W odpowiedzi na coraz większe wymagania nabywców nowych mieszkań w Lublinie deweloperzy oferują dodatkowe udogodnienia. Na parterach i w halach garażowych budynków znajdują się rowerownie i wózkownie. Do przechowywania rowerów na terenie osiedli umieszczane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy i wieszaki rowerowe.

Coraz częściej w nowych inwestycjach budowlanych projektowane są instalacje fotowoltaiczne, stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na wewnętrznych patio i dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy zieleni i odpoczynku, bezpieczne place zabaw dla dzieci, boiska, siłownie plenerowe, elementy małej architektury, ogrody i parki. W części parterowej przewidziane są lokale handlowo-usługowe, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, prywatne punkty odbioru przesyłek.

W Lublinie w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w wideodomofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Lublinie ― gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie w Lublinie realizowane są na terenie całego miasta, w tym w ścisłym centrum. Najwięcej nowych mieszkań na sprzedaż znajduje się w centralnej, zachodniej i północnej części miasta. Ceny są bardzo zróżnicowane, stopniowo rosną i mieszczą się w zakresie od 3400 do 15000 zł za metr kwadratowy. Średnia cena na rynku pierwotnym w Lublinie wynosi około 6600 zł za m2.

Administracyjne Lublin podzielony jest na dzielnice. Najpopularniejszymi obszarami na rynku nowego budownictwa są Śródmieście, Czuby Południowe, Rury, Sławin, Sławinek, Czechów Północny i Południowy. Dzielnice te wyróżniają się rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, oświatową, transportową i rekreacyjną, oferują dostęp do rozległych terenów zielonych. Rozpiętość cen jest duża. Najdroższe nieruchomości znajdują się na Czubach, Rurach, Sławinie i w Śródmieściu. Tutaj metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje od 6400 do 7200 zł. Tańsze nowe mieszkania i domy są na Czechowie Południowym i Czechowie Północnym ― około 6300 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Lublinie są również dzielnice Bronowice i Kalinowszczyzna. Są to dzielnice bardziej oddalone od centrum ale dobrze skomunikowanie z całym miastem, z dużą liczbą przedszkoli i szkół, zielonych terenów, placów zabaw, obiektów handlowych i usługowych. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje tu około 6200 zł.

Najtańsze nowe mieszkania na sprzedaż oferowane są w dzielnicach Abramowice, Węglin Północny, Tatary, Felin. Tam średnia cena na rynku pierwotnym wynosi około 4900 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Lublinie ― dużo ofert, atrakcyjne ceny, odrestaurowane kamienice i apartamenty inwestycyjne

Rynek nowego budownictwa w Lublinie prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym. Wyróżnia się bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach w ścisłym centrum miasta, mini apartamentów i mieszkań inwestycyjnych. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.