Deweloperzy w Bydgoszczy

 38 firm
OGBUD

OGBUD

mieszkania
od ‍7 329 zł / m2
 $1 620
projekty
Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM

Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM

mieszkania
od ‍8 250 zł / m2
 $1 820
projekty
Rodźko Dewelopment

Rodźko Dewelopment

mieszkania
od ‍7 700 zł / m2
 $1 700
projekty
Jakon

Jakon

mieszkania
od ‍5 525 zł / m2
 $1 220
projekty
Folwark Deweloper

Folwark Deweloper

mieszkania
od ‍6 350 zł / m2
 $1 400
projekty

Kto buduje w Bydgoszczy ― deweloperzy stolicy województwa kujawsko-pomorskiego

W realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych na terenie Bydgoszczy i położonych w jej pobliżu miejscowości uczestnicy obecnie blisko 40 firm budowlanych.

Jakie firmy deweloperskie działają na rynku Bydgoszczy?

Podobnie jak w przypadku województwa pomorskiego i aglomeracji trójmiejskiej, kujawsko-pomorski rynek nieruchomości należy głównie do lokalnych firm deweloperskich. W Bydgoszczy i okolicach obecnych jest też dużo spółek obejmujących swoją działalnością kilka sąsiadujących województw oraz szereg ogólnopolskich deweloperów.

Jak wybrać dobrego dewelopera w Bydgoszczy?

Rzetelna firma deweloperska oferuje nabywcom przejrzyste warunki kupna nieruchomości i działa tylko w oparciu o umowę deweloperską uzupełnioną w prospekt informacyjny. Stosowanie jakichkolwiek innych rodzajów umów oznacza, że deweloper usiłuje uniknąć wykonywania swoich obowiązków prawnych. Należy też zweryfikować treść umowy, zwracają szczególną uwagę na dodatkowe klauzule, które mogą zawierać niekorzystne dla nabywcy postanowienia ― na przykład, wzmianki o prawie do zmiany ceny przez dewelopera czy do jednostronnego odbioru gotowego lokalu.

Renoma firmy też się liczy ― warto zapoznać się z pozycjami dewelopera w specjalistycznych rankingach oraz opiniami klientów, zainteresować się historią i osiągnięciami dewelopera. Opinii klientów najlepiej szukać na forach mieszkańców i społecznościach na portalach społecznościowych, nie zaś na oficjalnych stronach firm.

Jak sprawdzić dewelopera?

Istnieje kilka sprawdzonych źródeł przydatnych w weryfikacji dewelopera ― jest to Krajowy Rejestr Sądowy (w którym znajdziemy dane spółki), Krajowy Rejestr Długów (z którego się dowiemy o wypłacalności i ewentualnych zadłużeniach firmy), księgi wieczyste (gdzie znajdziemy dane o własności i aktualnych właścicielach działki, otwartej hipotece, egzekucjach z nieruchomości itd.) oraz plan zagospodarowania przestrzennego (zawiera dane o planowanej rozbudowie okolicznego terenu).

Gwarancją rzetelności dewelopera jest także jego członkostwo w organizacjach branżowych, takich jak Polski Związek Firm Deweloperskich, certyfikaty, zwłaszcza Certyfikat Dewelopera wydawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa oraz wyróżnienia branżowe (regionalne, krajowe i międzynarodowe).

Jakie sektory inwestycji mieszkaniowych są najpopularniejsze wśród deweloperów Bydgoszczy?

Bydgoszcz charakteryzuje się dość różnorodną ofertą pierwotnego rynku nieruchomości. Deweloperzy Bydgoszczy i okolic najczęściej budują nowoczesne kompleksy mieszkalne wielkomiejskiego typu oraz kameralne osiedla nawiązujące do koncepcji budownictwa jednorodzinnego. W ofercie są też inwestycje o standardzie premium, ulokowane zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta.

Sprawdzony deweloper ― udana transakcja kupna mieszkania

Wybór odpowiedniej firmy deweloperskiej jest jednym z etapów podejmowania decyzji o kupno mieszkania, takim jak sprawdzenie lokalizacji czy standardu wykończenia. Lekceważenie tego etapu może skutkować problemami prawnymi lub finansowymi.