Mieszkania w nowych inwestycjach Chorzowa

Rynek pierwotny Chorzów ― inwestycje deweloperskie
Katowice, Chorzów
Miejscowość w okolicy Katowic
Bielsko-Biała
22 Inwestycji
Bieruń
3 Inwestycji
Bytom
4 Inwestycji
Będzin
8 Inwestycji
Chorzów
6 Inwestycji
Cieszyn
5 Inwestycji
Częstochowa
10 Inwestycji
Dąbrowa Górnicza
4 Inwestycji
Gliwice
18 Inwestycji
Jaworzno
0 Inwestycji
Knurów
3 Inwestycji
Kłobuck
2 Inwestycji
Mikołów
12 Inwestycji
Mysłowice
1 Inwestycja
Pszczyna
5 Inwestycji
Racibórz
5 Inwestycji
Ruda Śląska
1 Inwestycja
Rybnik
12 Inwestycji
Siewierz
1 Inwestycja
Skoczów
0 Inwestycji
Sosnowiec
15 Inwestycji
Tarnowskie Góry
1 Inwestycja
Tychy
7 Inwestycji
Ustroń
0 Inwestycji
Wisła
3 Inwestycji
Zabrze
5 Inwestycji
Świętochłowice
4 Inwestycji
Żory
5 Inwestycji
Żywiec
4 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
4 052
6 500
4 052 6 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
3 Inwestycji
2-pokojowe
4 Inwestycji
3-pokojowe
5 Inwestycji
4+ -pokojowe
5 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
3 Inwestycji
Dostępne od 2022
0 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Chorzowie

Chorzów jest położony na zachód od Katowic i należy do konurbacji górnośląskiej. Miasto jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowym, biznesowym, administracyjnym i handlowym, stanowi ważny węzeł komunikacyjny i posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę niezbędną dla komfortowego zamieszkania. Dlatego popyt na mieszkania w Chorzowie rośnie, a na terenie miasta działa coraz więcej firm realizujących nowe inwestycje.

Chorzów ma liczbę ludności ponad 107 tysięcy osób, znajdują się tutaj przedstawicielstwa różnorodnych firm. Śląsk już od kilku lat wyróżnia się bardzo dynamicznym tempem rozwoju i przyciąga coraz więcej inwestorów z kraju i spoza jego granic.

Co buduje się w Chorzowie?

Oferta nowych nieruchomości od dewelopera w Chorzowie jest wyraźnie zdominowana przez modernistyczne budownictwo wielorodzinne. Wśród realizowanych inwestycji znajdziemy:

  • nowe osiedla o różnorodnej liczbie bloków (od kilku do kilkudziesięciu);
  • wolnostojące budynki mieszkalne o zapleczu usługowym;
  • kompleksy nowych apartamentów o wysokim standardzie wykończenia i dodatkowych atutach infrastrukturalnych;
  • wysokiej klasy inwestycje mieszkaniowe wykonane w stylu loft;
  • kameralne kompleksy nawiązujące do typu zabudowy jednorodzinnej.

Położenie na mapie miasta często jest kluczowym czynnikiem decydującym o charakterze inwestycji – im bliżej centrum i kluczowych destynacji miasta, tym styl nowych osiedli jest bardziej zbliżony do wielkomiejskiego. Na obrzeżach miasta zaś są ulokowane tradycyjne osiedla wielorodzinne, nowe bloki lub inwestycje typu jednorodzinnego.

Gdzie w Chorzowie powstają nowe mieszkania?

Chorzów jest obszarem działalności dla wielu regionalnych firm deweloperskich, toteż nowe osiedla są budowane w różnych częściach Chorzowa – w ścisłym centrum, na pograniczu osiedli Centrum i Osiedle Różanka, na południu miasta (między innymi w obrębie osiedla Klimzowiec), na terenie dawnej dzielnicy Chorzów Stary (w pobliżu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego), w zachodniej części Chorzowa (przy granicy ze Świętochłowicami).

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wybierając mieszkanie deweloperskie, nabywcy zwracają uwagę nie tylko na lokalizację osiedla, ale też na standard wykonania. Nowe nieruchomości w Chorzowie posiadają wszelkie niezbędne udogodnienia, takie jak:

  • różnego rodzaju miejsca parkingowe (podziemne, naziemne, indywidualne garaże), w części inwestycji przewidziano też infrastrukturę dla samochodów elektrycznych;
  • windy oraz komórki lokatorskie w budynkach;
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych;
  • ogrodzony teren osiedla z aranżacjami roślinnymi, strefami wypoczynku dla mieszkańców oraz placami zabaw dla najmłodszych.

Mieszkania są wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje, poniekąd też w dodatkowe, takie jak ogrzewanie podłogowe, wideofony czy rolety zewnętrzne, sprzedawane są w stanie deweloperskim lub w stanie wykończonym.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Chorzowie?

Dla tych, którzy planują inwestować w rynek pierwotny, Chorzów jest dobrym wyborem z kilku głównych powodów. Po pierwsze, lokalizacja miasta względem Katowic oraz kluczowych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska, czyni go strategicznym punktem na mapie województwa. Po drugie, ceny mieszkań w Chorzowie są odczuwalnie niższe, niż w Katowicach, co pozwala na wejście w inwestycję z mniejszą pulą kapitału. Poza tym, kluczowym powodem tego, że nieruchomości stają się coraz popularniejszą formą inwestowania jest odporność rynku pierwotnego na różnego rodzaju kryzysy gospodarcze oraz niesłabnąca tendencja do wzrostu cen mieszkań. 

Jakie są ceny nowych mieszkań w Chorzowie?

Chorzowskie nieruchomości z rynku pierwotnego są przystępne cenowo – stawki oscylują w granicach dolnej i średniej półki cenowej. Cena jest kształtowana z uwzględnieniem standardu wykonania inwestycji oraz jego położenia na mapie. W cenę jest już wliczony podatek VAT w wysokości 8% lub 23%. Podatek ten ulega zwrotowi przy zakupie nieruchomości na potrzeby inwestycyjne.