Mieszkania w nowych inwestycjach Wrocławia, Fabryczna

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Fabryczna
27 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny na Fabrycznej

Była dzielnica Fabryczna jest największym obszarem administracyjnym na mapie Wrocławia, wyróżniającym się różnorodną zabudową i dużą ilością terenów zielonych. Posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Dlatego w obrębie dzielnicy nieustannie powstają nowe inwestycje.

Fabryczna cieszy się popularnością wśród różnych grup mieszkańców – od osób czynnych zawodowo po rodziny z małymi dziećmi i seniorów.

Co buduje się na Fabrycznej?

Oferta nieruchomości od dewelopera na Fabrycznej jest bardzo różnorodna i szeroka – buduje się tutaj nowe budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie, inwestycje wykonane w koncepcji jednorodzinnej, nowe osiedla mieszkalne, zarówno wieloetapowe, jak i bardziej kameralne. Na terenie dzielnicy powstają niemal wszystkie typy nowych inwestycji, które jest w stanie zaoferować nowoczesny rynek pierwotny.

Fabryczna jest obszarem o dość zróżnicowanym charakterze i dużej ilości terenów nadających się pod budowę, co jest głównym czynnikiem wpływającym na różnorodność oferty.

Gdzie na Fabrycznej powstają nowe mieszkania?

Wrocław-Fabryczna jest podzielona na osiedla administracyjne, różniące się pod względem charakteru – i na terenie prawie każdego z nich planowane są nowe osiedla. W takich obszarach administracyjnych, jak Klecina, Gajowice, Popowice, Żerniki czy Gądów Mały powstają przeważnie inwestycje o charakterze wielkomiejskim – modernistyczne bloki, wielorodzinne osiedla i apartamentowce, natomiast na terenie takich osiedli, jak Pracze Odrzańskie, Stabłowice czy Maślice dominuje bardziej kameralny typ zabudowy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia i wewnętrzna infrastruktura należą do głównych cech charakteryzujących nowe budownictwo. Inwestycje wznoszone na Fabrycznej posiada wszelkie możliwe udogodnienia oferowane przez rynek deweloperski.

Niezbędną podstawę stanowią takie elementy infrastruktury i zagospodarowania, jak:

  • zadbany, zaaranżowany roślinnością teren osiedla;
  • wystarczająca liczba miejsc parkingowych – naziemnych, podziemnych, w indywidualnych garażach;
  • pomieszczenia do przechowywania – indywidualne komórki i wspólne rowerownie czy wózkarnie;
  • infrastruktura dla dzieci (place zabaw, bawialnie) oraz osób o ograniczonej mobilności (stosowne ułatwienia, odpowiedniej szerokości chodniki, szerokie windy i in.).

Większość mieszkań na sprzedaż jest oddawanych w stanie deweloperskim, ale też coraz więcej deweloperów oferuje kompleksowe usługi projektowania i wykończenia wnętrz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Fabrycznej?

W ciągu ostatnich kilku lat nieruchomości we Wrocławiu zyskały szczególną popularność wśród osób inwestujących w nowe mieszkania – Fabryczna ze względu na dużą powierzchnię, stosunkowo przystępne ceny oraz perspektywy rozwoju jest dla inwestorów jednym z najatrakcyjniejszych obszarów miasta.

Spotkamy też coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży apartamentów inwestycyjnych – lokali zaprojektowanych specjalnie dla potrzeb wynajmu krótko- i długoterminowego i wyposażonych w dodatkowe udogodnienia i obsługę.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Fabrycznej?

Ceny nowych mieszkań na Fabrycznej wyróżniają się dość dużą rozpiętością, co umożliwia zakup nieruchomości od dewelopera dla większego grona nabywców. Obserwujemy też stabilną tendencję wzrostową.

Stawki zależą od położenia inwestycji na mapie dzielnicy oraz od standardu jej wykonania.

Kupując mieszkanie deweloperskie, powinniśmy pamiętać o kosztach związanych z wykończeniem i wyposażeniem lokalu, oraz o konieczności zapłacenia podatku VAT w wysokości 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla większych lokali. Zazwyczaj podatek ten jest już wliczony w cenę. Nie płacimy zaś podatku PCC – 2% od całości – gdyż obowiązuje on jedynie przy zakupie mieszkania z drugiej ręki.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Fabrycznej

Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Smolecod ‍8 197 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍10 321 zł / m2
Wrocławod ‍11 187 zł / m2
Karwianyod ‍6 900 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Siechniceod ‍6 991 zł / m2
Kiełczówod ‍8 775 zł / m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Sobótkaod ‍7 845 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 050 zł / m2
Świdnicaod ‍6 450 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Fabrycznej

Krępiceod ‍500 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł
Smolecod ‍423 000 zł
Wrocław i okoliceod ‍1 zł
Wrocławod ‍1 zł
Karwianyod ‍617 281 zł
Środa Śląskaod ‍299 000 zł
Mędłówod ‍520 000 zł
Siechniceod ‍261 460 zł
Kiełczówekod ‍489 000 zł
Długołękaod ‍755 000 zł
Dobrzykowiceod ‍395 450 zł
Wołówod ‍378 780 zł
Czernicaod ‍244 500 zł
Sobótkaod ‍314 244 zł
Oławaod ‍299 945 zł
Oleśnicaod ‍339 451 zł
Świdnicaod ‍350 464 zł