Mieszkania w nowych inwestycjach Wrocławia, Psie Pole

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Psie Pole
23 inwestycje mieszkaniowe
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny na Psim Polu

Psie Pole zajmuje powierzchnię blisko 100 km2 i jest położone w północno-wschodniej części Wrocławia. Wyróżnia się zróżnicowanym charakterem: znajdują się tutaj duże tereny zielone, osiedla mieszkaniowe, obszary o zabudowie jednorodzinnej, tereny przemysłowe i poprzemysłowe. Powstają tu też liczne nowe inwestycje.

Psie Pole jest dzielnicą przyjazną różnym grupom mieszkańców – od osób czynnych zawodowo i ceniących sobie możliwość zamieszkania w dużym ośrodku urbanistycznym, a zarazem w oddali od miejskiego zgiełku, po seniorów i rodziny z małymi dziećmi.

Co buduje się na Psim Polu?

Ze względu na dużą powierzchnię, niską gęstość zaludnienia oraz zróżnicowany charakter terenu na Psim Polu buduje się obecnie najróżniejsze nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. W aktualnej ofercie deweloperskiej są nowe osiedla wielorodzinne, wolnostojące bloki mieszkalno-usługowe, kameralne kompleksy nowych apartamentów, inwestycje typu willi miejskich, kompleksy mikroapartamentów inwestycyjnych, osiedla o łączonym charakterze wyposażone w zaplecze usługowe, rekreacyjne i sportowe.

Gdzie na  Psim Polu powstają nowe mieszkania?

Psie Pole składa się z poszczególnych obszarów administracyjnych – osiedli, które istotnie różnią się pod względem charakteru. Dużo inwestycji od dewelopera powstaje w obrębie takich jednostek, jak Swojczyce, Zakrzów, Poświętne, Sołtysowice, Karłowice, Kleczków, Widawa, Zgorzelisko. Właśnie od lokalizacji na mapie dzielnicy w dużym stopniu zależy charakter inwestycji oferowanych przez rynek pierwotny.

Psie Pole jest chętnie oswajane przez deweloperów – nowe inwestycje są planowane zarówno w tych  położonych bliżej centrum obszarach, jak i na terenach przy granicach miasta.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia i dodatkowa infrastruktura to cechy wyróżniające nowe budownictwo mieszkaniowe. Dlatego inwestycje realizowane na wrocławskim Psim Polu są wykonywane zgodnie z aktualnymi wymaganiami nabywców i wyposażane w różnorodne wewnętrzne udogodnienia.

Do podstawowych elementów wewnątrzosiedlowej infrastruktury należą: miejsca parkingowe (naziemne, podziemne, w indywidualnych garażach lub wiatach), zagospodarowany teren (z nasadzeniami zieleni, małą architekturą, strefami wypoczynku dla dorosłych i dzieci), udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów, windy osobowe w budynkach o wysokości już od 2-3 pięter, dodatkowe pomieszczenia do przechowywania (wspólne rowerownie i wózkownie oraz indywidualne komórki i piwnice).

Kompleksy lokali inwestycyjnych na sprzedaż wyróżniają się dodatkową infrastrukturą w postaci lokali gastronomicznych, pralni samoobsługowych, recepcji oraz kompleksowej obsługi operatora najmu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Psim Polu?

Dla osób, które zamierzają inwestować w nowe mieszkania, Wrocław-Psie Pole jest szczególnie atrakcyjny ze względu na swój charakter mieszkaniowy – posiadając tu własne mieszkanie, można go długoterminowo wynajmować, oraz przystępność cen. Ponadto w obrębie dzielnicy są realizowane specjalistyczne kompleksy apartamentów inwestycyjnych wyposażonych w obsługę i infrastrukturę ułatwiające gospodarowanie nieruchomościami.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego na firmę bądź też na osobę prywatną możemy odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Psim Polu?

Na Psim Polu możemy kupić mieszkanie deweloperskie w dość przystępnej cenie. Najniższe ceny znajdziemy w ogłoszeniach o sprzedaży nieruchomości w takich obszarach, jak Zakrzów, Sołtysowice, Zgorzelisko, Widawa, Świniary, Lipa Piotrowska. Najdroższe mieszkania znajdują się w obrębie osiedli Różanka i Karłowice.

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, powinniśmy liczyć się z kosztami jego wykończenia i wyposażenia. Nie obowiązuje nas jednak podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od całości), który zapłacimy w przypadku kupna mieszkania z drugiej ręki. Z kolei podatek VAT (8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2) jest z reguły wliczony w cenę wskazaną w ogłoszeniu dewelopera.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Psiego Pola

Wrocław i okoliceod ‍10 321 zł / m2
Wrocławod ‍11 187 zł / m2
Smolecod ‍8 197 zł / m2
Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Kiełczówod ‍8 775 zł / m2
Karwianyod ‍6 900 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Siechniceod ‍6 991 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 050 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Sobótkaod ‍7 845 zł / m2
Brzegod ‍6 861 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Psiego Pola

Wrocław i okoliceod ‍1 zł
Wrocławod ‍1 zł
Smolecod ‍423 000 zł
Krępiceod ‍500 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł
Karwianyod ‍617 281 zł
Kiełczówekod ‍489 000 zł
Długołękaod ‍755 000 zł
Siechniceod ‍261 460 zł
Dobrzykowiceod ‍395 450 zł
Mędłówod ‍520 000 zł
Czernicaod ‍244 500 zł
Środa Śląskaod ‍299 000 zł
Oleśnicaod ‍339 451 zł
Oławaod ‍299 945 zł
Wołówod ‍378 780 zł
Sobótkaod ‍314 244 zł
Brzegod ‍317 700 zł