Nowe mieszkania Oświęcim

Mieszkania rynek pierwotny Oświęcim
Cena / m2
Cena / m2
6 500
7 300
6 500 7 300
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
3 Inwestycji
3-pokojowe
5 Inwestycji
4+ -pokojowe
4 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
1 Inwestycja
Dostępne od 2022
2 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Oświęcimiu

Oświęcim znajduje się niedaleko granicy województw małopolskiego i śląskiego, i jest oddalony od Krakowa o około 70 kilometrów. Jest to miasto o autonomicznej infrastrukturze, ważny ośrodek administracyjny i gospodarczy, a także punkt docelowy dla turystów przyjeżdżających do Krakowa. Ludność Oświęcimia obecnie sięga około 39 tysięcy mieszkańców, a na terenie miasta regularnie wznosi się nowe inwestycje.

Oświęcim bardzo dynamicznie się rozwija i modernizuje, przeprowadzają się tutaj mieszkańcy okolicznych małych miejscowości, a deweloperzy realizują coraz ciekawsze projekty zabudowy mieszkaniowej, w tym o wysokim standardzie.

Co buduje się w Oświęcimiu?

Oświęcimski rynek nieruchomości jest zdominowany przez wielorodzinne budownictwo – na terenie miasta znajdziemy takie typy nowych nieruchomości, jak:

  • zespoły budynków wielorodzinnych uzupełnione w zaplecze usługowe;
  • nowoczesne apartamentowce niedaleko centrum miasta wyróżniające się podwyższonym standardem wykonania;
  • tradycyjne osiedla mieszkalne z przynależnym terenem;
  • kameralne jednorodzinne inwestycje o różnorodnej zabudowie.

Realizowane w obrębie miasta budynki są architektonicznie dostosowane do otaczającej zabudowy, i większość z nich przyczynia się do poprawy zagospodarowania terenu miejskiego. Dużo inwestycji wyróżnia się też wysokim standardem wykorzystywanych materiałów budowlanych, a coraz więcej deweloperów wdraża nowoczesne rozwiązania.

Gdzie w Oświęcimiu powstają nowe mieszkania?

Oświęcim oferuje nowe nieruchomości w różnorodnych lokalizacjach – mieszkanie od dewelopera kupimy w okolicach Centrum i Starego Miasta, w obrębie jednostki administracyjnej Kruki, na Zasolu i Osiedlu Witolda Pileckiego, na Starych Stawach i Paździorach. Im bliżej centrum – tym wyższy standard nieruchomości, a na obrzeżach miasta buduje się raczej kameralne inwestycje.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wewnątrzosiedlowa infrastruktura inwestycji powstających w Oświęcimiu jest uzależniona od standardu i charakteru inwestycji. Wśród podstawowych udogodnień będących obowiązkowymi elementami wyposażenia są: miejsca parkingowe na terenie osiedla oraz podziemne parkingi, nowoczesne windy w blokach, indywidualne schowki lokatorskie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, aranżacje roślinne, mała architektura oraz oświetlenie, chodniki i drogi wewnętrzne, place zabaw dla najmłodszych mieszkańców oraz ogrodzenie terenu. W wielu nowoczesnych inwestycjach przewidziano także część handlowo-usługową – zwykle pomieszczenia pod sklepy i lokale usługowe znajdują się na parterach budynków mieszkalnych.

Większość mieszkań w Oświęcimiu jest sprzedawanych w stanie deweloperskim, wybrane firmy deweloperskie oferują też pakiety usług wykończeniowych pod klucz. Do lokali przynależne są też balkony, loggie, tarasy bądź też przydomowe ogródki (w przypadku mieszkań na parterze).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Oświęcimiu?

Dla osób, które zamierzają inwestować w rynek pierwotny, Oświęcim jest atrakcyjnym celem na mapie województwa małopolskiego, ponieważ:

  • jest położony niedaleko Krakowa i dobrze połączony ze stolicą Małopolski;
  • posiada wszystkie niezbędne elementy infrastruktury i dynamicznie się rozwija;
  • przyciąga turystów – na terenie miasta znajduje się Muzeum i miejsce pamięci Auschwitz;
  • ceny nowych mieszkań są dużo niższe w porównaniu z cenami w Krakowie;
  • mieszkanie deweloperskie jest niezawodnym sposobem na pomnożenie kapitału, gdyż ceny nieruchomości w Polsce nieustannie rosną; drożeje też wynajem, zarówno krótko-, jak i długoterminowy.

Coraz więcej Polaków uważa nieruchomości za najpewniejszą lokatę oszczędności, szczególnie w obliczu nasilającej się inflacji oraz kryzysów gospodarczych.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Oświęcimiu?

Ceny mieszkań z pierwszej ręki w Oświęcimiu są obecnie przystępne – stawki oscylują w granicach średniej półki cenowej. Podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (zależnie od metrażu lokalu) jest wliczony w cenę, podatku od czynności cywilnoprawnych zaś w przypadku mieszkań od dewelopera nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Oświęcimia

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 849 zł
od ‍240 773 zł
2-pokojowe
od ‍6 850 zł
od ‍287 216 zł
3-pokojowe
od ‍6 850 zł
od ‍384 696 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 850 zł
od ‍443 515 zł