Nowe mieszkania Aleksandrów Kujawski

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Aleksandrowie Kujawskim

Kameralna miejscowość Aleksandrów Kujawski znajduje się 20 kilometrów na południe od Torunia. Leży niedaleko autostrady A1 – jednego z kluczowych ciągów komunikacyjnych kraju, co znacznie ułatwia dojazd do położonych w pobliżu miast oraz innych kluczowych destynacji w sąsiednich województwach. Obecnie na terenie miasta działa coraz więcej deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Aleksandrów Kujawski jest obecnie zaludniony przez około 12 tysięcy mieszkańców, rozwija się tu mały biznes oraz lokalna infrastruktura (oświatowa, usługowa, medyczna, komunikacyjna). Dojazd samochodem do centrum Torunia zajmuje blisko pół godziny.

Co buduje się w Aleksandrowie Kujawskim?

Inwestycje mieszkaniowe realizowane w Aleksandrowie Kujawskim mają przeważnie charakter wielorodzinny. Są to dość rozległe kompleksy budynków o modernistycznej architekturze i zróżnicowanej wysokości zabudowy, kameralne zespoły mieszkalne wyposażone w zaplecze usługowe i zagospodarowany teren, wolnostojące bloki oraz apartamentowce o niskiej zabudowie.

Deweloperzy działający w mieście wdrażają innowacyjne rozwiązania technologiczne i stosują ekologiczne materiały budowlane, a osiedla są zgodne ze wszystkimi wymogami dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego.

Większość realizowanych w Aleksandrowie Kujawskim inwestycji przyczynia się do modernizacji i przebudowy przestrzeni miejskiej.

Gdzie w Aleksandrowie Kujawskim powstają nowe mieszkania?

Aleksandrów Kujawski to niewielka miejscowość o powierzchni wynoszącej jedynie 7 kilometrów kwadratowych, niemniej jednak deweloperzy dość aktywnie oswajają jego teren. Nowe mieszkanie deweloperskie kupimy na Osiedlu Irnajczewa, w pobliżu miejskich terenów zieleni, na Osiedlu Parkowym, oraz na północy miasta, w okolicach ulicy Stanisława Wyspiańskiego. Wybierane przez firmy deweloperskie lokalizacje wyróżniają się dobrą okoliczną infrastrukturą oraz charakterem mieszkaniowym.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wśród głównych udogodnień, w jakie wyposaża się nowoczesne inwestycje mieszkaniowe realizowane w Aleksandrowie Kujawskim należy wymienić następujące:

  • przynależny teren osiedla z aranżacjami roślinnymi, elementami małej architektury, strefami wypoczynku dla mieszkańców oraz placami zabaw dla dzieci;
  • naziemne miejsca parkingowe, stanowiska w podziemnych garażach oraz indywidualne boksy;
  • stojaki na rowery oraz rowerownie zagospodarowane w budynkach;
  • nowoczesne windy w blokach;
  • wybrane inwestycje posiadają też lokale handlowo-usługowe na parterze.

Mieszkanie deweloperskie w Aleksandrowie kujawskim kupimy najczęściej bez wykończenia, ale ze wszystkimi niezbędnymi mediami i instalacjami. Obowiązkowym elementem  jest też dodatkowa przestrzeń rekreacyjna w postaci balkonu, tarasu, loggii lub prywatnego ogródka. W wybranych inwestycjach są dostępne także dodatkowe udogodnienia w mieszkaniach, takie jak rolety zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe czy systemy klimatyzacji.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Aleksandrowie Kujawskim?

Dla tych, kto planuje inwestować w rynek pierwotny, Aleksandrów Kujawski jest ciekawym celem przede wszystkim ze względu na położenie niedaleko Torunia, którego popularność jako celu inwestycyjnego również rośnie bardzo szybko, oraz na przystępne ceny nowych mieszkań. Nieruchomości – niezależnie od tego, czy są w dużym mieście czy w kameralnej miejscowości – nieustannie zyskują na wartości, poniekąd nawet w skali do kilkunastu procent rocznie. Są też pewną lokatą kapitału, niepodatną na wpływ negatywnych czynników, takich jak inflacja czy kryzysy gospodarcze. Rośnie też koszt wynajmu, co jest dobrą wiadomością dla właścicieli mieszkań.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Aleksandrowie Kujawskim?

Obecnie Aleksandrów Kujawski prezentuje się dość atrakcyjnie pod względem cen mieszkań – nieruchomości tutaj są odczuwalnie tańsze, niż w pobliskim Toruniu, a standard w niczym nie ustępuje większym miejscowościom. Deweloperzy podają ceny z doliczeniem podatku VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu nabywanego lokalu. Podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) nie musimy doliczać, gdyż dotyczy on jedynie nieruchomości z rynku wtórnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Toruńod ‍7 530 zł / m2
Włocławekod ‍7 250 zł / m2
Inowrocławod ‍6 765 zł / m2
Bydgoszczod ‍8 217 zł / m2
Bydgoszcz i okoliceod ‍8 097 zł / m2
Mogilnood ‍3 678 zł / m2
Niemczod ‍7 835 zł / m2
Brodnicaod ‍5 600 zł / m2
Grudziądzod ‍6 196 zł / m2
Płockod ‍7 275 zł / m2
Sicienkood ‍5 500 zł / m2
Kołood ‍6 400 zł / m2