Mieszkania w nowych inwestycjach Trójmiasto, Śródmieście

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Śródmieście
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Gdańsku na Śródmieściu

Dzielnica Gdańska położona w samym jego sercu nazywana jest Śródmieściem. To tu zlokalizowane się niemal wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Trójmiasta. Dzielnica tętni życiem, a jeśli chodzi o rynek pierwotny na gdańskim Śródmieściu, to ilość nowych inwestycji stale się powiększa. Mieszkania na gdańskim Śródmieściu cieszą się dużą popularnością, a ich ceny cały czas rosną. Śródmieście zajmuje powierzchnię 5,65 km2 i nie ogranicza się tylko do Starego Miasta. Od południowego zachodu Śródmieście graniczy z Chełmem, od zachodu z gdańskimi Siedlcami, a od północy z Aniołkami i Młyniskami. Od północnego wschodu sąsiaduje z dzielnicą Przeróbka, a od wschodu z dzielnicą Rudniki, Olszynka i Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Ze względu na bliskość do najważniejszych punktów w mieście, chętnie zamieszkują tam studenci i rodziny z dziećmi.

Co buduje się na Śródmieściu?

Gdańskie Śródmieście to nie lada wyzwanie dla deweloperów. Ze względu na jego zabytkowy charakter, nowe inwestycje muszą zachować odpowiedni wygląd. Na zabudowę Śródmieścia składają się w większości zabytkowe kamienice, odrestaurowana starówka i nowe budynki mieszkalno-usługowe. W ofercie można znaleźć wiele nowoczesnych apartamentowców, które elewacją dopasowują się do zabytkowego otoczenia. Oprócz apartamentów, nowe mieszkanie na Śródmieściu w Gdańsku można kupić w nowych kompleksach mieszkaniowo-usługowych, często powstających kilkuetapowo.

Gdzie na Śródmieściu powstają nowe mieszkania?

Zakup nieruchomości na gdańskim Śródmieściu nie należy do najłatwiejszych zadań. Nowe inwestycje szybko się wyprzedają i jest ich bardzo mało. Śródmieście ze względu na administracyjno-reprezentacyjne funkcje, jakie pełni, może zaoferować ograniczoną powierzchnię pod nowe budownictwo mieszkaniowe. Najwięcej nowych inwestycji powstaje na tych osiedlach administracyjnych Śródmieścia: Długie Ogrody, Dolne Miasto, Sienna Grobla, Ołowianka.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Rozwinięta infrastruktura osiedlowa to jeden z kluczowych kryteriów, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Śródmieście wśród pozostałych dzielnic Gdańska wyróżnia się najwyższym standardem nowych inwestycji mieszkaniowych – tutejsze osiedla są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia.

Podstawą jest dobrze zagospodarowany teren (najlepiej ogrodzony lub monitorowany), liczne obiekty małej architektury, elementy oświetleniowe, ciągi piesze i jezdne, strefy parkingowe, place zabaw dla dzieci, różnorodne strefy wypoczynku (w tym grillowiska, polany piknikowe, strefy sportowe). Na parterach budynków mieszkalnych najczęściej zaplanowane są lokale handlowo-usługowe: sklepy, salony fryzjerskie, siłownie, punkty pocztowe itd.

Mieszkanie na Śródmieściu w Gdańsku kupimy przeważnie w stanie deweloperskim. W części inwestycji oferowane są też gotowe lokale z wykończeniem, w tym według indywidualnego designerskiego projektu uzgodnionego z nabywcą.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Śródmieściu?

Chcąc uchronić kapitał przed inflacją i negatywnym wpływem kryzysów gospodarczych, coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nowego mieszkania. Nowe inwestycje mieszkaniowe na Śródmieściu w Gdańsku oferują przede wszystkim wysoki standard i zapewniają opłacalność.

Popularność wynajmu turystycznego w Trójmieście cały czas rośnie, przez co wiele osób decyduje się na zakup nowego mieszkania w Gdańsku. Śródmieście wydaje się najlepszą lokalizacją ze względu na idealne położenie i wysoki standard wykonania nowych projektów deweloperskich. Również w przypadku wynajmu długoterminowego jest to opłacalna decyzja. Stolica Pomorza przyciąga ludzi z całej Polski i z zagranicy, turyści odwiedzają ją praktycznie o każdej porze roku.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Śródmieściu?

Nowe mieszkania na Śródmieściu należą do najdroższych w Gdańsku. Powody są oczywiste, a wysokie ceny mieszkań usprawiedliwione. Dokładna stawka z reguły zależy od standardu wykonania, dodatkowych udogodnień i dokładnej lokalizacji. Im dalej od najatrakcyjniejszego obszaru Starego Miasta, tym taniej.

Podatek VAT w przypadku mieszkań deweloperskich wynosi 8% (lub 23%, jeśli mieszkanie ma powierzchnię ponad 150 metrów kwadratowych) i jest wliczony w cenę lokalu. Podatek PCC nie obowiązuje dla rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Śródmieście

Gdańskod ‍11 728 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍10 928 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2
Malborkod ‍6 297 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Śródmieście

Gdańskod ‍1 zł
Borkowood ‍375 000 zł
Rotmankaod ‍315 000 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Pruszcz Gdańskiod ‍338 726 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Sopotod ‍739 086 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Gdyniaod ‍312 613 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Nowy Dwór Gdańskiod ‍296 286 zł
Wejherowood ‍199 000 zł
Malborkod ‍234 000 zł