Nowe mieszkania Dąbrowa Górnicza

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Dąbrowa Górnicza
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza jest położona na północny wschód od Katowic, na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego. Jest to największe pod względem powierzchni miasto na Górnym Śląsku, a jego ludność wynosi ponad 118 tysięcy osób. Z roku na rok rośnie też popyt na nieruchomości mieszkaniowe, toteż regionalni deweloperzy intensywnie realizują w Dąbrowie Górniczej nowe inwestycje.

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, administracyjnym, biznesowym, w okolicach miasta znajdują się też liczne tereny rekreacyjne i pomniki przyrody. Duża ilość potencjalnych terenów inwestycyjnych dostępnych na terenie miasta również aktywizuje działalność deweloperską.

Co buduje się w Dąbrowie Górniczej?

Rynek pierwotny Dąbrowy Górniczej jest wystarczająco różnorodny, by sprostać wymaganiom najróżniejszych grup nabywców. W segmencie nowego budownictwa wielorodzinnego dominują inwestycje o podwyższonym standardzie – kompleksy bloków mieszkalnych o niskiej zabudowie (zazwyczaj maksymalnie 3-4 piętra) wyposażone w towarzyszącą infrastrukturę i zagospodarowany teren oraz wykończone z użyciem wysokiej klasy materiałów budowlanych. W ofercie znajdziemy też inwestycje o charakterze jednorodzinnym.

Gdzie w Dąbrowie Górniczej powstają nowe mieszkania?

Dąbrowa Górnicza oferuje dość dużo terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową. Nowoczesne osiedla mieszkalne powstają w centralnej części miasta (obszary administracyjne Smugi, Dziewiąty i inne), w sąsiadujących z centrum dzielnicach (Korzeniec, Kłoda i in.), w pobliżu zbiorników wodnych Pogoria (obszary administracyjne Zielona, Podłosie). W bardziej urbanistycznych częściach miasta są wznoszone inwestycje zbliżone do charakteru wielkomiejskiego; natomiast w kameralnych częściach Dąbrowy Górniczej, zwłaszcza tych otoczonych terenami zieleni, buduje się inwestycje nawiązujące do koncepcji jednorodzinnej.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura podnosząca komfort zamieszkania to jeden z kryteriów, którym kierują się nabywcy wybierając rynek pierwotny. Dąbrowa Górnicza jest w stanie zaoferować kupującym nowoczesne inwestycje wyposażone w udogodnienia o podwyższonym standardzie, do których należą zwłaszcza:

  • podziemne parkingi oraz naziemne miejsca postojowe;
  • ogrodzenie, ochrona lub / i monitoring osiedli;
  • nowoczesne windy zainstalowane w blokach;
  • komórki lokatorskie oraz wspólne pomieszczenia do przechowywania;
  • w pełni zagospodarowany teren – wykonane aranżacje roślinne, elementy oświetlenia ulicznego, ciągi pieszo-jezdne, strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz place zabaw dla dzieci;
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W niektórych inwestycjach przewidziano powierzchnie pod lokale handlowo-usługowe.

Mieszkania w nowo powstających inwestycjach posiadają różnorodne układy i metraże, są wyposażone we wszystkie niezbędne media oraz uzupełnione w powierzchnię dodatkową (balkony, tarasy, loggie). W niektórych inwestycjach przewidziano też dodatkowe instalacje, takie jak ogrzewanie podłogowe. Mieszkania są oddawane do użytku w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Dąbrowie Górniczej?

Nieruchomości z rynku pierwotnego stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Jest ku temu kilka powodów – i głównym jest wysoka odporność mieszkaniówki na kryzysy gospodarcze oraz inflację. Z kolei mieszkania w obszarze Katowic, w tym te ulokowane w Dąbrowie Górniczej, są atrakcyjnym celem inwestycyjnym ze względu na perspektywiczność regionu oraz możliwości rozwoju. Oprócz tego, ceny nowych mieszkań w Dąbrowie Górniczej są obecnie odczuwalnie niższe, niż w Katowicach, dzięki czemu w inwestycję można wejść z mniejszym kapitałem. Mieszkanie deweloperskie jest opłacalne nie tylko jako sposób generowania zysku z wynajmu długoterminowego, ale również jako lokata – ceny nieruchomości nieustannie rosną i rokują wysoki dochód z ponownej sprzedaży mieszkania już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Dąbrowie Górniczej?

Dąbrowa Górnicza prezentuje się dość atrakcyjnie cenowo, a standard realizowanych tu inwestycji potrafi dorównać wielkomiejskiemu. Stawki deweloperskie zawierają już podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu lokalu.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Dąbrowy Górniczej

Sosnowiecod ‍6 314 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Katowiceod ‍8 311 zł / m2
Siemianowice Śląskieod ‍7 075 zł / m2
Chorzówod ‍7 561 zł / m2
Świętochłowiceod ‍6 333 zł / m2
Krzeszowiceod ‍6 600 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Katowice i okoliceod ‍7 468 zł / m2
Bytomod ‍5 425 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2