Mieszkania w nowych inwestycjach Wieliczki

Rynek pierwotny Wieliczka ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
2 606
8 926
2 606 8 926
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
6 Inwestycji
2-pokojowe
9 Inwestycji
3-pokojowe
15 Inwestycji
4+ -pokojowe
16 Inwestycji
Domy
9 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
17 Inwestycji
Dostępne od 2022
9 Inwestycji
Dostępne od 2023
8 Inwestycji
Dostępne od 2024+
6 Inwestycji
26 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Wieliczce

Wieliczka, małe miasto położone tuż przy południowo-wschodniej granicy Krakowa, nie jest bynajmniej zwykłym małym miasteczkiem-satelitą małopolskiej stolicy, lecz punktem, przyciągającym wielu turystów – słynna na cały świat Kopalnia Soli jest obowiązkową destynacją dla osób odwiedzających Kraków i okolice. Poza tym, Wieliczka to tętniące życiem kameralne miasto o dobrze rozwiniętej infrastrukturze, w którym chętnie osiedlają się i młode rodziny z dziećmi, i osoby czynne zawodowo związane z Krakowem. To są głównie powody, dla których w mieście regularnie powstają nowe inwestycje.

Wieliczka leży w strategicznym punkcie na mapie Małopolski, jest doskonale skomunikowana z Krakowem, posiada też walory rekreacyjne.

Co buduje się w Wieliczce?

Oferta nowych nieruchomości mieszkaniowych w Wieliczce jest wyraźnie zdominowana przez kameralne inwestycje – zarówno tradycyjne jednorodzinne, jak i wielorodzinne, wykonane w koncepcji zabudowy podmiejskiej. W taki sposób deweloperzy zachowują charakter miasta i dopasowują obiekty nowego budownictwa do historycznego klimatu. Nowe osiedla wielorodzinne często są wznoszone w koncepcji zabudowy pierzejowej lub segmentowej i nakryte spadzistymi dachami, nie brakuje też nowych apartamentów o podwyższonym standardzie. 

Nowe mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim, wyposażone w niezbędne media oraz wykonane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie w Wieliczce powstają nowe mieszkania?

Jeśli chodzi o dokładne lokalizacje, w których znajdziemy mieszkania oferowane przez rynek pierwotny – Wieliczka oferuje nieruchomości zarówno w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach miasta. Nowe inwestycje są wznoszone w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych i rekreacyjnych obiektów miasta – Kopalni Soli, Solnego Miasta, parku Adama Mickiewicza. Wiele nowych inwestycji powstaje też w bardziej oddalonych od centrum częściach miasta – w kierunku Krakowa i obwodnicy A4, na wschodzie oraz na południu. 

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia podnoszące standard zamieszkania to elementy cechujące każdą nową inwestycję w Wieliczce. Wśród podstawowych elementów zagospodarowania możemy wyodrębnić następujące:

  • urządzony zielenią teren, w niektórych inwestycjach – ogrodzony i monitorowany;
  • wystarczająca liczba miejsca parkingowych (podziemnych lub/i naziemnych);
  • strefy wypoczynku dla mieszkańców, w tym place zabaw dla najmłodszych;
  • windy i schowki lokatorskie w budynkach wielorodzinnych;
  • ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach.

W wielu inwestycjach przewidziano miejsce na lokale handlowo-usługowe; w obrębie wybranych osiedli działają też prywatne punkty edukacyjne, zwłaszcza przedszkola.

Do dodatkowych elementów infrastruktury można zaliczyć też strefy sportowe – zewnętrzne lub wewnętrzne, udogodnienia dla rowerzystów oraz prywatne strefy zieleni (parki, skwery, aleje, patia).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Wieliczce?

Inwestując w mieszkanie w Wieliczce, możemy liczyć na stabilny dochód z wynajmu długoterminowego (w mieście mieszka dużo rodzin i osób pracujących) bądź też krótkoterminowego (ze względu na bardzo aktywny ruch turystyczny). Mieszkanie deweloperskie jest też sposobem na pomnożenie kapitału, gdyż tendencja wzrostu cen nieruchomości jest powszechna dla ogólnopolskiego rynku pierwotnego, a szczególnie tak perspektywicznych lokalizacji, jak Wieliczka.

Inwestorom w nieruchomości przysługuje ulga podatkowa – przy zakupie lokalu inwestycyjnego można w całości odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Wieliczce?

Rozpiętość cen nowych mieszkań jest dość szeroka, a najniższe stawki bardzo odczuwalnie różnią się od, na przykład, krakowskich. W najniższej cenie kupimy nowy dom albo apartament w obrębie kameralnego osiedla, znajdziemy też ofertę nowego mieszkania na sprzedaż w kameralnej części miasta. Najwyżej wyceniane są lokale zaprojektowane w inwestycjach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego centrum oraz atrakcji Wieliczki.

Ceny nowych mieszkań Wieliczki

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 319 zł
od ‍325 000 zł
2-pokojowe
od ‍5 769 zł
od ‍279 000 zł
3-pokojowe
od ‍5 161 zł
od ‍323 826 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 015 zł
od ‍374 000 zł