Mieszkania w nowych inwestycjach Gorzowa Wielkopolskiego

Rynek pierwotny Gorzów-Wielkopolski ― inwestycje deweloperskie
Zielona Góra, Gorzów-Wielkopolski
Miejscowość w okolicy Zielonej Góry
Kostrzyn nad Odrą
1 Inwestycja
Krosno Odrzańskie
0 Inwestycji
Międzyrzecz
0 Inwestycji
Nowa Sól
6 Inwestycji
Żary
1 Inwestycja
Cena / m2
Cena / m2
3 000
6 200
3 000 6 200
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
2 Inwestycji
2-pokojowe
4 Inwestycji
3-pokojowe
6 Inwestycji
4+ -pokojowe
2 Inwestycji
Domy
3 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
5 Inwestycji
Dostępne od 2024+
4 Inwestycji
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski to jeden z kluczowych ośrodków urbanistycznych w zachodniej części Polski, siedziba wojewody lubuskiego i centrum Aglomeracji Gorzowskiej, którą zamieszkuje ponad 400 tysięcy osób. Ma znaczną rolę gospodarczą i administracyjną, przyciąga osoby poszukujące pracy. Zwłaszcza dlatego w mieście regularnie powstają też nowe inwestycje.

Gorzów Wielkopolski jest zlokalizowany na skrzyżowaniu kluczowych ciągów komunikacyjnych, w tym prowadzących w kierunku zachodniej granicy. Okolica miasta posiada też walory rekreacyjne i przyrodnicze.

Co buduje się w Gorzowie Wielkopolskim?

Do realizowanych w Gorzowie Wielkopolskim nowych inwestycji mieszkaniowych należą: nowe osiedla bloków wielorodzinnych, głównie o średniowysokiej i niskiej zabudowie, wolnostojące budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy o charakterze łączonym, składające się z domów jednorodzinnych o zabudowie bliźniaczej i szeregowej oraz wielorodzinnych kameralnych budynków.

W ofercie deweloperskiej znajdziemy również inwestycje o podwyższonym standardzie – kompleksy nowych apartamentów i kameralne osiedla o dodatkowych elementach infrastruktury i nowoczesnych udogodnieniach, oraz inwestycje wykonane w koncepcji willi miejskich.

Gdzie w Gorzowie Wielkopolskim powstają nowe mieszkania?

Gorzów Wielkopolski jest obszarem naznaczonym dość aktywną działalnością deweloperską, więc nowoczesne inwestycje są realizowane w różnych częściach miasta, zwłaszcza w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Osiedle Piaski, Osiedle Chemik, Osiedle Europejskie, Górczyn, Ustronie, Osiedle Bermudy, Osiedle Słoneczne.

Położenie inwestycji na mapie miasta z reguły nie jest czynnikiem, który ostatecznie decyduje o charakterze danej inwestycji, gdyż rynek pierwotny Gorzowa Wielkopolskiego jest zdominowany przez kameralne budownictwo wielorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra infrastruktura zapewniająca odpowiedni standard zamieszkania to jeden z kluczowych czynników, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Gorzów Wielkopolski oferuje nieruchomości wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia, takie jak: naziemne parkingi i podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, windy w budynkach, place zabaw dla najmłodszych, mała architektura i zielone nasadzenia na terenie osiedla, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W wybranych osiedlach przewidziano takie dodatkowe elementy infrastruktury, jak siłownie plenerowe, monitoring terenu, wspólne strefy rekreacji dla mieszkańców oraz lokale handlowo-usługowe w obrębie inwestycji.

Mieszkania są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim i wyposażone w dodatkową powierzchnię rekreacyjną (balkony, tarasy, ogródki).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim?

Inwestowanie w nieruchomości od dewelopera stają się coraz popularniejszą formą lokowania kapitału. Wszystko dlatego, że mieszkanie deweloperskie nie tylko potrafi uchronić oszczędności przed inflacją i wpływem kryzysów gospodarczych, ale też pozwala pomnożyć kapitał, ponieważ polski rynek nieruchomości od lat cechuje się stabilną tendencją wzrostową.

Strategiczne położenie Gorzowa Wielkopolskiego czyni go atrakcyjną placówką dla inwestorów, a stosunkowo przystępne ceny i perspektywy dynamicznego rozwoju miasta dodatkowo przekonują do inwestowania w tutejsze nieruchomości. Własne mieszkanie można korzystnie wynajmować – w przypadku Gorzowa Wielkopolskiego przede wszystkim długoterminowo. Można również po pewnym czasie sprzedać i wygenerować dodatkowy zysk.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim?

Ceny nowych mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim można scharakteryzować jako przystępne, stawki tutaj są niższe, niż w Zielonej Górze. Większość ofert mieści się w niskim przedziale cenowym. Najtaniej kupimy jednorodzinne nieruchomości na obrzeżach miasta, a najdrożej – mieszkanie w dużych osiedlach wielorodzinnych w okolicach centrum. 

Ceny wskazane w ogłoszeniach deweloperskich zawierają już podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (odpowiednio dla metraży poniżej i powyżej 150 m2). Podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) w przypadku kupna mieszkania od dewelopera nie płacimy w ogóle.

Ceny nowych mieszkań Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍5 800 zł
od ‍157 992 zł
2-pokojowe
od ‍5 299 zł
od ‍181 280 zł
3-pokojowe
od ‍4 699 zł
od ‍215 600 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 999 zł
od ‍420 032 zł