Nowe mieszkania Nowa Sól

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Nowej Soli

Nowa Sól znajduje się na terenie województwa lubuskiego, niedaleko granicy z województwem dolnośląskim. Jest integralną częścią Lubuskiego Trójmiasta i autonomiczną jednostką administracyjną (siedzibą władz powiatu i gminą miejską). Miasto dość dynamicznie się rozwija i przyciąga regionalnych deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Nowa Sól – po Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim – jest najbardziej zaludnionym miastem ziemi lubuskiej, jego populacja wynosi ponad 38 tysięcy mieszkańców. Posiada też dobrze rozwiniętą infrastrukturę i dziedzictwo historyczne.

Co buduje się w Nowej Soli?

Oferta mieszkań deweloperskich w Nowej Soli jest zdominowana przez nowe budownictwo wielorodzinne – większość realizowanych na terenie miasta inwestycji to wielorodzinne kompleksy mieszkalne, w tym realizowane etapowo. Zawierają od kilku do kilkunastu budynków wykonanych w nowoczesnym stylu, a wysokość wznoszonych bloków zazwyczaj nie przekracza sześciu kondygnacji. Podczas realizacji używane są materiały budowlane o podwyższonym standardzie oraz stosowane innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Gdzie w Nowej Soli powstają nowe mieszkania?

Nowa Sól, mimo niedużej powierzchni, oferuje deweloperom dość dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo mieszkaniowe. Osiedla są budowane w takich częściach miasta, jak:

  • dzielnica Zatorze położona stosunkowo niedaleko centrum miasta;
  • Osiedle Konstytucji 3 Maja oraz okolice zachodniej granicy miasta;
  • północne przedmieścia (Modrzyca, Zakęcie, Otyń).

Niezależnie od dokładnej lokalizacji na mapie nowe inwestycje mają modernistyczny i raczej wielkomiejski charakter.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Nowej Soli posiadają wszelkie niezbędne udogodnienia:

  • zadbany i urządzony zielenią teren przynależny do osiedla, ze strefami wypoczynku dla mieszkańców, placami zabaw i małą architekturą;
  • windy w budynkach oraz pomieszczenia do przechowywania, zarówno wspólne, jak i indywidualne;
  • strefy aktywnego wypoczynku, siłownie pod chmurką, rowerownie;
  • punkty ładowania pojazdów elektrycznych;
  • miejsca postojowe w podziemnych garażach oraz w obrębie naziemnych stref parkingowych, poniekąd też w indywidualnych garażach w bryle budynku;
  • ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach;
  • ogrodzenie oraz monitoring terenu osiedla.

W niektórych inwestycjach przewidziano również lokale handlowo-usługowe na parterze.

Mieszkanie deweloperskie z reguły wyposażone jest we wszelkie niezbędne media i uzupełnione w różnego rodzaju powierzchnię dodatkową (balkon, loggię, taras, prywatny ogródek na parterze). Lokale są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim i wyróżniają się różnorodnością układów i powierzchni.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Nowej Soli?

Nieruchomości to sektor gospodarki, który wyróżnia się wysoką odpornością na różnego rodzaju kryzysy, a ceny mieszkań nieustannie idą w górę. To sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się inwestować w rynek pierwotny. Nowa Sól potrafi sprostać wymaganiom inwestora – oferuje szeroki wybór nowych mieszkań wykonanych w dobrym standardzie, a ceny lokali są odczuwalnie niższe, niż w większych miastach regionu. Atrakcyjności dodaje też strategiczne położenie w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych łączących kilka województw oraz dużych miast. Przy tym miasto jest kameralne i może zaspokoić potrzeby życiowe potencjalnych lokatorów. Mimo, że obecnie ceny mieszkań w Nowej Soli są dość przystępne, obserwowana jest stabilna tendencja wzrostowa. Jest to jednak kolejny atut dla inwestora, gdyż mieszkanie staje się nie tylko lokatą kapitału, ale też sposobem na jego pomnożenie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Nowej Soli?

Mieszkania od dewelopera w Nowej Soli można scharakteryzować jako przystępne cenowo – stawki obecnie utrzymują się na poziomie średniej półki cenowej i są odczuwalnie niższe, niż, na przykład, w Zielonej Górze. W cenę wliczony jest podatek VAT w wysokości 8% – dla mieszkań poniżej 150 m2, lub 23% – dla lokali o większej powierzchni.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Głogówod ‍7 200 zł / m2
Zielona Góraod ‍6 566 zł / m2
Lubinod ‍6 120 zł / m2
Lesznood ‍6 930 zł / m2
Nowy Tomyślod ‍6 287 zł / m2
Kościanod ‍5 545 zł / m2
Legnicaod ‍7 291 zł / m2
Góraod ‍3 447 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Bukod ‍7 851 zł / m2