Deweloperzy w Lublinie

 40 firm
Mak Dom
Mak Dom
mieszkania
od ‍5 100 zł / m2
 $1 280
projekty
Żagiel Dom
Żagiel Dom
mieszkania
od ‍6 700 zł / m2
 $1 690
projekty
DomLublin
DomLublin
mieszkania
od ‍6 715 zł / m2
 $1 690
projekty
Howell
Howell
mieszkania
od ‍6 000 zł / m2
 $1 510
projekty
Perfekt Bau DC
Perfekt Bau DC
mieszkania
od ‍5 950 zł / m2
 $1 500
projekty
Lalak Development
Lalak Development
mieszkania
od ‍5 500 zł / m2
 $1 390
projekty
Grupa Developer Lublin
Grupa Developer Lublin
mieszkania
od ‍4 600 zł / m2
 $1 160
projekty
Chrzanowscy Development
Chrzanowscy Development
mieszkania
od ‍6 100 zł / m2
 $1 540
projekty
Immobilia Polska
Immobilia Polska
mieszkania
od ‍7 250 zł / m2
 $1 830
projekty
Orion Lublin
Orion Lublin
mieszkania
od ‍6 500 zł / m2
 $1 640
projekty
TTS Development
TTS Development
mieszkania
od ‍4 400 zł / m2
 $1 110
projekty

Kto buduje w Lublinie ― deweloperzy stolicy województwa lubelskiego

Obecnie na lubelskim regionalnym rynku nieruchomości działa blisko 35 firm deweloperskich. W Lublinie realizowane są inwestycje mieszkaniowe o różnym standardzie i specyfice, przeznaczone zarówno dla osobistych potrzeb nabywców, jak i na wynajem.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Lublina?

Większość deweloperów Lublina to lokalne firmy budowlane działające w średnim segmencie cenowym. Spotkamy tu też kilka dużych ogólnopolskich firm deweloperskich oraz szereg przedsiębiorstw realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie poszczególnych województw (najczęściej ― południowo-wschodniej Polski).

Jak wybrać dobrego dewelopera w Lublinie?

Odróżnić rzetelnego dewelopera od nierzetelnego nie jest, wbrew pozorom, trudno ― wystarczy zainteresować się, czy firma działa zgodnie z prawem i czy działka, na której będzie stał nasz budynek, jest objęta odpowiednim prawem własności. Na temat własności działek dowiemy się z ksiąg wieczystych, których dane są dostępne na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Z kolei, za pomocą Wyszukiwarki publicznej Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń (również dostępnej online) możemy upewnić się, że wybrana przez nas inwestycja jest realizowana z pozwoleniem na budowę. Warto także sprawdzić treść i formę umowy deweloperskiej oferowanej do podpisania przez daną firmę.

Jak sprawdzić dewelopera?

Najpierw warto sprawdzić formę prawną i stan finansowy naszej firmy deweloperskiej ― zrobimy to za pomocą KRD (Krajowego Rejestru Długów). Należy zwracać szczególną uwagę na informacje o ewentualnych zaległościach firmy i prowadzonych wobec niej postępowaniach sądowych.

Przydatne w weryfikacji reputacji dewelopera są również branżowe rankingi dostępne na tematycznych portalach oraz opinie klientów, którzy współpracowali z danym deweloperem. Oznaką wiarygodności firmy może być też przynależność do branżowych stowarzyszeń i organizacji, największą i najbardziej uznaną z których jest Polski Związek Firm Deweloperskich. O renomie dewelopera mówią też jego nagrody w konkursach, szczególnie krajowych i międzynarodowych, oraz certyfikaty jakości. Szczególnym uhonorowaniem branżowym jest Certyfikat Dewelopera przyznawany przez PZPB (Polski Związek Pracodawców Budownictwa).

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Lublina?

Stolica lubelszczyzny wyróżnia się dość dużą różnorodnością ofert nieruchomości ― deweloperzy Lublina budują jednorodzinne domy i kompleksy na przedmieściach i wieloetapowe osiedla mieszkalne w urbanistycznych dzielnicach oraz rewitalizują zabytkowe budynki w historycznym centrum, zamieniając je na prestiżowe inwestycje apartamentowe.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Przed zawarciem umowy o kupno mieszkania należy mieć stuprocentową pewność wiarygodności wybranego dewelopera. Uczciwe firmy zapewniają wykonanie zobowiązań umowy w odpowiednim terminie oraz przestrzeganie standardów jakości wskazanych w załączniku do umowy.