Nowe mieszkania Kraków, Czyżyny

 — 11 obiektów
Rynek pierwotny Czyżyny ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
3 Inwestycji
Mszana Dolna
2 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
26 Inwestycji
Zakopane
12 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
25 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
32 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
10 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
7 950
11 500
7 950 11 500
Pokoje
7 Inwestycji
10 Inwestycji
10 Inwestycji
9 Inwestycji
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2021+
10 Inwestycji

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Czyżynach ― czy warto tu zamieszkać

Czyżyny leżą na północnym brzegu Wisły, wyróżniają się wysoko rozwiniętą infrastrukturą, wygodną lokalizacją i dobrą komunikacją. Nie brakuje tu też obiektów turystycznych i rozrywkowych, co sprawia, że Czyżyny, mimo często przypisywanego im statusu “sypialni”, są kompromisem między zamieszkaniem w spokojnej okolicy, a wielkomiejskim życiem.

Dzielnica dynamicznie się rozwija ― jej udogodnienia przyciągają coraz więcej deweloperów i osoby poszukujące nowego mieszkania.

Czyżyny ― jaka to dzielnica?

Czyżyny posiadają powierzchnię blisko 12 km2, są podzielona na 10 osiedli administracyjnych. Zagęszczenie ludności tu jest niskie ― około 2400 os./km2, jednak liczba ta nieustannie rośnie dzięki rozwojowi sektora mieszkaniowego.

Jak mieszka się na Czyżynach?

Do terenów zielonych dzielnicy zalicza się liczne rodzinne ogrody działkowe oraz parki (Stanisława Skalskiego, Lotników Polskich, Relaksacyjny Ogród Krakowian). Dostępne tu są także siłownie plenerowe, kluby fitness, baseny, boiska, szkoły sportowe i park trampolin. Na terenie Czyżyn położone są Tauron Arena, Muzeum Lotnictwa Polskiego, centra kultury oraz liczne punkty gastronomiczne. Infrastruktura zdrowotna Czyżyn obejmuje szereg prywatnych i publicznych przychodni oraz centrów medycznych.

Do dyspozycji mieszkańców są niepubliczne żłobki, kilka przedszkoli, pięć szkół podstawowych, jedno liceum oraz kilka wydziałów uczelni wyższych.

Na zakupy można wybrać się do centrów handlowych Czyżyny i M1 Kraków, licznych supermarketów (Biedronka, Lidl, Carrefour, Aldi, Lewiatan i in.) i mniejszych sklepów z żywnością ekologiczną.

Czyżyny posiadają doskonale rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, której podstawą są tramwaje i autobusy. Dzielnica oferuje też sporo ścieżek rowerowych. Dojazd samochodem do Starego Miasta może zająć od 10 do 40 minut (w zależności od pory dnia i natężenia ruchu samochodowego).

Nowe mieszkanie na Czyżynach ― jakie są oferty?

Na Czyżynach wznoszone są nowoczesne osiedla wielorodzinne, często o charakterze kameralnym. Nowe mieszkania sprzedawane są w cenie od około 5000 do 11 000 złotych za metr kwadratowy w zależności od standardu inwestycji. 

Życie na Czyżynach ― wady i zalety

Czyżyny są dzielnicą o dobrze rozwiniętej infrastrukturze i strategicznym położeniu, doskonale skomunikowaną z centrum, bezpieczną i różnorodną. Niektórym mieszkańcom kłopot sprawiają korki uliczne, niewystarczająca ilość miejsc w placówkach edukacyjnych, mała liczba ośrodków opieki zdrowotnej, hałas i zanieczyszczone powietrze.