Nowe mieszkania Szczecina, ceny mieszkań — 73 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
54 Inwestycji
Bydgoszcz
76 Inwestycji
Gdańsk
137 Inwestycji
Katowice
62 Inwestycji
Kielce
51 Inwestycji
Kraków
282 Inwestycji
Lublin
61 Inwestycji
Olsztyn
56 Inwestycji
Opole
20 Inwestycji
Poznań
214 Inwestycji
Rzeszów
64 Inwestycji
Szczecin
73 Inwestycji
Warszawa
408 Inwestycji
Wrocław
280 Inwestycji
Zielona Góra
20 Inwestycji
Łódź
123 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Szczecina
Darłowo
2 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
9 Inwestycji
Gryfice
10 Inwestycji
Kamień Pomorski
14 Inwestycji
Koszalin
12 Inwestycji
Mielno
2 Inwestycji
Kołobrzeg
27 Inwestycji
Międzyzdroje
6 Inwestycji
Police
14 Inwestycji
Stargard
4 Inwestycji
Wałcz
3 Inwestycji
Świnoujście
6 Inwestycji
Cena za m2
3 283
11 000
3 283 11 000
Pokoje
24 Inwestycji
48 Inwestycji
49 Inwestycji
40 Inwestycji
14 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Szczecinie

Szczeciński rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w porównaniu do innych polskich metropolii, zajmuje średnią pozycję pod względem cen i ofert. Jednocześnie w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój. Z roku na rok w usytuowanej na granicy Polski i Niemiec stolicy Pomorza Zachodniego zwiększa się liczba mieszkań deweloperskich, podnosi się standard wykonania, stopniowo rosną ceny. Sprzyja temu rozwinięta infrastruktura miejska, malownicze położenie, bliskość Morza Bałtyckiego i rozległych terenów zielonych.

Nowe mieszkania w Szczecinie ― jakie są oferty?

W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe powstają prawie w każdej części miasta, najwięcej projektów realizowanych jest w okolicach centrum oraz części zachodniej. Najbardziej popularne na rynku deweloperskim są nowe mieszkania na sprzedaż w budownictwie wielorodzinnym. Nowe osiedla budowane są w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu, oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Obejmują kameralną, nisko kondygnacyjną oraz wysoką zabudowę.

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Szczecinie nowe domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, zlokalizowane na przedmieściach, w otoczeniu zieleni. Jednorodzinne budownictwo w Szczecinie dynamicznie się rozwija. Nowe inwestycje budowlane projektowane są w klasycznym, ale też nowoczesnym stylu, z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie znaleźć można również nowoczesne multifunkcyjne kompleksy urbanistyczne, realizowane w duchu idei mix-used. Takie nieruchomości łączą w sobie mieszkania, apartamenty inwestycyjne, lokale biurowe i komercyjne. Deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują szereg dodatkowych udogodnień, takich jak recepcja, klub fitness, pralnia samoobsługowa.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowych inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie ciągle się podnosi. Większość obiektów jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji przewidziane są wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, specjalne miejsca parkingowe, bezprogowe i przestronne windy.

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Szczecinie zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, stojaki rowerowe, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków ułożone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Szczecinie?

Coraz częściej deweloperzy w Szczecinie oferują w nowym budownictwie dodatkowe udogodnienia i rozwiązania tak, aby dostosować inwestycje do różnorodnych potrzeb mieszkańców. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy odpoczynku, place zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, siłownie plenerowe.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, wideodomofony, rolety zewnętrzne, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkanie w Szczecinie ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Szczecin podzielony jest na osiedla, zlokalizowane w czterech dzielnicach: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w zachodniej i centralnej części miasta. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane. Średnia cena na rynku pierwotnym w Szczecinie wynosi około 7000 zł za metr kwadratowy.

Najpopularniejszą i jedną z najdroższych lokalizacji jest położone na północy osiedle Warszewo. Powstają tu domy jednorodzinne oraz rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych. Osiedle wyróżnia się bliskością obszernych terenów zielonych i rekreacyjnych, dogodnym połączeniem z pozostałymi dzielnicami, rozwiniętą komunikacją miejską, infrastrukturą handlowo-usługową i oświatową. Średnia wartość metra kwadratowego w nowym budownictwie na Warszewie wynosi około 6900 zł za m2.

Do popularnych lokalizacji w Szczecinie, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, należą osiedla Pogodno i Krzekowo. Ulokowane w zachodniej części miasta osiedla są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta, oferują dostęp do licznych zielonych terenów, placów zabaw, obiektów infrastruktury miejskiej. Średnia cena w nowym budownictwie waha się w przedziale od około 5300 zł do 6400 zł za metr kwadratowy.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Szczecinie są osiedla Gumieńce, Warzymice, Bukowo, Majowe. Rozpiętość cen tu jest duża, im lepszy rozwój infrastruktury miejskiej i bliżej centrum miasta, tym koszt nieruchomości jest wyższy.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie zlokalizowane są w ścisłym centrum, na osiedlach Nowe Miasto i Centrum. W większości to są kompleksy mieszkalne i apartamentowce o podwyższonym standardzie. Powstają tu również apartamenty w zrewitalizowanych lub odrestaurowanych zabytkowych kamienicach, obiektach łączących nowoczesną i dawną zabudowę. Atutami lokalizacji są: bezpośrednie sąsiedztwo historycznego centrum miasta i rzeki Odry, bliskość licznych terenów rekreacyjnych, tras spacerowych, placówek kulturalnych, obiektów handlowych, usługowych i oświatowych. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w tej części miasta mieści się w przedziale od 6300 do 9800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Szczecinie ― bogata oferta, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego w Szczecinie prężnie się rozwija, na tle innych polskich metropolii wyróżnia się stosunkowo niewysokim poziomem cen. Oferta deweloperska w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest różnorodna, standard wykonania inwestycji ciągle się podnosi.