Deweloperzy w Rzeszowie

 34 firmy
Invest Development

Invest Development

mieszkania
od ‍7 200 zł / m2
 $1 590
projekty
SGL Deweloper

SGL Deweloper

mieszkania
od ‍4 800 zł / m2
 $1 060
projekty
Deweloper Apklan

Deweloper Apklan

mieszkania
od ‍5 800 zł / m2
 $1 280
projekty
Hartbex

Hartbex

mieszkania
od ‍9 278 zł / m2
 $2 050
projekty
BOZ Development

BOZ Development

mieszkania
od ‍6 400 zł / m2
 $1 410
projekty
Bryksy

Bryksy

mieszkania
od ‍7 800 zł / m2
 $1 720
projekty
Domwise

Domwise

mieszkania
od ‍7 706 zł / m2
 $1 700
projekty
IBG Investment

IBG Investment

mieszkania
od ‍6 800 zł / m2
 $1 500
projekty

Kto buduje w Rzeszowie ― deweloperzy stolicy województwa podkarpackiego

Rynek nieruchomości Rzeszowa dość prężnie się rozwija ― świadectwem tego jest ponad 50 nowych inwestycji mieszkaniowych wznoszonych przez tutejszych deweloperów.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Rzeszowa?

Dziś na terenie Rzeszowa i okolic działa blisko 35 deweloperów. To są zarówno duże ogólnopolskie zakłady budowlane, jak i małe lokalne firmy o tradycji rodzinnej. Wśród deweloperów stolicy Podkarpacia są też przedsiębiorstwa regionalne, działające na terenie kilku ― w tym podkarpackiego ― województw. Firmy deweloperskie Rzeszowa specjalizują się w różnorodnych sektorach budownictwa mieszkaniowego.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Rzeszowie?

Żeby wybrać odpowiednią firmę deweloperską, należy wiedzieć, jakie kryteria wyboru stosować. Porady ekspertów od nieruchomości i prawników, jak i doświadczenia wielu nabywców lokali z rynku pierwotnego świadczą o tym, że firmę deweloperską należy obowiązkowo zweryfikować, przy czym stosując różne narzędzia. Najpierw, oczywiście, poznamy historię firmy ― czy już posiada doświadczenie w branży, jakie inwestycje już zrealizowała, jakie dodatkowe projekty prowadzi. Potem sięgniemy po opinię społeczną ― poczytamy opinie w Internecie i fora mieszkańców już wzniesionych przez dewelopera inwestycji. Kolejnym etapem weryfikacji będzie zapoznanie się z treścią przykładowej umowy deweloperskiej ― w celu ujawnienia ewentualnych niekorzystnych dla nas wpisów. Możemy na tym etapie skorzystać z konsultacji doradcy prawnego.

Jak sprawdzić dewelopera?

Zweryfikujemy dewelopera, jak każdą inną firmę ― za pomocą KRS-u (Krajowego Rejestru Sądowego), w którym są zawarte podstawowe dane firmy, oraz KRD (Krajowego Rejestru Długów), gdzie są notowane informacje o stanie finansowym, zobowiązaniach i zadłużeniach, stanie upadłości bądź postępowaniach sądowych prowadzonych wobec firmy. Po weryfikacji firmy deweloperskiej należy upewnić się, że działka, na której będzie stał nasz budynek, jest objęta odpowiednim prawem własności i rzeczywiście należy do dewelopera. Zrobimy to za pomocą ksiąg wieczystych, dostępnych online na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie możemy też zapomnieć o pozwoleniu na budowę, którego uzyskanie jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia prac budowlanych. Upewnić się, że nasza inwestycja posiada takie pozwolenie, możemy za pomocą Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń, również dostępnego w Internecie.

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Rzeszowa?

W stolicy Podkarpacia wznoszone są różnego typu nieruchomości ― deweloperzy Rzeszowa realizują zarówno klasyczne osiedla mieszkalne w średnim segmencie cenowym, jak i inwestycje o podwyższonym i wysokim standardzie. Znaczną część oferty rynku pierwotnego stanowią kompleksy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, ulokowane w zielonych dzielnicach miasta, jak też na przedmieściach. 

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Istotność prawidłowego wyboru dewelopera jest niewątpliwym składnikiem sukcesu w procesie kupna mieszkania. Dziś, dzięki dostępowi do otwartych źródeł informacji, możemy zrobić to, nawet nie wychodząc z domu.