Mieszkania w nowych inwestycjach Bielska-Białej

Rynek pierwotny Bielsko-Biała ― inwestycje deweloperskie
Katowice, Bielsko-Biała
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
22 Inwestycji
Bieruń
3 Inwestycji
Bytom
4 Inwestycji
Będzin
8 Inwestycji
Chorzów
6 Inwestycji
Cieszyn
5 Inwestycji
Częstochowa
10 Inwestycji
Dąbrowa Górnicza
4 Inwestycji
Gliwice
18 Inwestycji
Jaworzno
0 Inwestycji
Knurów
3 Inwestycji
Kłobuck
2 Inwestycji
Mikołów
12 Inwestycji
Mysłowice
1 Inwestycja
Pszczyna
5 Inwestycji
Racibórz
5 Inwestycji
Ruda Śląska
1 Inwestycja
Rybnik
12 Inwestycji
Siewierz
1 Inwestycja
Skoczów
0 Inwestycji
Sosnowiec
15 Inwestycji
Tarnowskie Góry
1 Inwestycja
Tychy
7 Inwestycji
Ustroń
0 Inwestycji
Wisła
3 Inwestycji
Zabrze
5 Inwestycji
Świętochłowice
4 Inwestycji
Żory
5 Inwestycji
Żywiec
4 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
4 104
12 300
4 104 12 300
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
7 Inwestycji
2-pokojowe
11 Inwestycji
3-pokojowe
15 Inwestycji
4+ -pokojowe
8 Inwestycji
Domy
4 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
10 Inwestycji
Dostępne od 2022
10 Inwestycji
Dostępne od 2023
2 Inwestycji
Dostępne od 2024+
6 Inwestycji
22 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała położona u stóp Beskidów jest strategicznym punktem na mapie południowo-zachodnich regionów Polski. Jest ważnym ośrodkiem urbanistycznym zarówno dla mieszkańców zachodniej Małopolski, jak i środkowo-południowego Śląska, posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i odgrywa rolę kluczowego węzła komunikacyjnego. Lokalny rynek nieruchomości intensywnie się rozwija – w mieście regularnie powstają nowe inwestycje.

Bielsko-Biała jest też węzłowym punktem dla turystów zmierzających w góry, a także atrakcją samą w sobie, gdyż tutaj mają miejsce warte odwiedzenia obiekty i wydarzenia.

Co buduje się w Bielsku-Białej?

Oferta nowych mieszkań od dewelopera w Bielsku-Białej jest dość szeroka i różnorodna: tutaj buduje się nowe osiedla wielorodzinne i jednorodzinne, nowe budynki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy nowych apartamentów, inwestycje apartamentowe o podwyższonym i wysokim standardzie. Stylistyka wykonywanych obiektów nowego budownictwa jest różnorodna, z dominującym składnikiem modernistycznej architektury, a wszystkie realizowane osiedla są wyposażane w dodatkową infrastrukturę.

W mieście pojawia się coraz więcej nieruchomości o podwyższonym standardzie, w tym dedykowanych pod wynajem długo- i krótkoterminowy oraz sprzedawanych jako lokale inwestycyjne.

Gdzie w Bielsku-Białej powstają nowe mieszkania?

Bielsko-Biała cechuje się dość intensywną działalnością deweloperską, co sprawia, że nowe osiedla powstają niemal w każdej części miasta – począwszy od ścisłego centrum, gdzie są wznoszone kompleksy apartamentowe o wysokim standardzie i zapleczu infrastrukturalnym, a kończąc na obrzeżach miasta i podmiejskich wioskach, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna. W większości dzielnic o charakterze mieszkaniowym są wznoszone nowoczesne osiedla wielorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje wznoszone w Bielsku-Białej są wykonywane zgodnie ze standardami nowego budownictwa, więc posiadają odpowiednią infrastrukturę i udogodnienia, takie jak: zadbany zielony teren osiedla, mała architektura i oświetlenie, strefy rekreacji dla mieszkańców, strefy parkingowe, podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, nowoczesne windy w budynkach, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów, rozwiązania ekologiczne. Część osiedli jest ogrodzonych i objętych monitoringiem.

Mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim, w części inwestycji są przewidziane dodatkowe instalacje w lokalach, takie jak domofony, wideofony, ogrzewanie podłogowe czy system smart-home.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Bielsku-Białej?

Mieszkanie w Bielsku-Białej może stać się źródłem stabilnego dochodu z wynajmu, gdyż jest to dość popularna destynacja do zamieszkania – przeprowadza się tu dużo osób zarówno z województwa śląskiego, jak i małopolskiego. Ponadto, mieszkanie deweloperskie jest pewną lokatą kapitału, gdyż mieszkaniówka wyróżnia się stabilnością i odpornością na kryzysy. Najwięcej ofert odpowiednich dla inwestora w nieruchomości posiada rynek pierwotny.

Bielsko-Biała jest też ośrodkiem turystycznym – w rejonie miasta znajduje się dużo szlaków górskich i tras rowerowych, które przyciągają turystów z kraju i spoza jego granic. To pozwala liczyć na dodatkowy dochód z wynajmu krótkoterminowego. 

Jakie są ceny nowych mieszkań w Bielsku-Białej?

Nieruchomości w Bielsku-Białej są dość przystępne cenowo i kształtują się na średnim poziomie. Bardzo niewiele ofert wykracza poza granice średniej półki cenowej. Najtaniej kupimy mieszkanie w obrębie wielorodzinnego osiedla w dzielnicy mieszkalnej (np. Olszówka Dolna) albo domek jednorodzinny w kameralnej części miasta. Najwyższe ceny spotkamy w ogłoszeniach o sprzedaży apartamentów ulokowanych w centrum miasta i wyposażonych w dodatkowe udogodnienia.

Stawki wskazane w ofertach deweloperskich zawierają już podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (dla mieszkań o metrażu poniżej i powyżej 150 m2). Podatek ten można zwrócić, jeśli nieruchomość, którą kupujemy, będzie zakwalifikowana jako lokal inwestycyjny. Podatek PCC dla mieszkań z rynku pierwotnego nie obowiązuje.

Ceny nowych mieszkań Katowic, Bielska-Białej

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍6 490 zł
od ‍242 921 zł
3-pokojowe
od ‍6 100 zł
od ‍316 186 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 900 zł
od ‍580 041 zł