Nowe mieszkania Wieliczka

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
19 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Wieliczce

Wieliczka, małe miasto położone tuż przy południowo-wschodniej granicy Krakowa, nie jest bynajmniej zwykłym małym miasteczkiem-satelitą małopolskiej stolicy, lecz punktem, przyciągającym wielu turystów – słynna na cały świat Kopalnia Soli jest obowiązkową destynacją dla osób odwiedzających Kraków i okolice. Poza tym, Wieliczka to tętniące życiem kameralne miasto o dobrze rozwiniętej infrastrukturze, w którym chętnie osiedlają się i młode rodziny z dziećmi, i osoby czynne zawodowo związane z Krakowem. To są głównie powody, dla których w mieście regularnie powstają nowe inwestycje.

Wieliczka leży w strategicznym punkcie na mapie Małopolski, jest doskonale skomunikowana z Krakowem, posiada też walory rekreacyjne.

Co buduje się w Wieliczce?

Oferta nowych nieruchomości mieszkaniowych w Wieliczce jest wyraźnie zdominowana przez kameralne inwestycje – zarówno tradycyjne jednorodzinne, jak i wielorodzinne, wykonane w koncepcji zabudowy podmiejskiej. W taki sposób deweloperzy zachowują charakter miasta i dopasowują obiekty nowego budownictwa do historycznego klimatu. Nowe osiedla wielorodzinne często są wznoszone w koncepcji zabudowy pierzejowej lub segmentowej i nakryte spadzistymi dachami, nie brakuje też nowych apartamentów o podwyższonym standardzie. 

Nowe mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim, wyposażone w niezbędne media oraz wykonane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie w Wieliczce powstają nowe mieszkania?

Jeśli chodzi o dokładne lokalizacje, w których znajdziemy mieszkania oferowane przez rynek pierwotny – Wieliczka oferuje nieruchomości zarówno w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach miasta. Nowe inwestycje są wznoszone w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych i rekreacyjnych obiektów miasta – Kopalni Soli, Solnego Miasta, parku Adama Mickiewicza. Wiele nowych inwestycji powstaje też w bardziej oddalonych od centrum częściach miasta – w kierunku Krakowa i obwodnicy A4, na wschodzie oraz na południu. 

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia podnoszące standard zamieszkania to elementy cechujące każdą nową inwestycję w Wieliczce. Wśród podstawowych elementów zagospodarowania możemy wyodrębnić następujące:

  • urządzony zielenią teren, w niektórych inwestycjach – ogrodzony i monitorowany;
  • wystarczająca liczba miejsca parkingowych (podziemnych lub/i naziemnych);
  • strefy wypoczynku dla mieszkańców, w tym place zabaw dla najmłodszych;
  • windy i schowki lokatorskie w budynkach wielorodzinnych;
  • ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach.

W wielu inwestycjach przewidziano miejsce na lokale handlowo-usługowe; w obrębie wybranych osiedli działają też prywatne punkty edukacyjne, zwłaszcza przedszkola.

Do dodatkowych elementów infrastruktury można zaliczyć też strefy sportowe – zewnętrzne lub wewnętrzne, udogodnienia dla rowerzystów oraz prywatne strefy zieleni (parki, skwery, aleje, patia).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Wieliczce?

Inwestując w mieszkanie w Wieliczce, możemy liczyć na stabilny dochód z wynajmu długoterminowego (w mieście mieszka dużo rodzin i osób pracujących) bądź też krótkoterminowego (ze względu na bardzo aktywny ruch turystyczny). Mieszkanie deweloperskie jest też sposobem na pomnożenie kapitału, gdyż tendencja wzrostu cen nieruchomości jest powszechna dla ogólnopolskiego rynku pierwotnego, a szczególnie tak perspektywicznych lokalizacji, jak Wieliczka.

Inwestorom w nieruchomości przysługuje ulga podatkowa – przy zakupie lokalu inwestycyjnego można w całości odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Wieliczce?

Rozpiętość cen nowych mieszkań jest dość szeroka, a najniższe stawki bardzo odczuwalnie różnią się od, na przykład, krakowskich. W najniższej cenie kupimy nowy dom albo apartament w obrębie kameralnego osiedla, znajdziemy też ofertę nowego mieszkania na sprzedaż w kameralnej części miasta. Najwyżej wyceniane są lokale zaprojektowane w inwestycjach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego centrum oraz atrakcji Wieliczki.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Wieliczki

Czarnochowiceod ‍9 395 zł / m2
Niepołomiceod ‍6 139 zł / m2
Kraków i okoliceod ‍12 456 zł / m2
Krakówod ‍13 177 zł / m2
Zielonkiod ‍9 970 zł / m2
Mysleniceod ‍8 566 zł / m2
Piekaryod ‍8 168 zł / m2
Bochniaod ‍6 813 zł / m2
Rudawaod ‍6 000 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Nowy Targod ‍9 203 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Nowy Sączod ‍7 677 zł / m2
Tarnówod ‍8 500 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Żywiecod ‍8 666 zł / m2
Busko-Zdrójod ‍6 737 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Wieliczki

Czarnochowiceod ‍307 390 zł
Kraków i okoliceod ‍30 zł
Krakówod ‍30 zł
Zielonkiod ‍599 000 zł
Mysleniceod ‍253 800 zł
Piekaryod ‍669 000 zł
Bochniaod ‍258 000 zł
Kazimierza Wielkaod ‍49 856 zł
Nowy Targod ‍392 000 zł
Oświęcimod ‍287 216 zł
Nowy Sączod ‍225 000 zł
Dąbrowa Górniczaod ‍197 956 zł
Żywiecod ‍420 000 zł
Busko-Zdrójod ‍316 017 zł
Sosnowiecod ‍214 894 zł
Bielsko-Białaod ‍342 540 zł