Mieszkania w nowych inwestycjach Swarzędza

Rynek pierwotny Swarzędz ― inwestycje deweloperskie
Poznań, Swarzędz
Miejscowość w okolicy Poznania
Czarnków
4 Inwestycji
Gniezno
5 Inwestycji
Gostyń
2 Inwestycji
Góra
1 Inwestycja
Jarocin
3 Inwestycji
Kalisz
8 Inwestycji
Komorniki
4 Inwestycji
Konin
4 Inwestycji
Koninko
3 Inwestycji
Kostrzyn
5 Inwestycji
Kościan
1 Inwestycja
Krotoszyn
2 Inwestycji
Kórnik
5 Inwestycji
Kępno
5 Inwestycji
Leszno
10 Inwestycji
Luboń
7 Inwestycji
Nowy Tomyśl
3 Inwestycji
Piła
8 Inwestycji
Pleszew
0 Inwestycji
Pniewy
0 Inwestycji
Pobiedziska
0 Inwestycji
Rawicz
2 Inwestycji
Swarzędz
13 Inwestycji
Szamotuły
3 Inwestycji
Trzcianka
2 Inwestycji
Turek
2 Inwestycji
Wolsztyn
0 Inwestycji
Września
9 Inwestycji
Wągrowiec
2 Inwestycji
Złotów
1 Inwestycja
Śrem
3 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
3 982
6 900
3 982 6 900
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
2 Inwestycji
2-pokojowe
3 Inwestycji
3-pokojowe
4 Inwestycji
4+ -pokojowe
1 Inwestycja
Domy
9 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
9 Inwestycji
Dostępne od 2022
9 Inwestycji
Dostępne od 2023
6 Inwestycji
Dostępne od 2024+
6 Inwestycji
13 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Swarzędzu

Swarzędz znajduje się przy wschodniej granicy Poznania i należy do powiatu poznańskiego. Jest to miasto o autonomicznej infrastrukturze i walorach rekreacyjnych, które zapewnia zwłaszcza rozbudowane zaplecze sportowo-wypoczynkowe nad Jeziorem Swarzędzkim. Na terenie gminy działa szereg lokalnych deweloperów, regularnie wznoszących nowe inwestycje.

Swarzędz także wyróżnia się rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną, przez miasto przebiega droga krajowa, a różnorodne środki transportu publicznego zapewniają dogodny dojazd do Poznania.

Co buduje się w Swarzędzu?

Jeśli chodzi o inwestycje oferowane przez rynek pierwotny – Swarzędz proponuje następujące typy nowych  nieruchomości: wielorodzinne osiedla mieszkalne, w tym o zapleczu usługowym, kompleksy apartamentów zaprojektowanych w obrębie segmentów nawiązujących do koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego, wolnostojące bloki mieszkalne, z reguły o wysokości nie większej niż 4 piętra, łączone inwestycje oferujące mieszkania oraz domy jednorodzinne, kameralne osiedla domów bliźniaczych i szeregowych.

Stylistyka wznoszonych w Swarzędzu inwestycji mieszkaniowych jest nowoczesna, a wszystkie projekty są realizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi technologii budowlanych i efektywności energetycznej.

Gdzie w Swarzędzu powstają nowe mieszkania?

Nowoczesne inwestycje buduje się w okolicach centrum Swarzędza, niedaleko urzędu miasta i terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Swarzędzkim, na południu – w kierunku Zalasewa, oraz na zachodnim przedmieściu. Liczne nowe inwestycje powstają też w kameralnych miejscowościach należących do gminy Swarzędz (takich jak Jasin, Zalasewo, Gortatowo i inne).

Lokalizacja w reguły warunkuje charakter inwestycji – na obrzeżach miasta powstają przeważnie kameralne jednorodzinne domki, a bliżej centrum – wielorodzinne osiedla. 

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Do elementów wewnętrznego zagospodarowania nowoczesnych osiedli realizowanych w Swarzędzu należą różnorodne miejsca postojowe, pomieszczenia do przechowywania, windy w blokach, dobrze zaprojektowany teren wraz z roślinnością, małą architekturą, strefami wypoczynku dla mieszkańców oraz placami zabaw dla dzieci, infrastruktura dla rowerzystów, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością.

Osiedla wielorodzinne często są wyposażane w zaplecze handlowo-usługowe, w obrębie niektórych inwestycji przewidziano też strefy aktywnego wypoczynku.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim. W niektórych inwestycjach przewidziano też dodatkowe instalacje i udogodnienia, takie jak domofony, wideofony, rolety zewnętrzne czy ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Swarzędzu?

Dla osób, które planują inwestować w nowe mieszkania, Swarzędz jest szczególnie atrakcyjny przede wszystkim ze względu na bliskość Poznania oraz niskie ceny nieruchomości w porównaniu do stolicy Wielkopolski. Przy tym miasto rokuje perspektywy dynamicznego rozwoju, co dodatkowo podnosi jego inwestycyjną atrakcyjność. Posiadając nowe mieszkanie w Swarzędzu, możemy liczyć na stabilne dochody z wynajmu długoterminowego.

Należy też pamiętać o tym, że nieruchomości są jednym z najpewniejszych sposobów nie tylko na ulokowanie, ale też pomnożenie kapitału, gdyż polska mieszkaniówka od lat cechuje się nieustannym wzrostem.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Swarzędzu?

Mieszkanie deweloperskie w Swarzędzu kupimy w cenie odczuwalnie niższej, niż w pobliskim Poznaniu. Stawki można opisać jako przystępne, gdyż one rzadko wykraczają poza obręb średniej półki cenowej. Najtańsze są domki jednorodzinne oraz apartamenty w obrębie kameralnych inwestycji na obrzeżach miasta, najdroższe – lokale w inwestycjach o bardziej centralnej lokalizacji.

Wskazane przez deweloperów stawki z reguły uwzględniają podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu kupowanego lokalu i wynosi 8% lub 23%. Podatek ten można zwrócić, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny. Podatku od czynności cywilnoprawnych nie płacimy wcale, gdyż nie obowiązuje on w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego.

Ceny nowych mieszkań Poznania, Swarzędza

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍5 257 zł
od ‍149 900 zł
2-pokojowe
od ‍5 267 zł
od ‍162 500 zł
3-pokojowe
od ‍5 110 zł
od ‍259 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 720 zł
od ‍339 000 zł