Deweloperzy w Bydgoszczy

 47 firm
Grupa Moderator
Grupa Moderator
mieszkania
od ‍6 800 zł / m2
 $1 710
projekty
Ebud Dom
Ebud Dom
mieszkania
od ‍6 990 zł / m2
 $1 760
projekty
OGBUD
OGBUD
mieszkania
od ‍6 107 zł / m2
 $1 540
projekty
Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM
Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM
mieszkania
od ‍5 011 zł / m2
 $1 260
projekty
Rodźko Dewelopment
Rodźko Dewelopment
mieszkania
od ‍4 828 zł / m2
 $1 220
projekty
Arkada Invest
Arkada Invest
mieszkania
od ‍6 600 zł / m2
 $1 660
projekty
Jakon
Jakon
mieszkania
od ‍5 577 zł / m2
 $1 410
projekty
Folwark Deweloper
Folwark Deweloper
mieszkania
od ‍6 350 zł / m2
 $1 600
projekty
PUBR
PUBR
mieszkania
od ‍6 144 zł / m2
 $1 550
projekty
AWZ Deweloper
AWZ Deweloper
mieszkania
od ‍10 500 zł / m2
 $2 650
projekty
Home Peak
Home Peak
mieszkania
od ‍5 400 zł / m2
 $1 360
projekty

Kto buduje w Bydgoszczy ― deweloperzy stolicy województwa kujawsko-pomorskiego

W realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych na terenie Bydgoszczy i położonych w jej pobliżu miejscowości uczestnicy obecnie blisko 40 firm budowlanych.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Bydgoszczy?

Podobnie jak w przypadku województwa pomorskiego i aglomeracji trójmiejskiej, kujawsko-pomorski rynek nieruchomości należy głównie do lokalnych firm deweloperskich. W Bydgoszczy i okolicach obecnych jest też dużo spółek obejmujących swoją działalnością kilka sąsiadujących województw oraz szereg ogólnopolskich deweloperów.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Bydgoszczy?

Rzetelna firma deweloperska oferuje nabywcom przejrzyste warunki kupna nieruchomości i działa tylko w oparciu o umowę deweloperską uzupełnioną w prospekt informacyjny. Stosowanie jakichkolwiek innych rodzajów umów oznacza, że deweloper usiłuje uniknąć wykonywania swoich obowiązków prawnych. Należy też zweryfikować treść umowy, zwracają szczególną uwagę na dodatkowe klauzule, które mogą zawierać niekorzystne dla nabywcy postanowienia ― na przykład, wzmianki o prawie do zmiany ceny przez dewelopera czy do jednostronnego odbioru gotowego lokalu.

Renoma firmy też się liczy ― warto zapoznać się z pozycjami dewelopera w specjalistycznych rankingach oraz opiniami klientów, zainteresować się historią i osiągnięciami dewelopera. Opinii klientów najlepiej szukać na forach mieszkańców i społecznościach na portalach społecznościowych, nie zaś na oficjalnych stronach firm.

Jak sprawdzić dewelopera?

Istnieje kilka sprawdzonych źródeł przydatnych w weryfikacji dewelopera ― jest to Krajowy Rejestr Sądowy (w którym znajdziemy dane spółki), Krajowy Rejestr Długów (z którego się dowiemy o wypłacalności i ewentualnych zadłużeniach firmy), księgi wieczyste (gdzie znajdziemy dane o własności i aktualnych właścicielach działki, otwartej hipotece, egzekucjach z nieruchomości itd.) oraz plan zagospodarowania przestrzennego (zawiera dane o planowanej rozbudowie okolicznego terenu).

Gwarancją rzetelności dewelopera jest także jego członkostwo w organizacjach branżowych, takich jak Polski Związek Firm Deweloperskich, certyfikaty, zwłaszcza Certyfikat Dewelopera wydawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa oraz wyróżnienia branżowe (regionalne, krajowe i międzynarodowe).

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Bydgoszczy?

Bydgoszcz charakteryzuje się dość różnorodną ofertą pierwotnego rynku nieruchomości. Deweloperzy Bydgoszczy i okolic najczęściej budują nowoczesne kompleksy mieszkalne wielkomiejskiego typu oraz kameralne osiedla nawiązujące do koncepcji budownictwa jednorodzinnego. W ofercie są też inwestycje o standardzie premium, ulokowane zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Wybór odpowiedniej firmy deweloperskiej jest jednym z etapów podejmowania decyzji o kupno mieszkania, takim jak sprawdzenie lokalizacji czy standardu wykończenia. Lekceważenie tego etapu może skutkować problemami prawnymi lub finansowymi.