Mieszkania w nowych inwestycjach Trójmiasto, Mały Kack

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Mały Kack
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Małym Kacku

Mały Kack jest ulokowaną na południu Gdyni dzielnicą, wyróżniającą się charakterem mieszkaniowym i dużą ilością terenów zielonych. Ten obszar jest objęty planami rozwoju przestrzennego, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla osób poszukujących własnego mieszkania.

Gdynia Mały Kack jest często wybierany przez deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe – okolica jest przyjazna różnym grupom mieszkańców, a infrastruktura jest wyjątkowo dobrze rozwinięta. Atrakcyjności dodaje także bliskość morza oraz obfitość terenów zielonych.

Co buduje się w Małym Kacku?

Oferta nowych nieruchomości mieszkaniowych w Małych Kacku jest bogata i różnorodna, i regularnie się uzupełnia. Większość aktualnych ofert to kompleksy wielorodzinne – wolnostojące budynki o podwyższonym standardzie, tradycyjne osiedla mieszkalne, kompleksy składające się z kilku bloków wielomieszkaniowych oraz przynależnego terenu. W obrębie Małego Kacku wznosi się przeważnie budynki o niskiej lub średniowysokiej zabudowie; przypadki bloków o wysokości powyżej 7-8 pięter są pojedyncze.

Na terenie dzielnicy buduje się też domy jednorodzinne – przeważnie o zabudowie bliźniaczej lub szeregowej, oraz inwestycje nawiązujące do koncepcji willi miejskich.

Gdzie w Małym Kacku powstają nowe mieszkania?

Mały Kack obecnie jest w stanie zaproponować deweloperom dość dużo terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową. Dużo nowoczesnych osiedli buduje się w obrębie obszaru Kolonia Wielki Kack, wzdłuż ulicy Wielkopolskiej oraz na pograniczu z dzielnicą Wielki Kack. W otulinie naturalnej zieleni – zwłaszcza w rejonie ulic Olkuskiej, Sieradzkiej, Płockiej – też wznosi się nowe inwestycje.

Mały Kack ulega nieustannej modernizacji, co sprawia, że geografia działalności deweloperskiej na jego terenie ciągle się rozszerza.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Do najważniejszych kryteriów przy wyborze nieruchomości należą lokalizacja oraz standard wykonania inwestycji. Mieszkania od dewelopera ulokowane w Małym Kacku wyróżniają się nowoczesną, wszechstronnie rozwiniętą wewnętrzną infrastrukturą.

Do podstawowych elementów zagospodarowania należą dobrze zaprojektowany teren, wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców, place zabaw dla najmłodszych, udogodnienia dla rowerzystów, pomieszczenia do przechowywania wózków, rowerów oraz innych rzeczy gabarytowych, indywidualne komórki lokatorskie, nowoczesne windy w blokach. W nowych osiedlach projektuje się różnego rodzaju miejsca parkingowe – podziemne, naziemne, w indywidualnych garażach. W niektórych inwestycjach przewidziano też nowoczesne udogodnienia, takie jak ładowarki aut elektrycznych czy panele słoneczne.

Mieszkanie deweloperskie kupimy najczęściej w stanie gotowym do natychmiastowego rozpoczęcia prac wykończeniowych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Małym Kacku?

Inwestorzy w nieruchomości obecnie są jedną z najaktywniejszych grup odbiorców, napędzających polski rynek pierwotny. Mały Kack jest atrakcyjnym celem dla inwestora, ponieważ wyróżnia się bardzo dobrą lokalizacją względem centrum Gdyni, Sopotu oraz głównych atrakcji regionu. Ma charakter mieszkaniowy, co dodaje dzielnicy popularności wśród najemców długoterminowych. Mieszkanie należy też traktować jako perspektywiczną lokatę kapitału, gdyż ceny nieruchomości nieustannie rosną, a mieszkania ciągle zyskują na wartości. Oprócz dochodu z wynajmu długoterminowego, możemy też wygenerować odczuwalny zysk z ponownej sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Małym Kacku?

Mały Kack, jak i cała Gdynia, nie należą do najtańszych lokalizacji w Trójmieście. Przyczyną tego jest strategiczna lokalizacja oraz wysoki standard realizowanych tu nieruchomości. Obecne stawki za metr kwadratowy nowego mieszkania w Małym Kacku należą raczej do górnej półki.

W cenę mieszkania deweloperskiego wliczono już VAT o wysokości 8% lub 23% (zależy od powierzchni lokalu). Podatek VAT ulega zwrotowi w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) nie płacimy w ogóle, gdyż on obowiązuje tylko w przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Mały Kack

Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Gdańskod ‍11 713 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Kowaleod ‍8 218 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Mały Kack

Gdyniaod ‍312 613 zł
Sopotod ‍739 086 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Gdańskod ‍1 zł
Borkowood ‍375 000 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Wejherowood ‍199 000 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Rotmankaod ‍315 000 zł
Pruszcz Gdańskiod ‍338 726 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Kowaleod ‍389 000 zł