Nowe mieszkania Szczecina od dewelopera — rynek pierwotny — 117 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
59 Inwestycji
Bydgoszcz
54 Inwestycji
Gdańsk
207 Inwestycji
Katowice
99 Inwestycji
Kielce
28 Inwestycji
Kraków
253 Inwestycji
Lublin
50 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
11 Inwestycji
Poznań
180 Inwestycji
Rzeszów
46 Inwestycji
Szczecin
117 Inwestycji
Warszawa
498 Inwestycji
Wrocław
250 Inwestycji
Włocławek
2 Inwestycji
Zielona Góra
22 Inwestycji
Łódź
114 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Szczecina
Darłowo
1 Inwestycja
Dziwnów
7 Inwestycji
Kołobrzeg
26 Inwestycji
Międzyzdroje
5 Inwestycji
Stargard
3 Inwestycji
Wałcz
2 Inwestycji
Świnoujście
6 Inwestycji
Cena za m2
3 028
15 500
3 028 15 500
Pokoje
56 Inwestycji
85 Inwestycji
84 Inwestycji
53 Inwestycji
15 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Szczecinie

Szczeciński rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w porównaniu do innych metropolii w Polsce zajmuje średnią pozycję pod względem ofert i cen. Razem z tym w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój. Z roku na rok w usytuowanej na styku Polski i Niemiec stolice Pomorza Zachodniego zwiększa się liczba oddawanych mieszkań deweloperskich, podnosi się standard wykonania, stopniowo rosną ceny. Sprzyjają temu rozwinięta infrastruktura miejska, malownicze położenie nad Odrą, bliskość Morza Bałtyckiego i rozległych terenów zielonych.

Nowe mieszkania w Szczecinie ― jakie są oferty?

W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe powstają prawie w każdej części miasta, najwięcej projektów jest realizowanych w okolicach centrum oraz osiedli zachodnich. Najbardziej popularne na rynku deweloperskim są nowe mieszkania na sprzedaż w budownictwie wielorodzinnym. Nowe osiedla budowane są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, obejmują kameralną nisko kondygnacyjną oraz wysoką zabudowę.

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Szczecinie nowe domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, zlokalizowane na przedmieściach, w otoczeniu zieleni. Jednorodzinne budownictwo w Szczecinie rozwija się. Nowe inwestycje budowlane projektowane są o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, powstają z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie są również nowoczesne multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, realizowane w duchu idei mix-used. Takie nieruchomości łączą w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. Deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, jak to recepcja, klub fitness, pralnia samoobsługowa.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji budowlanych w Szczecinie ciągle się podnosi. Większość obiektów mieszkaniowych jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji przewidziane są wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, specjalne miejsca parkingowe, bezprogowe i przestronne windy.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Szczecinie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, stojaki rowerowe, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Szczecinie?

Coraz częściej deweloperzy w Szczecinie oferują w nowym budownictwie dodatkowe udogodnienia i rozwiązania tak, aby dostosować inwestycje do różnorodnych potrzeb mieszkańców. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W Szczecinie w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, wideodomofony, rolety zewnętrzne, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Szczecinie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Szczecin podzielony jest na osiedla, zlokalizowane w czterech dzielnicach: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w zachodniej i centralnej części miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane. Średnia cena na rynku pierwotnym w Szczecinie wynosi około 7000 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejszą i jedną z najdroższych lokalizacji jest położone na północy osiedle Warszewo. Powstają tam domy jednorodzinne oraz rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych. Osiedle wyróżnia się bliskością obszernych terenów zielonych i rekreacyjnych, dogodnym połączeniem z pozostałymi dzielnicami, rozwiniętą komunikacją miejską, infrastrukturą handlowo-usługową i oświatową. Średnia wartość metra kwadratowego w nowym budownictwie na Warszewie wynosi około 6900 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Szczecinie, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, są osiedla Pogodno i Krzekowo. Ulokowane w zachodniej części miasta osiedla są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta, oferują dostęp do licznych zielonych terenów, placów zabaw, obiektów infrastruktury miejskiej. Średnia cena w nowym budownictwie tu waha się w przedziale od około 5300 zł do 6400 zł za metr kwadratowy.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Szczecinie są osiedla Gumieńce, Warzymice, Bukowo, Majowe. Rozpiętość cen tu jest duża, im wyżej stopień rozwoju infrastruktury miejskiej i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie zlokalizowane są w ścisłym centrum, na osiedlach Nowe Miasto i Centrum. W większości to są kompleksy mieszkalne i apartamentowce o podwyższonym standardzie. Powstają tu też apartamenty w zrewitalizowanych lub odrestaurowanych zabytkowych kamienicach, obiektach łączących nowoczesną i dawną zabudowę. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznego centrum miasta i rzeki Odry, bliskość licznych terenów rekreacyjnych, tras spacerowych, instytucji kultury i placówek kulturalnych, obiektów handlowych, usługowych i oświatowych. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w tej części miasta mieści się w przedziale od 6300 do 9800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Szczecinie ― zróżnicowane ceny i oferty, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Szczecinie prężnie rozwija się, na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem cen. Oferta deweloperska w stolice województwa zachodniopomorskiego jest różnorodna, standard wykonania inwestycji ciągle się podnosi.