Nowe mieszkania Piła

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Pile

Piła położona niedaleko granicy Wielkopolski i Pomorza Zachodniego posiada strategiczną lokalizację – oferuje łatwy dojazd do Poznania czy Bydgoszczy oraz dobre połączenie drogowe z północną częścią kraju, w tym Koszalinem i Kołobrzegiem. Miasto posiada autonomiczną infrastrukturę i jest rozwinięte gospodarczo, wyróżnia się wysokim poziomem przeciętnych zarobków w skali województwa. Rośnie też popyt na nieruchomości mieszkaniowe, co sprawia, że na terenie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Piła jest obecnie zamieszkiwana przez ponad 72 tysiące osób, a ze względu na dość dużą powierzchnię miasta gęstość zaludnienia jest stosunkowo niska, co daje wiele możliwości dla nowego budownictwa.

Co buduje się w Pile?

Rynek nowych mieszkań w Pile oferuje różnego rodzaju inwestycje wielorodzinne, głównie o kameralnym charakterze i zabudowie nie wyższej niż 4-5 kondygnacji. Są to nowe budynki mieszkalno-usługowe, wieloetapowe osiedla składające się z bloków o modernistycznej architekturze, inwestycje nawiązujące do architektonicznej koncepcji willi miejskich.

Wśród realizowanych kompleksów mieszkalnych jest dużo inwestycji o podwyższonym standardzie wykonania i dodatkowych atutach infrastrukturalnych. Wszystkie projekty są zgodne z wytycznymi dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego i wykonane z uwzględnieniem wymogów co do efektywności energetycznej i ekologiczności.

Gdzie w Pile powstają nowe mieszkania?

Piła jest dość aktywnie oswaja przez deweloperów, więc nowe mieszkania powstają w najróżniejszych częściach miasta – w okolicach centrum (na wysokości Alei Piastów), na terenie rozległego osiedla Zamość (w jego środkowej i północnej części), w obrębie osiedla Wygnanka, w północnej części miasta (osiedle Koszyce) oraz na terenie osiedla Zielona Dolina. Bliskość centrum zazwyczaj warunkuje wysoki standard wykonania inwestycji; na osiedlach o charakterze mieszkaniowym zaś powstają tradycyjne wielorodzinne kompleksy i bloki.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Do udogodnień oferowanych przez deweloperów działających w Pile należą:

  • miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych lub na terenie osiedla,
  • cichobieżne windy i pomieszczenia do przechowywania,
  • aranżacje roślinne, mała architektura i oświetlenie na terenie inwestycji,
  • strefy wypoczynku na świeżym powietrzu oraz place zabaw dla najmłodszych,
  • ułatwienia dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Niektóre z realizacji (kompleksy apartamentów inwestycyjnych) są wykonane w wysokim standardzie i posiadają dodatkowe zaplecze usługowe i rekreacyjne – do dyspozycji lokatorów są recepcja, bary, restauracje, strefa fitness i spa, zaplecze do organizowania konferencji. Lokale są sprzedawane z pełnym wykończeniem i objęte obsługą operatora najmu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Pile?

Dla osoby, inwestującej w rynek pierwotny, Piła może być atrakcyjnym celem z powodu jej dostępności cenowej – mieszkania tu kosztują dużo taniej, niż Poznaniu lub Bydgoszczy. Przy tym jednak ceny powoli idą w górę, co oznacza, że nieruchomości stają się lokatą samą w sobie, i nie są podatne na wpływ różnego rodzaju kryzysów gospodarczych. Deweloperzy działający w Pile realizują także kompleksy dedykowane inwestorom w nieruchomości – na przykład, inwestycje condohotelowe i apartamenty z wykończeniem. Tego typu inwestycje pozwalają generować dochód z wynajmu krótkoterminowego bez żadnych wysiłków organizacyjnych ze strony inwestora.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Pile?

Mieszkanie deweloperskie w Pile kupimy obecnie w całkiem przystępnej cenie – część ofert znajduje się w granicach dolnej półki cenowej, ale żadna nie wykracza poza obręb średniej. Stawki są uwarunkowane standardem wykonania i położeniem na mapie miasta: najdroższe są lokale o charakterze inwestycyjnym położone w centrum, najtańsze – nieruchomości w obrębie osiedli o charakterze ściśle mieszkaniowym.

Ceny mieszkań zawierają już podatek VAT, który ulega zwrotowi w przypadku nabycia nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Chodzieżod ‍5 798 zł / m2
Trzciankaod ‍6 141 zł / m2
Złotówod ‍4 474 zł / m2
Rogoźnood ‍6 164 zł / m2
Wągrowiecod ‍5 988 zł / m2
Kcyniaod ‍5 800 zł / m2
Krzyż Wielkopolskiod ‍5 383 zł / m2
Szamotułyod ‍7 623 zł / m2
Szczecinekod ‍4 850 zł / m2
Murowana Goślinaod ‍6 378 zł / m2
Sicienkood ‍5 500 zł / m2
Rokietnicaod ‍5 415 zł / m2
Strzelce Krajeńskieod ‍6 241 zł / m2
Czerwonakod ‍5 916 zł / m2
Suchy Lasod ‍6 300 zł / m2