Nowe mieszkania w Kraków, Czyżyny od dewelopera — rynek pierwotny — 11 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Czyżynach ― czy warto tu zamieszkać?

Czyżyny leżą na północnym brzegu Wisły, wyróżniają się wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, wygodną lokalizacją i dobrą komunikacją. Nie brakuje tu też obiektów turystycznych i rozrywkowych, co sprawia, że Czyżyny, mimo czasem przypisywanego im statusu “sypialni”, są kompromisem między zamieszkaniem w spokojnej okolicy a wielkomiejskim życiem.

Dzielnica dynamicznie się rozwija ― jej udogodnienia przyciągają coraz więcej deweloperów i poszukujących nowego mieszkania.

Czyżyny ― jaka to dzielnica?

Czyżyny posiadają powierzchnię blisko 12 km.kw., są podzielona na 10 osiedli administracyjnych.

Zagęszczenie ludności tu jest niskie ― blisko 2400 os./km.kw., jednak liczba ta nieustannie rośnie dzięki rozwojowi sektora mieszkaniowego.

Jak się mieszka na Czyżynach

Wśród terenów zielonych dzielnicy ― liczne rodzinne ogrody działkowe oraz parki (Stanisława Skalskiego, Lotników Polskich, Relaksacyjny Ogród Krakowian). Dostępne tu są także siłownie plenerowe, kluby fitness, baseny, boiska, szkoły sportowe i park trampolin.

Na terenie Czyżyn położone są Tauron Arena, Muzeum Lotnictwa Polskiego, centra kultury oraz liczne punkty gastronomiczne.

Infrastruktura zdrowotna Czyżyn obejmuje szereg prywatnych i publicznych przychodni oraz centrów medycznych.

Do dyspozycji mieszkańców są niepubliczne żłobki, kilka przedszkoli, pięć szkół podstawowych, jedno liceum oraz kilka wydziałów uczelni wyższych.

Na zakupy się wybiera do centrów handlowych Czyżyny i M1 Kraków, licznych supermarketów (Biedronka, Lidl, Carrefour, Aldi, Lewiatan i in.) i mniejszych sklepów z żywnością ekologiczną.

Komunikacja na Czyżynach

Czyżyny posiadają doskonale rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, której podstawą są liczne tramwaje i autobusy. Dzielnica także oferuje szereg ścieżek rowerowych.

Dojazd samochodem do Starego Miasta może zająć od 10 do 40 minut (w zależności od pory dnia i natężenia ruchu samochodowego).

Nowe mieszkania na Czyżynach ― jakie są oferty?

Na Czyżynach są wznoszone nowoczesne osiedla wielorodzinne, w tym o charakterze kameralnym. Nowe mieszkania sprzedawane są w cenie od około 5000 do 11 000 złotych za metr kwadratowy w zależności od standardu inwestycji. 

Żyć na Czyżynach ― wady i zalety

Czyżyny są dzielnicą o dobrze rozwiniętej infrastrukturze i strategicznym położeniu, doskonale skomunikowaną z centrum, bezpieczną i różnorodną. Niektóre kłopoty zaś sprawiają korki uliczne, niewystarczająca ilość miejsc w placówkach edukacyjnych, mała liczba ośrodków opieki zdrowotnej oraz hałas i zanieczyszczone powietrze.