Nowe domy deweloperskie w Łodzi

 — 30 obiektów
Miejscowość
Białystok
14 Inwestycji
Bydgoszcz
14 Inwestycji
Gdańsk
38 Inwestycji
Katowice
18 Inwestycji
0 Inwestycji
Kraków
62 Inwestycji
Lublin
8 Inwestycji
Olsztyn
4 Inwestycji
Opole
6 Inwestycji
Poznań
73 Inwestycji
Rzeszów
14 Inwestycji
Szczecin
18 Inwestycji
Warszawa
86 Inwestycji
Wrocław
73 Inwestycji
Zielona Góra
1 Inwestycja
Łódź
30 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Łodzi
0 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Pabianice
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Skierniewice
2 Inwestycji
0 Inwestycji
Zgierz
4 Inwestycji
Cena / m2
3 500
6 949
3 500 6 949
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
15 Inwestycji
Dostępne od 2021+
10 Inwestycji

Nowe domy w Łodzi, czyli nowy trend  na rynku nieruchomości

Jednorodzinne domy w kameralnych lokalizacjach stały się prawdziwym trendem na polskim rynku nieruchomości – i prężnie rozwijający się łódzki sektor rynku oferuje coraz większy wybór inwestycji jednorodzinnych.

Położone na terenie miasta i poza jego granicami osiedla domów szeregowych, bliźniaczych i wolnostojących przyciągają dużo klientów i szybko się wyprzedają.

Nowe domy w Łodzi – jakie są oferty?

Regionalny łódzki rynek oferuje różnorodne opcje domów jednorodzinnych – są to rozległe kompleksy domów w zabudowie szeregowej, kameralne zespoły domów wolnostojących wykonane w koncepcji willi miejskich, osiedla domów bliźniaczych i kameralnych kilkulokalowych apartamentowców, modernistyczne rezydencje willi o standardzie premium.

Jedną z podstawowych cech tego typu osiedli, a zarazem argumentów na rzecz inwestycji jednorodzinnych, jest posiadanie własnej przestrzeni rekreacyjnej: do domów przynależą działki, ogródki, tarasy, balkony, na osiedlach często zagospodarowano strefy zieleni.

Jakie są główne cechy nowych domów deweloperskich w Łodzi?

Nowe domy w Łodzi i okolicach są budowane z dotrzymaniem nowych standardów energooszczędności.

Nowoczesnym trendem budownictwa są rozwiązania ekologiczne – pompy ciepła, panele słoneczne, zbiorniki deszczówki, systemy rekuperacji wody, indywidualne oczyszczalnie ścieków – które są w stanie obniżyć koszty utrzymania domu. Takie rozwiązania są skutecznie wdrażane w nowoczesnych jednorodzinnych inwestycjach w Łodzi i okolicach.

W wybranych inwestycjach są dostępne dodatkowe udogodnienia o podwyższonym standardzie, takie jak całodobowy monitoring osiedla, wideofony, możliwość podłączenia systemu centralnego odkurzacza w budynku i inne.

W jakiej części Łodzi najlepiej kupić nowy dom?

Nowe osiedla domów jednorodzinnych są wznoszone zarówno na terenie Łodzi, jak i w okolicznych miejscowościach.

Lokalizacja warunkuje specyfikę inwestycji: osiedla położone w granicach miasta zazwyczaj są nieco mniej rozległe i droższe, natomiast podmiejskie kompleksy domów jednorodzinnych są tańsze i mogą posiadać dodatkową przestrzeń rekreacyjną. 

Dużo nowych osiedli jednorodzinnych znajdziemy na terenie łódzkich dzielnic Bałuty, Złotno, Julianów, Widzew, Olechów-Janów, do popularnych podmiejskich lokalizacji należą Pabianice, Aleksandrów Łódki, Rzgów.

Położenie osiedli uwzględnia potrzeby zarówno zmotoryzowanych mieszkańców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej: inwestycje leżą w punktach umożliwiających szybki zjazd na kluczowe drogi oraz w pobliżu przystanków transportu publicznego.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy dom w Łodzi?

Przed zakupem nowego domu w Łodzi i okolicach mamy rozważyć kilka kwestii – czy wolimy mieszkać w mieście czy poza jego granicami, jakiego metrażu potrzebujemy (myśląc z wyprzedzeniem na kilkadziesiąt lat), jakie udogodnienia chcielibyśmy mieć w naszym nowym domu.

Dobrze jest, gdy projekt architektoniczny budynku pozwala na alternatywne rozwiązania aranżacyjne. Ponadto przydatna też będzie opcja dodatkowych instalacji – ogrzewania podłogowego, klimatyzacji, systemu inteligentnego domu, alarmu, montażu kominka czy dodatkowej izolacji akustycznej.

Zwracamy również uwagę na dostępność miejsc parkingowych (ile pojazdów posiadamy i ile stanowisk jest przynależnych do lokalu) oraz powierzchnię działki.

Nowe domy na sprzedaż w Łodzi – szeroka oferta, zróżnicowane ceny, nowoczesne rozwiązania

Nowe domy wznoszone w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego są wystarczająco różnorodne, by sprostać najróżniejszym wymaganiom klientów.

W ofercie znajdziemy domy w różnych kategoriach cenowych i lokalizacjach, różnym standardzie wykończenia i zróżnicowanych dodatkowych udogodnieniach.