Nowe mieszkania w Kraków, Czyżyny od dewelopera — rynek pierwotny — 12 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
60 Inwestycji
Bydgoszcz
66 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
118 Inwestycji
Kielce
33 Inwestycji
Kraków
278 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
53 Inwestycji
Opole
14 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
53 Inwestycji
Szczecin
133 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
127 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Krakowa
Krynica-Zdrój
2 Inwestycji
Myślenice
3 Inwestycji
Niepołomice
3 Inwestycji
Nowy Sącz
4 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
Wieliczka
13 Inwestycji
Zakopane
17 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
2 Inwestycji
Bieżanów-Prokocim
13 Inwestycji
Bronowice
13 Inwestycji
Czyżyny
12 Inwestycji
Dębniki
29 Inwestycji
Grzegórzki
12 Inwestycji
Krowodrza
12 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Podgórze
22 Inwestycji
Podgórze Duchackie
12 Inwestycji
Prądnik Biały
29 Inwestycji
Prądnik Czerwony
17 Inwestycji
Stare Miasto
5 Inwestycji
Swoszowice
14 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena za m2
6 402
11 330
6 402 11 330
Pokoje
8 Inwestycji
9 Inwestycji
11 Inwestycji
9 Inwestycji
0 obiektów
Zakończenie budowy

Nowe inwestycje deweloperskie na krakowskich Czyżynach ― czy warto tu zamieszkać

Czyżyny leżą na północnym brzegu Wisły, wyróżniają się wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, wygodną lokalizacją i dobrą komunikacją. Nie brakuje tu też obiektów turystycznych i rozrywkowych, co sprawia, że Czyżyny, mimo czasem przypisywanego im statusu “sypialni”, są kompromisem między zamieszkaniem w spokojnej okolicy a wielkomiejskim życiem.

Dzielnica dynamicznie się rozwija ― jej udogodnienia przyciągają coraz więcej deweloperów i poszukujących nowego mieszkania.

Czyżyny ― jaka to dzielnica?

Czyżyny posiadają powierzchnię blisko 12 km.kw., są podzielona na 10 osiedli administracyjnych. Zagęszczenie ludności tu jest niskie ― blisko 2400 os./km.kw., jednak liczba ta nieustannie rośnie dzięki rozwojowi sektora mieszkaniowego.

Jak się mieszka na Czyżynach?

Wśród terenów zielonych dzielnicy ― liczne rodzinne ogrody działkowe oraz parki (Stanisława Skalskiego, Lotników Polskich, Relaksacyjny Ogród Krakowian). Dostępne tu są także siłownie plenerowe, kluby fitness, baseny, boiska, szkoły sportowe i park trampolin. Na terenie Czyżyn położone są Tauron Arena, Muzeum Lotnictwa Polskiego, centra kultury oraz liczne punkty gastronomiczne. Infrastruktura zdrowotna Czyżyn obejmuje szereg prywatnych i publicznych przychodni oraz centrów medycznych.

Do dyspozycji mieszkańców są niepubliczne żłobki, kilka przedszkoli, pięć szkół podstawowych, jedno liceum oraz kilka wydziałów uczelni wyższych.

Na zakupy się wybiera do centrów handlowych Czyżyny i M1 Kraków, licznych supermarketów (Biedronka, Lidl, Carrefour, Aldi, Lewiatan i in.) i mniejszych sklepów z żywnością ekologiczną.

Czyżyny posiadają doskonale rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, której podstawą są liczne tramwaje i autobusy. Dzielnica także oferuje szereg ścieżek rowerowych. Dojazd samochodem do Starego Miasta może zająć od 10 do 40 minut (w zależności od pory dnia i natężenia ruchu samochodowego).

Nowe mieszkania na Czyżynach ― jakie są oferty?

Na Czyżynach są wznoszone nowoczesne osiedla wielorodzinne, w tym o charakterze kameralnym. Nowe mieszkania sprzedawane są w cenie od około 5000 do 11 000 złotych za metr kwadratowy w zależności od standardu inwestycji. 

Żyć na Czyżynach ― wady i zalety

Czyżyny są dzielnicą o dobrze rozwiniętej infrastrukturze i strategicznym położeniu, doskonale skomunikowaną z centrum, bezpieczną i różnorodną. Niektóre kłopoty zaś sprawiają korki uliczne, niewystarczająca ilość miejsc w placówkach edukacyjnych, mała liczba ośrodków opieki zdrowotnej oraz hałas i zanieczyszczone powietrze.