Mieszkania w nowych inwestycjach Krakowa, Czyżyny

 — 11 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Czyżyny ― inwestycje deweloperskie
Kraków, Czyżyny
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
11 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
22 Inwestycji
Grzegórzki
9 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
30 Inwestycji
Prądnik Czerwony
8 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
5 Inwestycji
Zwierzyniec
13 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
8 000
9 850
8 000 9 850
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
8 Inwestycji
2-pokojowe
11 Inwestycji
3-pokojowe
8 Inwestycji
4+ -pokojowe
8 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
5 Inwestycji
Dostępne od 2023
5 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny na Czyżynach

Dzielnica Czyżyny znajduje się na północnym brzegu Wisły, wyróżnia się dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dogodną lokalizacją na mapie miasta oraz rozbudowaną siecią komunikacji miejskiej. Teren ten jest swoistym kompromisem między “miejską sypialnią” a wielkomiejskim obszarem. Tu również regularnie powstają nowe inwestycje.

Czyżyny dynamicznie się rozwijają, co sprawia, że ceny tutejszych nieruchomości od dewelopera stopniowo rosną. Rośnie też gęstość zaludnienia – która obecnie jest dość umiarkowana – gdyż coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w obrębie tej dzielnicy.

Co buduje się na Czyżynach?

Oferta nieruchomości na sprzedaż na Czyżynach jest wyraźnie zdominowana przez nowe budownictwo wielorodzinne: tutaj buduje się nowe osiedla o średnio-wysokiej lub wysokiej zabudowie, w tym realizowane etapowo, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie, nowe budynki mieszkalno-usługowe. Wszystkie inwestycje są utrzymane w stylu nowoczesnym i wykonane zgodnie z najnowszymi wymogami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie na Czyżynach powstają nowe mieszkania?

Czyżyny podzielone na dziesięć pomocniczych jednostek administracyjnych jest czynnie oswajane przez deweloperów, i większość planowanych osiedli powstaje w centralnej części dzielnicy – w pobliżu obszarów skupiających obiekty infrastruktury i arterie komunikacyjne. Nie brakuje też nowych inwestycji na obrzeżach dzielnicy, zwłaszcza w okolicach Lasów Nowohuckich – tutejsze nieruchomości wyróżniają się bardziej kameralnym charakterem.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i wysoki komfort zamieszkania to cechy, dla których nabywcy wybierają oferty przedstawiane przez rynek pierwotny. Czyżyny zaś oferują wszelkie udogodnienia możliwe w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich – od podstawowych po bardziej zaawansowane.

Osiedla na Czyżynach są wyposażone w ochronę i monitoring, różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, zadaszone, podziemne, indywidualne garaże), strefy relaksu dla mieszkańców (tarasy dachowe, patia, dziedzińce, skwery osiedlowe, alejki spacerowe), place zabaw dla dzieci, strefy aktywnego wypoczynku. W blokach zaprojektowano windy o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózku, pomieszczenia do przechowywania, reprezentacyjne lobby. W dolnej kondygnacji często działają punkty handlowo-usługowe.

Większość inwestycji posiada infrastrukturę dla rowerzystów – stojaki, stacje naprawy, pomieszczenia do przechowywania, oraz dodatkowe innowacyjne udogodnienia, takie jak stacje ładowania pojazdów elektrycznych, panele fotowoltaiczne czy systemy inteligentnego domu.

Mieszkania są sprzedawane w stanie deweloperskim lub z wykończeniem pod klucz według indywidualnego projektu.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Czyżynach?

W stolicy Małopolski z roku na rok jest coraz więcej chętnych inwestować w nowe mieszkania – Kraków Czyżyny jest obszarem inwestycyjnie atrakcyjnym ze względu na dogodne położenie, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę oraz mieszkaniowy charakter. Tutejsze mieszkania rokują stabilne dochody z wynajmu długoterminowego – gdyż dzielnica cieszy się dużą popularnością wśród wynajmujących, oraz z ponownej sprzedaży nieruchomości.

Kupując mieszkanie deweloperskie jako lokal inwestycyjny – zarówno na osobę prywatną, jak i na firmę – możemy odliczyć podatek VAT.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Czyżynach?

Rozpiętość cen nowych mieszkań na Czyżynach jest dość duża – najniższe stawki sięgają średniego przedziału cenowego. Koszt ten zależy nie tylko od lokalizacji na mapie dzielnicy, ale też przede wszystkim od standardu wykonania inwestycji.

W cenie wskazanej w ogłoszeniu o sprzedaży zazwyczaj już jest zawarty podatek VAT – 8% dla mieszkań o metrażu nieprzekraczającym 150 m2 i 23% dla większych lokali. Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego nie płacimy podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych), który obowiązuje dla lokali z drugiej ręki i wynosi 2% od całości.

Ceny nowych mieszkań Krakowa, Czyżyn

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍10 416 zł
od ‍297 586 zł
2-pokojowe
od ‍8 499 zł
od ‍322 905 zł
3-pokojowe
od ‍8 300 zł
od ‍439 770 zł
4+ -pokojowe
od ‍7 950 zł
od ‍441 760 zł