Nowe mieszkania Szczecina. Rynek pierwotny

 — 98 obiektów
Rynek pierwotny Szczecin ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Szczecina
Darłowo
4 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
8 Inwestycji
Gryfice
15 Inwestycji
Kamień Pomorski
13 Inwestycji
Koszalin
11 Inwestycji
Kołobrzeg
34 Inwestycji
Mielno
1 Inwestycja
Międzyzdroje
9 Inwestycji
Police
15 Inwestycji
Stargard
4 Inwestycji
Wałcz
4 Inwestycji
Łobez
1 Inwestycja
Świnoujście
11 Inwestycji
Cena / m2
2 995
16 974
2 995 16 974
Pokoje
37 Inwestycji
65 Inwestycji
63 Inwestycji
53 Inwestycji
18 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
50 Inwestycji
Dostępne od 2021+
34 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Szczecinie

Szczeciński rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w porównaniu do innych polskich metropolii, zajmuje średnią pozycję pod względem cen i ofert. Jednocześnie w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój. Z roku na rok w usytuowanej na granicy Polski i Niemiec stolicy Pomorza Zachodniego zwiększa się liczba mieszkań deweloperskich, podnosi się standard wykonania, stopniowo rosną ceny. Sprzyja temu rozwinięta infrastruktura miejska, malownicze położenie, bliskość Morza Bałtyckiego i rozległych terenów zielonych.

Nowe mieszkania w Szczecinie ― jakie są oferty?

W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe powstają prawie w każdej części miasta, najwięcej projektów realizowanych jest w okolicach centrum oraz części zachodniej. Najbardziej popularne na rynku deweloperskim są nowe mieszkania na sprzedaż w budownictwie wielorodzinnym. Nowe osiedla budowane są w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu, oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Obejmują kameralną, nisko kondygnacyjną oraz wysoką zabudowę.

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Szczecinie nowe domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, zlokalizowane na przedmieściach, w otoczeniu zieleni. Jednorodzinne budownictwo w Szczecinie dynamicznie się rozwija. Nowe inwestycje budowlane projektowane są w klasycznym, ale też nowoczesnym stylu, z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie znaleźć można również nowoczesne multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, realizowane w duchu idei mix-used. Takie nieruchomości łączą w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. Deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, takich jak recepcja, klub fitness, pralnia samoobsługowa.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie ciągle się podnosi. Większość obiektów jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji przewidziane są wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, specjalne miejsca parkingowe, bezprogowe i przestronne windy.

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Szczecinie zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, stojaki rowerowe, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków ułożone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Szczecinie?

Coraz częściej deweloperzy w Szczecinie oferują w nowym budownictwie dodatkowe udogodnienia i rozwiązania tak, aby dostosować inwestycje do różnorodnych potrzeb mieszkańców. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, wideodomofony, rolety zewnętrzne, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkanie w Szczecinie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Szczecin podzielony jest na osiedla, zlokalizowane w czterech dzielnicach: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w zachodniej i centralnej części miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane. Średnia cena na rynku pierwotnym w Szczecinie wynosi około 7000 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejszą i jedną z najdroższych lokalizacji jest położone na północy osiedle Warszewo. Powstają tu domy jednorodzinne oraz rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych. Osiedle wyróżnia się bliskością obszernych terenów zielonych i rekreacyjnych, dogodnym połączeniem z pozostałymi dzielnicami, rozwiniętą komunikacją miejską, infrastrukturą handlowo-usługową i oświatową. Średnia wartość metra kwadratowego w nowym budownictwie na Warszewie wynosi około 6900 zł za m2.

Do popularnych lokalizacji w Szczecinie, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, należą osiedla Pogodno i Krzekowo. Ulokowane w zachodniej części miasta osiedla są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta, oferują dostęp do licznych zielonych terenów, placów zabaw, obiektów infrastruktury miejskiej. Średnia cena w nowym budownictwie waha się w przedziale od około 5300 zł do 6400 zł za metr kwadratowy.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Szczecinie są osiedla Gumieńce, Warzymice, Bukowo, Majowe. Rozpiętość cen tu jest duża, im lepszy rozwój infrastruktury miejskiej i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie zlokalizowane są w ścisłym centrum, na osiedlach Nowe Miasto i Centrum. W większości to są kompleksy mieszkalne i apartamentowce o podwyższonym standardzie. Powstają tu również apartamenty w zrewitalizowanych lub odrestaurowanych zabytkowych kamienicach, obiektach łączących nowoczesną i dawną zabudowę. Atutami lokalizacji są: bezpośrednie sąsiedztwo historycznego centrum miasta i rzeki Odry, bliskość licznych terenów rekreacyjnych, tras spacerowych, placówek kulturalnych, obiektów handlowych, usługowych i oświatowych. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w tej części miasta mieści się w przedziale od 6300 do 9800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Szczecinie ― bogata oferta, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Szczecinie prężnie się rozwija, na tle innych polskich metropolii wyróżnia się stosunkowo niewysokim poziomem cen. Oferta deweloperska w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest różnorodna, standard wykonania inwestycji ciągle się podnosi.