Mieszkania w nowych inwestycjach Trójmiasto, Orunia-Św. Wojciech-Lipce

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Orunia-Św. Wojciech-Lipce
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach

Orunia-Św. Wojciech-Lipce to dzielnica administracyjna Gdańska w południowej części miasta. Obszar ma wyraźny charakter mieszkaniowy, dlatego deweloperzy chętnie realizują tu nowe inwestycje.

Orunia-Św. Wojciech-Lipce wyróżnia się dobrze rozwiniętą infrastrukturą, przebiegają tu ważne ciągi komunikacyjne. Obszar jest objęty planami zagospodarowania przestrzennego, co sprzyja stopniowej poprawie standardu zamieszkania w tej okolicy.

Co buduje się na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach?

Gdańskie firmy deweloperskie często wybierają dzielnicę Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Buduje się tu głównie inwestycje wielorodzinne – zwykle są to osiedla, w tym realizowane etapowo, liczące od kilku do kilkunastu budynków mieszkalnych. Wyróżniają się modernistyczną architekturą i dobrze rozwiniętą wewnętrzną infrastrukturą. Wysokość bloków z reguły nie przekracza pięciu pięter; większość budynków ma trzy-cztery kondygnacje. W ofercie znajdziemy także inwestycje o podwyższonym standardzie. 

Gdzie na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach powstają nowe mieszkania?

Orunia-Św. Wojciech-Lipce wyróżnia się dość kameralnym charakterem i ma na swoim terenie dużo terenów zielonych. To pozwala gdańskim deweloperom na znalezienie atrakcyjnych działek inwestycyjnych w różnych częściach tego obszaru administracyjnego. Obecnie najwięcej inwestycji deweloperskich wznosi się w rejonie ulic Starogardzkiej, Władysława Jagiełły, Niepołomockiej, Borkowskiej. Takie położenie pozwala między innymi na szybki zjazd na Obwodnicę Trójmiasta, i, co za tym idzie, dogodny dojazd do dowolnej części Gdańska i innych miast należących do Aglomeracji. Osiedla są wznoszone z zachowaniem naturalnego drzewostanu i wykorzystują walory otoczenia.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wewnątrzosiedlowa infrastruktura to jeden z kluczowych kryteriów, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Orunia-Św. Wojciech-Lipce nie różni się pod tym względem od pozostałych dzielnic Gdańska – tutejsze osiedla są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia i przyjazne różnym grupom mieszkańców.

Podstawę infrastruktury osiedli składa dobrze zagospodarowany teren (często ogrodzony lub / i monitorowany) – znajdują się na nim liczne obiekty małej architektury, elementy oświetleniowe, ciągi piesze i jezdne, strefy parkingowe, place zabaw dla dzieci, różnorodne strefy wypoczynku (w tym grillowiska, polany piknikowe, strefy sportowe). Na parterach budynków mieszkalnych znajdują się lokale handlowo-usługowe – sklepy, salony fryzjerskie, siłownie, punkty pocztowe, ośrodki rozwoju dziecka i in.. Na nowych osiedlach coraz częściej przenosi się większość stanowisk parkingowych do podziemnych hal garażowych, co pozwala uczynić teren kompleksu bardziej przyjaznym dla pieszych. Ponadto wszystkie inwestycje są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mieszkanie na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach kupimy przeważnie w stanie deweloperskim. W części inwestycji oferowane są też gotowe lokale z wykończeniem, w tym według indywidualnego designerskiego projektu uzgodnionego z nabywcą.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach?

Coraz więcej inwestorów chcących uchronić kapitał przed inflacją i negatywnym wpływem kryzysów gospodarczych decyduje się na zakup nowego mieszkania. Gdańsk Orunia-Św. Wojciech-Lipce potrafi zaoferować inwestorom zarówno wysoki standard nieruchomości, jak i całkiem przystępne ceny. Charakter dzielnicy skłania ku wyborowi modelu wynajmu długoterminowego, tym bardziej, że ostatnio mieszkania na wynajem cieszą się bardzo wysokim popytem wśród najemców, a czynsz idzie w górę z kwartału na kwartał.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Oruni-Św. Wojciecha-Lipcach?

Średnie stawki za metr kwadratowy na rynku pierwotnym w obrębie obszaru Orunia-Św. Wojciech-Lipce obecnie mieszczą  się w granicach średniej półki cenowej. Oczywista jest jednak wzrostowa dynamika cenowa. Dokładna stawka z reguły zależy od standardu wykonania osiedla i dodatkowych udogodnień.

Podatek VAT w przypadku mieszkań deweloperskich wynosi 8% (lub 23% jeśli mieszkanie ma powierzchnię ponad 150 metrów kwadratowych), i jest wliczony w cenę lokalu. Podatek PCC nie obowiązuje dla rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Orunia-Św. Wojciech-Lipce

Borkowood ‍8 342 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Gdańskod ‍11 713 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍10 928 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Starogard Gdańskiod ‍5 696 zł / m2
Malborkod ‍6 297 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Orunia-Św. Wojciech-Lipce

Borkowood ‍375 000 zł
Rotmankaod ‍315 000 zł
Gdańskod ‍1 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Pruszcz Gdańskiod ‍338 726 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Sopotod ‍739 086 zł
Gdyniaod ‍312 613 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Nowy Dwór Gdańskiod ‍296 286 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Starogard Gdańskiod ‍519 000 zł
Malborkod ‍234 000 zł