Nowe domy deweloperskie w Gdańsku

 — 38 obiektów
Miejscowość
Białystok
14 Inwestycji
Bydgoszcz
14 Inwestycji
Gdańsk
38 Inwestycji
Katowice
18 Inwestycji
0 Inwestycji
Kraków
62 Inwestycji
Lublin
8 Inwestycji
Olsztyn
4 Inwestycji
Opole
6 Inwestycji
Poznań
73 Inwestycji
Rzeszów
14 Inwestycji
Szczecin
18 Inwestycji
Warszawa
86 Inwestycji
Wrocław
73 Inwestycji
Zielona Góra
1 Inwestycja
Łódź
30 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Gdańska
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Gdynia
5 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Kartuzy
14 Inwestycji
Kościerzyna
1 Inwestycja
0 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Pogórze
5 Inwestycji
Pruszcz Gdański
10 Inwestycji
Puck
6 Inwestycji
Reda
2 Inwestycji
Rumia
5 Inwestycji
Skowarcz
2 Inwestycji
0 Inwestycji
Starogard Gdański
2 Inwestycji
Słupsk
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wejherowo
14 Inwestycji
Cena / m2
3 686
15 077
3 686 15 077
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
11 Inwestycji
Dostępne od 2021+
13 Inwestycji

Nowe domy w Gdańsku, czyli nowy trend  na rynku nieruchomości

Kameralne jednorodzinne inwestycje zdobywają coraz większą popularność na ogólnopolskim rynku nieruchomości.

W przypadku Gdańska i okolic zainteresowanie tego typu nieruchomościami jest szczególnie wysokie ze względu na charakter lokalizacji i dodatkowe walory rekreacyjne, które oferuje Trójmiasto.

Nowe domy w Gdańsku – jakie są oferty?

Oferta domów jednorodzinnych na terenie Gdańska i w pobliskich miejscowościach rośnie z roku na rok. 

Znajdziemy tu klasyczne osiedla segmentów mieszkalnych w zabudowie szeregowej, kompleksy domów bliźniaczych o podwyższonym standardzie, kameralne zespoły domów w zabudowie wolnostojącej, rezydencje willi miejskich o standardzie premium i ulepszonej infrastrukturze. Dość popularne są też inwestycje łączone – z przewagą lokali jednorodzinnych.

Ze względu na zróżnicowanie standardu i specyfikę położenia domy w Gdańsku są sprzedawane w dość dużym przedziale cenowym.

Jakie są główne cechy nowych domów deweloperskich w Gdańsku?

Nowoczesne domy deweloperskie są wznoszone z uwzględnieniem najnowszych standardów i norm, w tym państwowych wymagań co do energooszczędności.

W celu obniżenia kosztów utrzymania budynków oraz sprostania oficjalnym wymaganiom deweloperzy stosują liczne rozwiązania – do najpopularniejszych należą pompy ciepła, panele słoneczne, systemy rekuperacji wody i zbiorniki deszczówki, systemy smart home pozwalające na inteligentne zarządzanie mediami, ogrzewanie podłogowe i inne.

Jednorodzinne lokale standardowo są uzupełnione w prywatne ogródki z tarasami lub rozległe działki do indywidualnego zagospodarowania, posiadają również prywatne miejsca parkingowe (zewnętrzne lub wewnętrzne, w bryle budynku albo w osobnych wolnostojących garażach na osiedlu).

W jakiej części Gdańska najlepiej kupić nowy dom?

Cały szereg dzielnic Gdańska posiada kameralny charakter, dużo przestrzeni i oferuje szerokie możliwości rekreacyjne. 

Ze względu na tę cechę stolicy Pomorza znajdziemy wiele inwestycji jednorodzinnych ulokowanych w granicach miasta. Najczęściej będą to dzielnice Jasień, Ujeścisko, Matarnia, Piecki-Migowo, Kokoszki, Łostowice, Osowa.

Każda z tych dzielnic oferuje odpowiednią infrastrukturę – handlowo-usługową, edukacyjną, komunikacyjną, zdrowotno-rekreacyjną, część z nich też umożliwia szybki dostęp do nadbałtyckich plaż położonych w obrębie miasta.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy dom w Gdańsku?

Żeby podjąć właściwą decyzję przy wyborze nowego domu w Gdańsku, mamy odpowiedzieć sobie na szereg pytań: w jakiej dzielnicy chcielibyśmy zamieszkać, co dla nas jest kluczowe z punktu widzenia lokalizacji (transport, drogi, infrastruktura itd.), jaka powierzchnia lokalu zaspokoi nasze potrzeby co najmniej na najbliższe 10-15 lat, jakie dodatkowe cechy nieruchomości są dla nas istotne.

Warto brać pod uwagę też praktyczne momenty, takie jak: możliwość zmiany aranżacji pomieszczeń, preinstalacje (klimatyzacyjna, alarmowa, ogrzewania podłogowego itd.), opcja dodania ekstra-udogodnień, powierzchnia i stan zagospodarowania działki, jakość materiałów budowlanych (w tym klasa ich energooszczędności).

Nowe domy na sprzedaż w Gdańsku – szeroka oferta, zróżnicowane ceny, nowoczesne rozwiązania

Sektor budownictwa jednorodzinnego prężnie się rozwija, wdrażane są innowacyjne rozwiązania ułatwiające życie codzienne właścicieli oraz optymalizujące wydatki na utrzymanie domu.

Nowe domy w Gdańsku są budowane z uwzględnieniem tych kluczowych zasad. Z kolei bieżąca polityka cenowa deweloperów pozwala na znalezienie własnego jednorodzinnego lokalu w rozsądnej cenie.