Deweloperzy w Lublinie

 33 firmy

Kto buduje w Lublinie ― deweloperzy stolicy województwa lubelskiego

Obecnie na lubelskim regionalnym rynku nieruchomości działa blisko 35 firm deweloperskich. W Lublinie realizowane są inwestycje mieszkaniowe o różnym standardzie i specyfice, przeznaczone zarówno dla osobistych potrzeb nabywców, jak i na wynajem.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Lublina?

Większość deweloperów Lublina to lokalne firmy budowlane działające w średnim segmencie cenowym. Spotkamy tu też kilka dużych ogólnopolskich firm deweloperskich oraz szereg przedsiębiorstw realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie poszczególnych województw (najczęściej ― południowo-wschodniej Polski).

Jak wybrać dobrego dewelopera w Lublinie?

Odróżnić rzetelnego dewelopera od nierzetelnego nie jest, wbrew pozorom, trudno ― wystarczy zainteresować się, czy firma działa zgodnie z prawem i czy działka, na której będzie stał nasz budynek, jest objęta odpowiednim prawem własności. Na temat własności działek dowiemy się z ksiąg wieczystych, których dane są dostępne na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Z kolei, za pomocą Wyszukiwarki publicznej Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń (również dostępnej online) możemy upewnić się, że wybrana przez nas inwestycja jest realizowana z pozwoleniem na budowę. Warto także sprawdzić treść i formę umowy deweloperskiej oferowanej do podpisania przez daną firmę.

Jak sprawdzić dewelopera?

Najpierw warto sprawdzić formę prawną i stan finansowy naszej firmy deweloperskiej ― zrobimy to za pomocą KRD (Krajowego Rejestru Długów). Należy zwracać szczególną uwagę na informacje o ewentualnych zaległościach firmy i prowadzonych wobec niej postępowaniach sądowych.

Przydatne w weryfikacji reputacji dewelopera są również branżowe rankingi dostępne na tematycznych portalach oraz opinie klientów, którzy współpracowali z danym deweloperem. Oznaką wiarygodności firmy może być też przynależność do branżowych stowarzyszeń i organizacji, największą i najbardziej uznaną z których jest Polski Związek Firm Deweloperskich. O renomie dewelopera mówią też jego nagrody w konkursach, szczególnie krajowych i międzynarodowych, oraz certyfikaty jakości. Szczególnym uhonorowaniem branżowym jest Certyfikat Dewelopera przyznawany przez PZPB (Polski Związek Pracodawców Budownictwa).

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Lublina?

Stolica lubelszczyzny wyróżnia się dość dużą różnorodnością ofert nieruchomości ― deweloperzy Lublina budują jednorodzinne domy i kompleksy na przedmieściach i wieloetapowe osiedla mieszkalne w urbanistycznych dzielnicach oraz rewitalizują zabytkowe budynki w historycznym centrum, zamieniając je na prestiżowe inwestycje apartamentowe.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Przed zawarciem umowy o kupno mieszkania należy mieć stuprocentową pewność wiarygodności wybranego dewelopera. Uczciwe firmy zapewniają wykonanie zobowiązań umowy w odpowiednim terminie oraz przestrzeganie standardów jakości wskazanych w załączniku do umowy.