Mieszkania w nowych inwestycjach Redy

Rynek pierwotny Reda ― inwestycje deweloperskie
Gdańsk, Reda
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
Człuchów
0 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
Jastarnia
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
21 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
0 Inwestycji
Lębork
1 Inwestycja
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
13 Inwestycji
Pruszcz Gdański
21 Inwestycji
Puck
23 Inwestycji
Reda
10 Inwestycji
Rumia
19 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
5 Inwestycji
Starogard Gdański
4 Inwestycji
Słupsk
18 Inwestycji
Tczew
7 Inwestycji
Wejherowo
12 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 751
6 990
5 751 6 990
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
7 Inwestycji
3-pokojowe
7 Inwestycji
4+ -pokojowe
10 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
8 Inwestycji
Dostępne od 2022
6 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
3 Inwestycji
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Redzie

Reda, miasto znajdujące się w obrębie powiatu wejherowskiego, jest częścią Małego Trójmiasta Kaszubskiego i jednym z kluczowych ośrodków w regionie Kaszub. Leży na skrzyżowaniu dróg prowadzących w kierunku Trójmiasta oraz półwyspu Helskiego, co czyni to miasto strategicznym węzłem komunikacyjnym. Bliskość morza dodaje też walorów rekreacyjnych, a duży zasób terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową sprawia, że coraz więcej deweloperów wznosi na terenie miasta nowe inwestycje.

Reda posiada rozbudowaną infrastrukturę usługową, własne zaplecze rekreacyjne, w tym popularny aquapark, a także oferuje łatwy i szybki dojazd do licznych pobliskich plaż, na przykład, w Mechelinkach czy Rewie, oraz szeregu rezerwatów przyrody.

Co buduje się w Redzie?

Oferta nowych nieruchomości w Redzie jest dość liczna i różnorodna, szczególnie biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką powierzchnię miasta. W Redzie powstają nowe osiedla wielorodzinne, składające się z bloków o średniowysokiej zabudowie, nowoczesne kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie i dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, kameralne kompleksy wielorodzinne, wille miejskie oraz osiedla utrzymane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Stylistycznie nowe inwestycje w Redzie nawiązują do estetyki modernistycznej, spotkamy też osiedla o zróżnicowanej wysokości bloków, w których skład wchodzą apartamentowce o wysokości do 17 pięter. Wszystkie inwestycje wykonano zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami budowlanymi.

Gdzie w Redzie powstają nowe mieszkania?

Reda jest obszarem dość aktywnej działalności deweloperskiej, toteż nowe inwestycje znajdziemy w różnorodnych częściach miasta. Cały szereg nowych osiedli powstaje przy granicy Redy z Rumią oraz w okolicach parku wodnego Reda, niedaleko stacji kolejowej oraz miejskiego parku rodzinnego w centrum miasta. Wznoszone są też inwestycje w obrębie dzielnicy Ciechocino oraz osiedla Betlejem, bardziej wysuniętego na zachód osiedla Pieleszewo oraz przy granicy z Wejherowem.

Inwestycje zlokalizowane na pograniczu z Rumią posiadają bardziej wielkomiejski charakter oraz wyraźne elementy rekreacyjne; w nieco bardziej kameralnych lokalizacjach buduje się przeważnie osiedla jednorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wybierając mieszkanie deweloperskie, nabywcy zwracają uwagę na lokalizację oraz na standard wykonania inwestycji – więc dodatkowe udogodnienia podnoszące standard zamieszkania są niezbędnikiem wyróżniającym wszystkie inwestycje produkowane przez rynek pierwotny. Reda pod tym względem też nie jest wyjątkiem – wszystkie wznoszone tu nowoczesne inwestycje są wyposażone w te lub inne elementy infrastruktury.

Podstawowy zestaw udogodnień to:

  • różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, podziemne, indywidualne garaże);
  • dobre zagospodarowanie terenu;
  • windy oraz komórki lokatorskie w budynkach;
  • elementy podnoszące bezpieczeństwo (ogrodzenie terenu, monitoring, ochrona);
  • ułatwienia dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

W wybranych osiedlach – zwłaszcza tych o podwyższonym standardzie – przewidziano dodatkowe elementy infrastruktury, takie jak lokale handlowo-usługowe w budynkach, portiernia, strefy aktywnego wypoczynku.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Redzie?

Mieszkanie deweloperskie w Redzie może być źródłem stabilnego dochodu z wynajmu krótkoterminowego, gdyż miejscowość ta oferuje dużo możliwości rekreacyjnych. Strategiczne położenie miasta na mapie Pomorza również podnosi jego perspektywiczność inwestycyjną.

Dodatkowym atutem dla inwestora w nieruchomości w Redzie jest możliwość nabycia lokalu o podwyższonym standardzie, co automatycznie podnosi potencjalne dochody z wynajmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Redzie?

Ceny mieszkań od dewelopera w Redzie można scharakteryzować jako umiarkowane, gdyż większość stawek zaliczyć można do średniej kategorii cenowej. Wyższe ceny obowiązują dla inwestycji położonych w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach oraz wyposażonych w dodatkowe udogodnienia. Najtaniej w Redzie kupimy domek lub segment jednorodzinny albo też mieszkanie na obrzeżach miasta.

Ceny nowych mieszkań Gdańska, Redy

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 199 zł
od ‍155 620 zł
2-pokojowe
od ‍5 989 zł
od ‍181 660 zł
3-pokojowe
od ‍5 565 zł
od ‍264 159 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 751 zł
od ‍372 000 zł